Odpowiedz do tematu
jRPG, cRPG, MMORPG
Autor Wiadomość
KRELIAN 
Junior Admin

PSN ID: KrelianTK
Zagram w: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Wysłany: 03-07-2009, 15:59   

No nie wiem ... może.

https://www.change.org/p/...game-on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!

Jo-Jo 
Grand Master
Lone Wolf

Wysłany: 03-07-2009, 16:07   

Ja za to zagrałbym w całą sagę Xenogears oraz w Xenosagę " tak jak miało być " =x

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun

KRELIAN 
Junior Admin

Wysłany: 03-07-2009, 16:17   

Wtedy zapewne patrząc na dzisiejszą politykę nigdy nie powstał by Xenogears, a wtedy ja bym nie istniał :zdziwko:

https://www.change.org/p/...game-on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 04-07-2009, 19:51   

KRELIAN napisał/a:
No nie wiem ... może.

A tam może krln. Z miejsca. Przecież to klasa, sama w sobie. Nie chciałbym widzieć na swoim TV oprawy sprzed dwóch generacji. To nie te czasy.

JJK 
Grand Master

Wysłany: 04-07-2009, 20:22   

A imo to właśnie dzisiaj są już gry nie na czasie ;P. A jeśli chodzi o remaki i inne rechabry jrpg, to łapy z dala od VP i VSa bo bede zuy ;[

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 04-07-2009, 21:21   

Remake Vagranta - w życiu. Konwersja jako Xbl Arcade z calaczkiem co wyciśnięcia - jak najbardziej;].

Jo-Jo 
Grand Master
Lone Wolf

Wysłany: 04-07-2009, 21:23   

remake FF VII - jak-fuckin'-najbardziej ( zgadza się - nie lubię FF VI )

JJK 
Grand Master

Wysłany: 04-07-2009, 22:00   

Jo-Jo napisał/a:
remake FF VII - jak-fuckin'-najbardziej ( zgadza się - nie lubię FF VI )

Jak już... to wolałbym pełnoprawny, wysokobudżetowy remake pierwszego FF - tam jest dużo do rozwijania i mało do czepiania w razie wpadki ;P. A od FFVII to ja już mam cofanie się treści pokarmowej do przełyku... nie no serio za dużo już chmurka i pana z białymi włosami.

Yamada napisał/a:
Remake Vagranta - w życiu. Konwersja jako Xbl Arcade z calaczkiem co wyciśnięcia - jak najbardziej;].

Na to się jeszcze zgodzę ;) i... może bym wtedy w końcu kupił tego x'a :oczami:

KRELIAN 
Junior Admin

Wysłany: 05-07-2009, 16:41   

Sylvan Wielki napisał/a:
KRELIAN napisał/a:
No nie wiem ... może.

A tam może krln. Z miejsca. Przecież to klasa, sama w sobie. Nie chciałbym widzieć na swoim TV oprawy sprzed dwóch generacji. To nie te czasy.

Jeśli miałbym już dostać Xenogears to wyłącznie w formie konwersji z odrobiną dodatków, co już jest raczej nierealne w tej generacji, choć taki Chrono Trigger DS pokazał, że można. Nie wyobrażam (nie chce wyobrażać) sobie XG, Vagranta, Parasite Eve i kilku innych klasyków square w nowej formie. Dajcie jakieś pomysły jak miałoby to wyglądać, żeby znów ciekło z nogawki to może się przekonam :P .

Komandos 
Grand Master

PSN ID: KomandosPL
GamerTag: KomanDooSan
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 05-07-2009, 20:46   

Cytat:
choć taki Chrono Trigger DS pokazał, że można.

No racja Chrono Tigger na NDS pokazał, że można sprzedać po raz kolejny grę ze snesa w niezmienionej formie ;) Nie wiem jak ty, ale ja bym wolał sobie w rimejka tej gry np. na silniku Dragon Quest VIII, niż dziesiąty raz wałkować to samo. W ogóle nie wiem po co są konsole nowej generacji, skoro można zawsze skonwertować jakiegoś starocia a ludzie i tak to łykną :P

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 05-07-2009, 21:02   

Konsole nowej generacji są po to, żeby było co konwertować i rimejkować na konsolach jeszcze nowszej generacji :P

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Ana 
Friend

PSN ID: SumireAnn
Zagram w: Dead or Alive 5 Ultimate
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 05-07-2009, 21:21   

A wg mnie remake'i są dla ludzi bez wyobraźni. Dla tych, którzy muszą mieć pokazane łzy, pot itp. by uwierzyć w postać, sami zaś nie potrafią tego dorysować w głowie. Łatewer. Może też dlatego, żem baba ale do dziś w głowie mam swoją własną
Spoiler:
scenę śmierci Aeris

fixed ;)
z FF7, przy czym niekoniecznie idealnie pamiętam ją jak była w grze.

Jestem dopiero po 29h gry w XenoGears (ciągłe odstawianie zrobiło swoje) i jakoś średnio widziałabym to wszystko po odnowieniu.

Za remake Xenosagi bym zabiła. Łapska precz, zróbcie tylko kolejną trylogię.

Chrono Triggera w grafice DQ8 bym osobiście nie strawiła. Wole już piksele od ryjów robionych przez Toriyamę.
Te piksele też robił Toriyama :P

A poaz tym jestem najszczęśliwsza na świecie, bo właśnie skończyłam po raz 2gi Xenosagę 3, mam jak dotąd każdy jeden item i.... wyczytałam, że w Xeno 3 jest dwójka moich ukochanych seiyuu <3

Ostatnio zmieniony przez SubZero 05-07-2009, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

KRELIAN 
Junior Admin

Wysłany: 06-07-2009, 08:27   

Komandos napisał/a:
Cytat:
choć taki Chrono Trigger DS pokazał, że można.

No racja Chrono Tigger na NDS pokazał, że można sprzedać po raz kolejny grę ze snesa w niezmienionej formie ;) Nie wiem jak ty, ale ja bym wolał sobie w rimejka tej gry np. na silniku Dragon Quest VIII, niż dziesiąty raz wałkować to samo. W ogóle nie wiem po co są konsole nowej generacji, skoro można zawsze skonwertować jakiegoś starocia a ludzie i tak to łykną :P

No nieźle się uśmiałem z tym DQ8 i Toriyamą, ale do rzeczy. Niektórych gier po prostu nie można ruszać, przez swój specyficzny styl graficzny i klimat, którego podciągnięcie pod dzisiejsze realia co najwyżej skaże na potępienie ze strony fanów. Owszem, można zrobić udany remake, ale bez przegiętej zmiany konwencji, co pokazuje sporo gierek z xbl/ps store. Z drugiej strony o ile zrobienie takiego RE1 czy MGS jeszcze było możliwe, tak już specyficzna grafa zwłaszcza w grach square nie ma szans wyglądać inaczej.

Chrono Trigger ma tak niepowtarzalny wygląd, że nawet na silniku Dragon Balla nie ma racji bytu :oczami: . Nie wiem czy skończyłeś wersję na DS ale dodano nowe zakończenie, możliwość łapania i hodowli potworów i wystawiania ich na arenie, możliwość grania w versusie, nową lokację - głównie do nabijania leveli i zdobywania itemów i kolejną lokację, która odkrywa ciekawe wątki fabularne nieobecne w oryginale, nawiązując przy tym sporo do Chrono Cross. Jeśli to jest niezmieniona forma no to sorry, ale ja chce Xenogears wyglądający tak jak pierwowzór z rozwiniętymi wątkami z drugiej płyty - zlikwidowania opowiadań na fotelu, 'przygody' Elly i Emeraldy, rozkręcenie wątków z 4 tomu, samorozwój Krela w Nissan i tworzenie boga :D , więcej Sigmunta, Taury, Zephyr ... nic więcej do szczęścia bym w temacie remake'u nie potrzebował. Myślisz, że jestem w tym odosobniony? :)

Konsole nowej generacji są tworzone z myśla o nowych grach a nie remake'ach, ale rozumiem, że mogłeś o tym nie wiedzieć :|

Ana 
Friend

PSN ID: SumireAnn
Zagram w: Dead or Alive 5 Ultimate
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 06-07-2009, 08:55   

Sub, KRELIAN ale ja wiem że w CT też są ryje by Toriyama, ale kuźwa... tam tego nie widać >.< A za spoila to gomen, ale to kurde wie nawet mój brat mimo, że gry na oczy nie widzial xD

BTW kiedy dojdzie mi Billy do teamu? Save mi się teraz zwie
Spoiler:
iNight Purge
czytać idę
Spoiler:
po Weltalla
:)

Jo-Jo 
Grand Master
Lone Wolf

Wysłany: 06-07-2009, 14:34   

To właśnie miałem na myśli poprzez " tak jak miało być " ...

Xenogears - tak jak miało być gdyby Square nei zabrakło kasy prz y drugim CD
Xenosaga - bez zmian w scenariuszu w Xeno 2 ( których nie zrobił Monolith ) ... po części mamy to " zrekonstruowane " w DS'owym " Xenosaga 1+2 " ... ale nadal pozostaje " co by było gdyby " z trzecim epkiem

a FF7 jest jedną z nielicznych gier które szalenie potrzebują rimejka ... chociaż przy obecnym Gay-Enix niemożliwością jest aby to dobrze wyszło ( MGS1 go nie potrzebował - nadal wolę o wiele bardziej oryginał ) ... dobrym pomysłem jest rimejk SH1 z dodanym scenariuszem Cybil z Play Novel ( oszczędźmy sobie dyskusję na temat Shattered Memories )