jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

KRELIAN pisze:rpgi ktore trzeba zaliczyc (procz serii ff) to oczywiscie xenogears , vagrant , chrono trig i cross , suikoden 1 i 2 - dopiero pozniej mozna sie zabierac za reszte :)
A Valkyrie nie zaliczasz do tych "najwazniejszych"?
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

tak myslalem ze cos przeocze :P

do tego spisu spokojnie mozna dodac jeszcze castlevania : sotn - takich gier juz nie robia
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Jo-Jo pisze:no właśnie......all cRPG suxxx !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I tu się myślisz lub/i grałeś tylko w garstkę cRPGów, bo wiele (Baldur's Gate, Gothic, Planescape Torment i Fallout rlz!) z nich bije na głowę większość jRPGów i to nie tylko pod względem fabuły, ale także pod względem grywalności i wykonania np. cały kraina cenionego (także przeze mnie) Final Fantasy nie może się równać do Zapomnianych Krain i tym bardziej do całego Dungeons & Dragons, w których rozgrywają się jedne z najlepszych cRPG (Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Icewind Dale, Pool of Radiance etc.). Także styl walki w jRPG jak dla mnie wysiada przy choćby takim bardziej zręcznościowym Gothicu. Co do cRPG większość z nich ma także lepszy klimat (żadne jRPG nie przebiło pod względem klimatu tak bardzo przeze mnie cenionych Gothica i Baldura). Podsumowując :) Lubię wiele jRPG (teraz zagrywam się w Vagrant Story), ale każdego, kto mówi, że cRPG to najgorsze g**no, od którego powinno się izolować itp. i jRPG jest dużo, dużo, dużo lepsze od cRPG (chociaż to i tak kwestia gustu) nie traktuje poważnie albo uważam go za lamera lub/i niemającego w ogóle pojęcia o RPG.

P.S. ale i tak nic nie przebije "papierowych" RPG :]
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Wybaczam Ci synu, bo nie wiesz co mowisz.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

ja za to zgodze sie czesciowo , mylisz sie na pewno w kwestii fabuly , wiekszosc crpg wlasnie ma slabsza (co nie znaczy ze slaba) fabule za to nadrabia wieksza swoboda dajac poczucie pseudo nieliniowosci (pseudo bo tak naprawde nieliniowosc nie istnieje) , jesli chodzi o klimat to juz kwestia gustu a system/styl walki? nikt mnie nie przekona ze w jrpgach jest gorszy i to juz nie jest kwestia gustu tylko fakt :)

cos czuje ze ten temat przerodzi sie w jrpg vs crpg i w sumie mi to nawet nie przeszkadza ( ewentualnie zmieni sie nazwe) :)

oba typy sa ok i mozna sie przy nich bawic godzinami , jednak osobiscie wole byc ograniczony przez system czerpiac frajde z fabuly
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ren »

RPG śmierdzi :)
Fabuła Finali jest dla mnie śmieszna, za to gry z tej serii mają nawet niezły klimacik.
Najbardziej w finalach denerwują mnie walki - pod tym względem FFT rządzi i tylko w tą część jestem w stanie pograć (to juz chyba gdzieś pisałem ;)).
W inne RPG nie grałem. Shenmue rulez 4ever...
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Ren pisze:RPG śmierdzi :)
Fabuła Finali jest dla mnie śmieszna, za to gry z tej serii mają nawet niezły klimacik.
Najbardziej w finalach denerwują mnie walki - pod tym względem FFT rządzi i tylko w tą część jestem w stanie pograć (to juz chyba gdzieś pisałem ;)).
W inne RPG nie grałem. Shenmue rulez 4ever...
Ale moglbys cos wiecej napisac na ten temat? Co Cie tak smieszy w fabulach FF?
Obrazek
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ren »

Ile razy można ratować świat? :D
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Ren pisze:Ile razy można ratować świat? :D
cytując Yamadę-> "jezusmariajózef :przestraszony: "

A wiecej konkretów?
Obrazek
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Żółw »

Zgadzam się z Actionem, Fallout rządzi !!!!!!!!
:padam:
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

KRELIAN pisze:to juz nie jest kwestia gustu tylko fakt
Jeżeli uważasz, że wybór między turówką (jRPG), "pół turówką" - luźno opartą na zasadach D&D (Baldur's Gate) i zręcznościówką (Gothic) nie jest kwestią gustu to już sam nie wiem, co nią jest :P
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ren »

Ana pisze:
Ren pisze:Ile razy można ratować świat? :D
cytując Yamadę-> "jezusmariajózef :przestraszony: "

A wiecej konkretów?
A więcej konkretów nie trzeba :).
Aha zapomniałem wspomnieć że Diablo 1 rządzi ;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Ren pisze:
Ana pisze:
Ren pisze:Ile razy można ratować świat? :D
cytując Yamadę-> "jezusmariajózef :przestraszony: "

A wiecej konkretów?
A więcej konkretów nie trzeba :).
Więc uznaję Twój post za głupią prowokację i nieznajomość tematu
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Action : chodzi mi o pomysl na stworzenie dobrego systemu gry , pokaz mi jrpg w ktorym sie on powtarza. juz seria ff pokazuje ze z kazda czescia mozna wymyslec cos nowego a jesli w tym momencie powiesz ze wszystko opiera sie tam na turowce to nie pograles za duzo . oczywiscie wszystko sprowadza sie do pakowania postaci ALE w jrpgach nie znajdziesz mi schematow w sposobie prowadzenia rozgrywki (mowie o systemie) - japonce sa po prostu bardziej kreatywni i tego nie zmienisz - , walki i mozliwosci rozwoju . oczywiscie w crpg rowniez mozna fajnie kombinowac (ot kumpel np przeszedl oba baldury wylacznie jedna postacia) ale tam wciaz wiekszy nacisk kladzie sie na "nieliniowosc" niz fabule czy system (ot chociazby oblivion w ktorego gralo mi sie fajnie ze wzgledu na swobode i ... wlasciwie tylko to pomijajac oczywiscie wyglad gry)

no ale oczywiscie wszystko jest kwestia gustu ;)

Ren : przestan czytac Fakt :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ren »

Ana: ja nie prowokuje tylko wyrażam własne zdanie
Krelian: nie czytam Faktu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”