Książki, lektury, literatura,..

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Ana »

Tylko bez tekstów że czytanie ksiązek nudzi proszę :P
Wywiązała się mała rozmowa w temacie o jRPGach więc postanowiłam założyć temat poświęcony czemu- widzicie w opisie.
Od razu przeniose zamieszczone tam linki:
Plastuś
Nietzsche
Pozycje absolutnie obowiązkowe :)

Od siebie polecam jeszcze:
Mały Książe
Mistrz i Małgorzata
Kubuś Puchatek (a co :D )
Oraz, ostatnio modne, powieści P.Coehlo (Alchemik, Weronika postanawia umrzec, 11 minut...)

Mysle ze ten temat nie zginie na starcie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: KRELIAN »

dobry temat :)

dorzucam tworczosc Lovecrafta wokol ktorej nie mozna przejsc obojetnie , polecam zaczac od Zew Cthulhu a dalej juz powinniscie wsiaknac w tematyke

LOVECRAFT
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: SubZero »

Imho Lovecraft jest fajny, tylko trochę wtórny :P przeczytasz jednego to tak jakbyś przeczytał wszystkie :P

Od siebie dorzuciłbym:
Orson Scott Card - "Gra Endera" (i wogóle cała Saga Endera i Saga Cienia, kiedy w końcu ten film zrobią :) )
Lian Hearn - "Opowieści rodu Otori" (konkretnie to są trzy książki)
Karol May - "Winnetou" (a co :P )
Anne McCaffrey - "Killashandra" (trylogia)
J.K. Rowling - "Harry Potter i ..." (no co, fajne książki :P piątka najlepsza, wkurzony Harry rlz)
Parę innych pewnie by się jeszcze znalazło :P
Jak znajdę jakieś linki to wrzucę a tak to pozostaje p2p :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Ana »

SubZero pisze: J.K. Rowling - "Harry Potter i ..." (no co, fajne książki :P piątka najlepsza...)
Mam gdzies ebooki wiec jak znajde uploaduje ;)
5 fajna, 6 nie czytalam, najlepsza IMO 3 (Syriusz ;) )
Gra- totalnie slaba :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: SubZero »

Ja mam na papierze (siostra kupuje :P ), w ebookach mam fanfiki :D które czasami są lepsze niż oryginał :P A gra (a przynajmniej 4 część) nie jest najgorsza, biorąc pod uwagę fakt, że jest robiona z filmów a nie z książek.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: KRELIAN »

Sub : psioczysz na Lovecrafta a grasz w Harrego? cos tu nie pasuje :P

w kazdym razie polecam rowniez tworczosc P.K Dicka z "Ubikiem" , "Przez ciemne zwierciadlo" (powstaje wlasnie film) i "Blade Runnerem" na czele

a tu link do kilku knig Dicka i nie tylko :) - LINK
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Sil3nt »

A znacie cos dobrego w stylu Dune moze ? :P Bo jestem wielkim fanem Herberta.
Poza tym lubie ksiazki fantasy. Trylogia Ziemiomorza daje rade ^^ Nie moge sie doczekac tego w wersji anime ("Gedo Senki") :]
Polecam rowniez serie T.Pratcheta "Swiat Dysku".
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: SubZero »

Wcale nie psioczę na (HP :P ) Lovecrafta, jego książki mają bardzo fajny klimat (szczególnie późno w nocy, w pustym pokoju :P ). Po prostu po przeczytaniu kilku odniosłem takie wrażenie, no ale to tylko moja opinia. A tak wogóle to co ma z tym wspólnego granie w Harry'ego ?
Sil3nt pisze:Polecam rowniez serie T.Pratcheta "Swiat Dysku".
Dobrze prawisz, Pratchett rlz, szczególnie "Muzyka duszy" i "Kapelusz pełen nieba"
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: KRELIAN »

nie no spoko , z tym ze dla mnie wlasnie wiekszosc knig danych autorow wydaje sie wtornych co wynika ze specyficznego stylu pisarskiego i widac to nawet w tekstach pismakow ktorzy nie ograniczaja sie do jednej tematyki (np Masterton :) ), dlatego tez praktycznie wcale nie czytam ksiazek tego samego autora pod rzad (wyjatkiem byl tu chyba Sapkowki - imo najlepszy pisarz w historii) , trzeba sobie urozmaicac zycie a z tym Harrym przeciez nie bylo na powaznie wiec luz :) (pomijajac ze to slabe gry:P)

a dla fanow Raziela i systemu Wampir polecam m.in Erberto Petoia "Wampiry i Wilkołaki" - (dorwalem swego czasu w bibliotece, jak ktos ma ebooka niech tu wrzuci) - bardzo fajny podrecznik opisujacy historie powstania tytulowych bohaterow a przede wszystkim odpowiada na pytanie czy istnieli naprawde :)

oraz trylogie Anny Rice "Wywiad z wampirem" (jakby nie patrzec ekranizacja tej ksiazki nalezy do jednych z najlepszych w historii) , "Wampir Lestat" i "Krolowa potepionych"


btw: jak macie przy okazji linki do ksiazek polecanych to podawajcie bezstresowo :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: KRELIAN »

dorzuce jeszcze ciekawego linka ktorego wlasnie wyczailem zeby temat nie umarl za szybko :P

KLIK

przy okazji jakie macie podejscie do ebookow?
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: AK »

ja uwielbiam Tolkiena i zaznaczam ze czytałem "Władce Pierścieni" przed powstaniem filmu żeby nie było że komercha :P "władca" to niesamowite dzieło,lecz ja osobiście stawiam wyzej "Sillmarilion" który został wydany juz po smierci mistrza zajął sie tym jego syn. ksiażka można by przyrównać bo mitologii, ogrom treści :) czytałem wszystko co zostało przetłumaczone na j.polski :) jest seria kilkunastu tomów opowiadajaca o śródziemie która nie została przetłumaczona na nasz jezyk nad czym okropnie ubolewam :(
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Ana »

KRELIAN pisze:przy okazji jakie macie podejscie do ebookow?
Zdecydowanie wole normalne ksiązki, przede wszystkim wygoda czytania się klania i fakt, ze moge ja zabrac gdzie chce (wc :hyhy: ). Poza tym czytania na kompie strasznie meczy oczy i... troche nudzi :) Z drugiej strony niektorych ksiazek ktore mam zapisane jako e-booki po prostu nie idzie dostac lub cena ich jest kosmiczna (200zl za Anne Rice "Opowiesc o zlodzieju ciał" :zdziwko: ). Nie jestem zwolenniczką, ani przeciwniczką, po prostu jak "musze" to czytam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: SubZero »

@AK: zawsze można czytać po angielsku :P Czytałem tak niektóre Pratchetty.

@KRELIAN: Nie no pełny luz i wogóle :P, fajna stronka. Co do ebooków, hmm w sumie sytuacja taka sama jak z filmami na p2p, legalne to to nie jest, już szczególnie że książki aż tak drogie nie są. No ale to nie tak, że sam nie ściągam :P z tym że zazwyczaj są to książki, których w Polsce nie ma (jak np. ostatni tom wspomnianej "Sagi Cienia" O.S. Carda - w PL jeszcze się nie pojawiła, czy np. ostatnio czytałem książkowe adaptacje gry Resident Evil, których też u nas chyba nikt nie wydał) ewentualnie takie, których nie mogę dorwać. Zazwyczaj jak książka mi się spodoba to staram się kupić papierową wersję, inna sprawa że jednak papierowe książki czyta się wygodniej, no i ebooka nie zabierzesz ze sobą i nie poczytasz np. w autobusie w drodze na uczelnię (no chyba że ktoś ma laptopa :P ).
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: KRELIAN »

ja ebooki traktuje zazwycz jako "streszczenia" , jak juz sie za jakiegos zabiore to czytam max z 20 stron i jak mnie pochlania to czym predzej biegne do bibliotek lub do Centrum Taniej Ksiazki. no chyba ze sa to opowiadania badz wiersze :)

Apropo CTK nie wiem jak w innych wiekszych miastach ale we Wrocku wyczailem 3 takie punkty (w tym 2 na rynku) - maja szeroki zbior knig od fantastyki po filozofie konczac na mapach samochodowych :P - i choc sa to zazwyczaj ksiazki uzywane to utrzymane w idealnym stanie po cenach wahajacych sie w granicach 15-20 zl max a i znajda sie perelki nie zawsze dostepne w empikach chociazby .

A jesli chodzi o empiki to idealne miejsce do czytania komiksow czy mangi (chociaz ostatnio sie wycwanili bo niektore sa fabrycznie pakowane) :P

jak znacie jakies sklepy z tanszymi niz ustawa przewiduje knigami to mozecie smialo sie dzielic linkami :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Wawrzyn »

Ze wstydem przyznaje ze malo czytam(nie liczac prasy:P), pomijajac niektore lektury szkolne z wlasnej woli ostatnio przeczytalem trylogie SW("Dziedzic Imperium,"Ciemna strona mocy","Ostatni rozkaz") i Starcraft #3 - "Nim zapadnie ciemność" ta ostatnia mile mnie zaskoczyla bo wbrew pozorom nie jest kiczowata(IMHO) chociarz raczej dla fanow SC.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”