Odpowiedz do tematu
jRPG, cRPG, MMORPG
Autor Wiadomość
KRELIAN 
Junior Admin

PSN ID: KrelianTK
Zagram w: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Wysłany: 26-01-2010, 20:03   

Dragon Age wyszedł dobrze, Risen nieco gorzej, a i tak przy Demon's Souls są średniakami i nie piszę tego, bo chcę się podroczyć że jest tylko na PS3. Tak wyszło i trzeba z tym żyć.

https://www.change.org/p/...game-on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!

Saj 
Elite player

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 27-01-2010, 08:00   

A tam wypoeim sie co mi tam :D

Jeśli chodzi o rpg to grałem w taka ilosc ze....sam juz nie wiem :P
z Finali ukonczyłem FF1,FF2,FF3,FF4,FF5,FF6,FF7,FF8,FF9,FF10 i FFT więszkosc z nich wiecej niz raz, Suikoden1 i 2, Xsenogears, Talesy 1, 2 +ten na gacka, wild arms, musashi,arc the lad, ogry, CT i CC, legency of Kain i sam juz nie wiem co jeszcze.

Co wspominam dobrze ?
Tales of Destiny 2(of Eternia) z powou poziomu trudnosci i najtrudniejszym bosie w historii RPG i pewnie i gier wogóle . To jak roziazano tam probem poziomu gry jest nadal dla mnie mistrzostwem.
Pięknie kurka pięknie (swego czasu za pokonaie skurczybyka dostałem wpis w psxextreme i pada :D )

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 28-01-2010, 13:10   

Ma ktoś jakąś fajną mapkę świata do Suikodena (pierwszego) ?
No chyba że ja jestem lama i nie potrafię włączyć mapy in-game :wstyd:

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 28-01-2010, 13:34   

O zabierasz się za stare klasyki :) a na Suikodena warto znaleźć chwilkę czasu. A co do mapki o ile pamięć mnie nie myli to w instrukcji była.

http://images.ngamexp.com/6/0000006093.jpg
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

SubZero 
Moderator

Wysłany: 28-01-2010, 13:42   

Instrukcję trzeba mieć ;)
No nie ma to jak się zabrać za nowego jRPGa tuż przed sesją :P

Ana 
Friend

PSN ID: SumireAnn
Zagram w: Dead or Alive 5 Ultimate
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 28-01-2010, 21:05   

頑張って下さい :)

A ja dzięki Xenosadze nie musialam zdawać egzaminu z filozofii i mam 5+ xD "Z taką wiedzą możesz iść studiować filozofie" A ja tylko chcialam zrozumieć gópią gierkę i sięgnęłam do książek XD

SubZero 
Moderator

Wysłany: 28-01-2010, 21:17   

Heh, u mnie tak łatwo nie ma, chyba że jest jakiś jRPG, który uczy algebry macierzowej :P

A tak bardziej na temat, zna ktoś jakiegoś (j)eRPeGa, w którym nie trzeba pakować postaci? :D

Jo-Jo 
Grand Master
Lone Wolf

Wysłany: 28-01-2010, 21:44   

Poza Xenosagą III i FF VIII nie znam takowych i chyba żadnych innych nie ma w takim stylu.

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun

JJK 
Grand Master

Wysłany: 29-01-2010, 12:15   

W sumie "pakowanie" jest czymś co definiuje grę RPG (i to nie tylko japońskie), więc szukanie rasowego jrpga bez nabijania leveli jest równoznaczne z szukaniem igły w stogu siana :P . Choć oczywiście są tytuły, w których po gruntownym obadaniu systemu można odrzucić czy znacznie ograniczyć pakowanie. Dotyczy to wielu tytułów, w których nie trzeba podnosić poziomów żeby otrzymać niezbędne w progresie rozgrywki umiejętności.

Jeśli zaś chodzi o samo wykluczenie monotonności rozgrywki fajnym doświadczeniem jest gra w Earthbound na SNESa (jak i pozostałe części). Pozycja u nas mało popularna, można rzec nawet że wręcz straszliwie zapomniana i ignorowana, a jest jednym z najoryginalniejszych i najlepszych w tym gatunku. Jednym z ogromnej liczby ciekawych elementów jest inteligentne rozpoznawanie poziomu napotykanych przeciwników - kiedy są słabsi od nas, gra automatycznie uznaje walkę za wygraną, dając punkty doświadczenia bez niepotrzebnego starcia. Polecam, tym bardziej ze względu na sam świat gry i lokalizację czaso-przestrzenną linii fabularnej (no i to że w KKW seria Mother jest ceniona wyżej niż FF ;) ). W podobnym kierunku starała się iść Persona, jednak ta pozostawała zawsze bliżej granicy wyznaczonej przez archetyp japońskich gier fabularnych.

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 29-01-2010, 13:16   

Suikodeny od 3ki wzwyż. Chrono Cross, Infinite Undiscovery z 2ma Voucherami zassanymi z marketplace, Mass Effect, FF 10 (trzeba tylko ruszyć głową), Vagrant Story. Znajdzie się tego wiecej napewno.

JJK 
Grand Master

Wysłany: 29-01-2010, 14:19   

To ja trochę wyszczególnię :) . W pełni zgodzę się jeśli "pakowanie" dotyczy tylko i wyłącznie nabijania leveli (źle użyłem tego określenia w poprzednim poście). W Vagrancie trzeba pakować, choć już nie poziomy a broń i zbroje (wymagane jest to co najmniej na walkę z Romeo), nie wspominając już o break artach i chainach za ubitych wrogów. W Chrono Crossie też zaś wypada powalczyć z przeciwnikami "poza scenariuszem" ze względu na cenne elementy - mimo to już jest jedynie opcja, bo grę od deski do deski da radę przejść z miejsca. Podobnie jest z FFX (choć tu jest trudniej bez znajomości mechanizmu gry). Ostatecznie są one dobrymi przykładami, ale nie wzorowymi.

Problem tkwi również w samym określeniu "jrpg w którym nie trzeba pakować" - czy jest ono skierowane do ludzi, którzy tą grę znają czy do początkujących... FF9 można zaliczyć na 1 poziomie, ale tylko wtedy gdy już się jest ekspertem w systemie i dobrze się zna całą grę (beginnerzy więc odpadają ;]).

SubZero 
Moderator

Wysłany: 29-01-2010, 14:37   

Może też nie do końca dokładnie się wyraziłem. Głównie chodziło mi o to, żeby dało się przejść fabułę gry (z sidequestami zwykle jednak tak bywa, że trzeba przypakować) bez latania w kółko po mapie co by ubić kilku następnych randomów, bo nie mogę sobie z następnym bossem poradzić :) Chociaż z drugiej strony w większości pewnie wystarczy się odpowiednio wgryźć w system danej gry i wtedy już 'wykoksowane' postacie nie są niezbędne ;)

KRELIAN 
Junior Admin

Wysłany: 29-01-2010, 14:51   

Większość jrpgów, które chcesz przejść wyłącznie dla fabuły nie wymaga "pakowania" - na pewno Suikoden 1 (skoro od niego wyszedł temat) się do nich zalicza pod warunkiem, że nie błądzisz po mapie i nie bawisz w zbieranie drużyny. Ot idziesz przed siebie, powalczysz trochę i przejdziesz grę. Jeśli nie chcesz walczyć, to też znajdziesz trochę tytułów (choćby większość Finali), ale i tak poświęcisz trochę czasu (jeśli nie więcej niż parcie do przodu z walkami) na rozpracowanie strategii. Najlepiej sypnąć jakimiś tytułami, które się nie zaliczyło, bo tak to sobie można podawać przykładów sporo.

https://www.change.org/p/...game-on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!

SubZero 
Moderator

Wysłany: 29-01-2010, 15:51   

Akurat w Suikodenie z tego co wiem żeby mieć 'dobre' zakończenie trzeba mieć wszystkie postacie zebrane, więc trochę się trzeba narobić :)
KRELIAN napisał/a:
Najlepiej sypnąć jakimiś tytułami, które się nie zaliczyło, bo tak to sobie można podawać przykładów sporo.

Szybciej by było wypisać te, które zaliczyłem, bo jednak nie było tego dużo: FF7, FF8, FF10(-2), FF12, CT, saga Xeno, Vagrant (chociaż chyba nie do końca). Aktualnie bawię się z tym Suikodenem, a w kolejce czeka FF9.

KRELIAN 
Junior Admin

Wysłany: 29-01-2010, 16:22   

O tym właśnie wspomniałem ;) . Do zaliczanie 'ot tak' fabularnie jest dobry, ale do zrobienia maxa już nie do końca. Na tej samej zasadzie mógłbym polecić w pierwszej kolejności Chrono Cross, ale tam też trzeba później siedzieć przy pozostałych endingach. Z bardziej liniowych fabularnie to pozostałe Finale z naciskiem na FFT, 6 i 9 - dopiero po ich zaliczeniu można brać się za resztę.