Odpowiedz do tematu
jRPG, cRPG, MMORPG
Autor Wiadomość
Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 27-11-2011, 21:50   

Yamada napisał/a:
Gra kończy się cliffhangerem za sprawą Morrigan

Widziałeś dodatek w całosci poswiecony Morrigan? Troszku sie wyjasnia. Oczywiscie na miejsce jednej odpowiedzi wskakuja dwa pytania.

TeeVar 
Support

PSN ID: TeeVar
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: all Capcom SNK MK
Steam ID: robmit
Wysłany: 28-11-2011, 13:51   

Nie jest to moze bezposrednio zwiazane z RPG ale czesc tego artykulu pokazuje obecna sytuacje na rynku gier. Pomijajac niektore fragmenty dotyczace PC i konsol wydaje mi sie ze idealnie pasuje to tej rozmowy. Teraz liczy sie kasa i ludzie lykna prawie wszystko. NFS, Fifa i podobne sa dobry przykladem wydawania chlamu co roku bez wiekszych zmian bo ludzie i tak kupia.

http://www.benchmark.pl/t..._gier-4183.html

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 29-11-2011, 21:29   

Akurat Last Remnant jest bardzo dobrą grą. Przy niewielu jRPG na tej generacji bawiłem się tak dobrze. Gra jest trudna, ma bardzo skomplikowany system i miażdżącą muzykę. Fabuła posysa, ale nie o nią chodzi w tej grze:).

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 03-12-2011, 17:39   

Lol :D

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 04-12-2011, 12:12   

Niech go za wczasu uczą muai thai bo bedzie miał chuj$ię w szkole.

mg1987 
Support

Zagram w: Jestem otwarty na propozycje
Wysłany: 05-12-2011, 14:03   

Ciekawie to brzmi:

I taka ciekawostka: http://ppsh-41.tumblr.com...ilt-into-skyrim

J.a.r.e.k. 
Master

Wysłany: 02-01-2012, 08:54   

Po tych Waszych polemikach nie mogłem nie zagrać w Skyrim. Do subiektywnej puli ocen jakie tu wypisywaliście dodam jeszcze że w mój gust trafił zimny nordycki klimat gór, który uwielbiam i który sprawia że trudno od tej części mi się oderwać a efekty pogodowe są pyszne. Tam coś Mg poruszał temat braku statystyk na ekranie. Mnie to osobiście odpowiada, gdyż wszelkie okna zaburzają klimat i odbiór odgrywanej przygody. Jak dla mnie to powinien być erpegowy standard. Podsumowując: klimat terytorialny tej gry, 'turystyka górska' i nordycki akcent wciągnęły mnie maksymalnie.
( Paradoksalnie wybrałem Bretonem profesje Maga, ale i w tej surowej krainie oręża mają oni jak się okazało swoje 5 minut )
Pozdro dla wszystkich Gromowładnych! :luka:

P.S. Gram w tę grę na minimalnych ustawieniach grafiki. Ten wyjątek potwierdza całą opinię.

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 10-01-2012, 15:54   

Fenomenalna to pozycja. Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza na taj generacji.

Czasy jednego z moich przejść:

1-1 - 08:55

1-2 - 05:46

1-3 - 08:45

1-4 - 14:00

2-1 - 09:19

2-2 - 03:58

2-3 - 04:16

3-1 - 07:14

3-2 - 23:32

3-3 - 05:42

4-1 - 04:24

4-2 - 11:45

4-3 - 09:05

5-1 - 09:00

5-2 - 09:09

5-3 - 04:00

Gdy zaliczałem Demon's Souls ostatni raz, ukończyłem go w 96 minut.

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 14-01-2012, 10:44   

Demko FF XIII-2 zaliczone i muszę przyznać, że zapowiada się zarobicie Square Enix chyba wciągnął wnioski z liczny skarg na średniawą XIII. Polecam samemu obczaić demo system walki nadal podobny ( choć fakt akurat to w FF XIII dawało rady ) tylko teraz możemy wspierać się zdobytymi wcześniej zwierzakami co daje naprawdę mnóstwo możliwość.
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

gascan 
Friend

GamerTag: gasc4n
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 16-01-2012, 20:45   

Grałem w demo FF XIII-2 i chyba już wyrosłem z jerpegów ale raczej nie bo niektóre pozycje z PSXa nadrabiam regularnie na PSP i nie są takie debilne. Czyli coś musi być nie tak z XIII-2. Może też klimaty XIII-podobne mnie nie jarają bo jestem hetero. Ostatni dobry fajnal to IX ale X też ujdzie.

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 23-02-2012, 10:26   

Ja także ograłem demo FF XIII-2. Raczej będzie nowy XXX-2 dzielił los poprzedniczki - durne postaci, piękna grafika, ciężkostrawny design, typowe 6/10.

100% wpadło. Teraz przeciwnicy z DkS mogą jedynie....

Poziom jej trudności oceniam na zbliżony do 100% w Demon's Sousl. Przy DkS wystarczą pełne dwa przejścia, (choć ja zrobiłem pełne trzy), plus wizyta w kilku kluczowych miejscówkach.
W DS wymagane są trzy pełne przejścia, co wpływa na trudność rozgrywki jako takiej. Z drugiej strony bossowie jak i przeciwnicy w Dark Souls są zdecydowanie ciężsi niż w poprzedniczce.

Nieskromnie dodam, że NG++ raptem zajęło mi nieco ponad 4 godziny. Ni jak ma się to do mojego 96min. w DS, ale jak już grę się rozgryzie, to można szmat czasu zaoszczędzić - pierwszy romans z Demon's Souls, jak i Dark Souls to przykładowo ok 44 godzin.

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 23-02-2012, 13:12   

Z braku PS3 nie grałem w Demona, ale Dark Souls to dla mnie co najmniej gra zeszłego roku i jeden z pretendentów do miana gry tej generacji. Niesamowity klimat i nowe genialne podejście do systemu walki w RPG. Genialny design, bossowie, TONY sekretów. Coś pięknego w półtorej tygodnia zrobiłem w tej grze 70+h. Lokacje od strony eksploracji to arcydzieło - są skomplikowane, duże, ale śmigając po nich człowiek je poznaje i nie przeszkadza później nawet brak mapy. Wybór klasy na samym początku jest imo bezsensu bo roznią się one tylko poczatkowym equipem i początkowymi parametrami - i to jest chyba jedyna rzecz do której mógłbym się doczepić w tej grze.

Co to za secik masz na sobie Sylvan? Hełm od Dark/Silver Knighta i reszta Ornseina?;]. Z jaką bronią biegasz? Ja osobiście Demon Great Axe + 5 na zmianę z Demon Great Machete +15 i dopakowany Black Iron Set + 5. Ale eksperymentuję.

Pytanie - jak robię broń z duszy bossa to nieważne jest który miecz +10 do tego użyję? Czy ma to znaczenie? (bonus do parametrow, dodatkowe właściwości itd)

Adi_Rash 
Elite player

PSN ID: ADi_Rash
Zagram w: TTT2
Wysłany: 23-02-2012, 14:34   

Sylvan Wielki, nie wiem jak zdobyłeś 3 platyny w DS. Ja z jedną mam wystarczająco problemów, a co dopiero 3 :P Grę przeszedłem 4 razy i o Demonie troszkę wiem ;) ale mimo to mam 89% w trofeach - brakuje mi aż 1-nego minerału do ulepszenia broni i 1-nego pierścienia; to troszkę drażni.

Demon's Souls mimo "kilku" niedociągnięć jak dla mnie prezentuje się bardzo dobrze, a poziom trudności no jak ktoś grał to wie jaki jest ;) Najgorsze są początkowe godziny "oswojenia się" z grą (u mnie było to ze 5godzin), a potem z górki.

W grze bardziej czy mniej irytował mnie fakt przechodzenia gry "korytarzem" czy poprawniej "wyznaczoną ścieżką" - cały czas tak samo.
Albo, żeby przenieść się do innego świata trza było najpierw zawitać w Nexusie i tylko przez Nexus przenieść się gdzieś indziej. W sumie okej ale wolałbym, gdyby trzeba było iść pieszo, a samo przechodzenie z krainy do innej przez Nexus było tylko dodatkiem by zaoszczędzić czas.
Wspomnę jeszcze o mimice twarzy podczas "rozmów" (a w zasadzie jej braku), a sam nasz wykreowany bohater mimo stawienia czoła wielu demonom wciąż niemowa; nie potrafi mówić (nie nauczyła go/ją mamusia mówić :( ). Cały czas się albo głupio uśmiecha albo ma podkowę na twarzy (zależy jaki ryj mu daliście).

Ale mimo to nie żałuję wydanej kasy na DS'a. Ba - wręcz przeciwnie! Jedna z lepszych gier w jakie grałem; ale w sumie co ja mogę wiedzieć jak nie grałem w zbyt wiele gier...

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 23-02-2012, 22:58   

Pograj w Dark Soula - tutaj nie ma Nexusa - wszystkie lokacje są ze sobą połaczone i musisz gonić pieszo.

Adi_Rash 
Elite player

PSN ID: ADi_Rash
Zagram w: TTT2
Wysłany: 24-02-2012, 00:08   

Dark Soulsa miałem w planach do kupienia "zaraz teraz" ale teraz waham się właśnie między Dark Soulsem, a nowym Soul Caliburem. W ten weekend pewnie zajrzę z kilka razy w internet i się zdecyduję.