Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Demko Mass Effect 3 - mega posys moim zdaniem, twórcy sami gubią się w fabule bo jak tylko Shepard ma doświadczenie w walce ze żniwiarzami? Dlaczego mu nie wierzyli do chwili ataku? WTF? A Sovereign to kto to niby był? W ogóle sam moment ataku jest epicki inaczej... .
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: eq2D »

Yamada pisze:Demko Mass Effect 3
...chce zainstalowania Origin. Nie, sorry, mam już swoje, wybrane spryware na kompie, po co mi inne?
I marudzisz Yamada, na fabułę tego szrota od Square (nie pamiętam jak się to zwało, w temacie o cRPG mi ripostowałeś, że niby gra fajna) nie narzekałeś.

A tak poważniej - czego się spodziewać? Gra dla mass.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Ale ja napialem tam ze fabula w Remancie posysa;]. Ale tam nie o nią chodzi, a w ME już tak;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Mi to rybka dopóki mogę posłuchać więcej Jennifer Hale.
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Ostatnio zaliczyłem:

Dark Souls. I to na 100%. Kapitalna gra.

Kung Fu Panda II - szkoda słów....Właściwie to byłaby niezła gdyby nie tragiczna animacja - czegoś takiego nie widzieliście.

Roctekbirds - całkiem przyjemny, bardzo dobrze wyglądający przedstawiciel nurtu strzelanin. Także na platynę się skusiłem. A co ^^'

Wanted: Weapon of Fate - dobra to gra z kilkoma rewelacyjnymi patentami. Również skusiłem się na platynę - poziom "the killer" potrafi napsuć krwi.
Awatar użytkownika
SFan
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 29-09-2010, 20:38
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SFan »

Ja przeszedłem już nie wiem który raz Residenta 4, matko nie wiem co ta gra ma w sobie, że kompletnie odpływam jak zaczynam w nią grać. Zaliczyłem tę grę na wszystkie platformy oprócz WII (wersje z PS3 i X mnie nie interesują gdyż wnoszą tylko HD), grał ktoś z Was w to na konsoli Nintendo? Wycisnąłem już 100% z niej na GC, PS2 i na najgorszej wg mnie wersji PC. W sumie nie byłaby najgorsza bo gram na padzie od PS3 gdyby nie fakt, iż gra mi się pare razy zawiesiła(w tym raz w rozdziale "Oddzielne drogi" bezpośrednio po walce z Krauserem grrr...). Zaczynam przygodę z piątą częścią, jak na razie zapowiada się świetnie, nie przeszkadza mi brak możliwości jednoczesnego strzelania i chodzenia, moim zdaniem gra się z tym odrobinę trudniej co oczywiście zaliczam na plus.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

RE5 to niestety moim zdaniem olbrzymi krok w tył - ta gra nie powinna się nazywać RE, serio.
Obrazek
Awatar użytkownika
SFan
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 29-09-2010, 20:38
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SFan »

Dlaczego tak uważasz Yamada? Ja jestem na samym początku więc powstrzymam się od końcowej oceny na tym etapie. A co myślisz o czwartej części?
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

RE5 - bardzo dobra gra. A jak komuś nazwa urąga z tego, czy innego powodu, to RE4 bym bardziej Residentem nie powinien być - RE bez zombie O_o
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mg1987 »

Przecież w RE5 też nie ma zombie.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Za dużo akcji, za mało napięcia to raz.
Sheva z debilnym AI (częściej będziesz musiał uważać na nią niż na samego siebie), a Resy to gry solo, to dwa.
Podzielenie gry na króciutkie etapy - przejdziesz przez drzwi - nie mozesz sie juz wrocic, to trzy.
To jest strzelaninka do multi, nie horror, to cztery.
Całkowity brak jakichkolwiek zagadek - nie ma nawet "znajdź klucz by otworzyć drzwi", to pięć.

Wspominałem już, że za dużo akcji?

Gra nie jest zła, ale resident z tego taki jak ze mnie baletnica.


RE4>>RE5 - czwórka jest po prostu moim zdaniem lepsza - klimat, fajniejsze patenty i była rewolucją w serii, a RE5 to ładniejsza, ale słabsza 4ka.
Obrazek
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Adi_Rash »

W RE5 się grało nawet sympatycznie, nawet fajna gra itp. ale survival horror z tego żaden.
Nie będę drążył tematu dalej, bo Yamada wszystko wypisał :)

Co do fanów RE to niech mają nadzieję, że RE6 będzie ciekawe i jakoś "wróci do korzeni serii"? Chodzi mi o to, że znowu będzie survival horrorem, a nie grą akcji.
Jakoś widziałem trailer i zapowiadał on grę na listopad? o ile dobrze pamiętam. Więc po (moim zdaniem) c*ujowo zapowiadającym się RE:Operation Racoon City RE6 będzie jakimś odbiciem się od dna serii.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Yamada, nawet nie kupuj RE6 zatem. Mnie tam postawienie na akcje jak najbardziej odpowiada.
Awatar użytkownika
SFan
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 29-09-2010, 20:38
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SFan »

Fakt, napięcia nie ma, przynajmniej dotąd gdzie obecnie jestem go nie uświadczyłem. Z tą jej inteligencją powiem Ci to z tego co ja zauważyłem to tragedii nie ma ale miewa ona skoki, czasami pruje np w bossa z pistoletu marnując tym samym cenną amunicję, z kolei pare razy udało jej się uleczyć mnie w naprawdę odpowiednich momentach. Gra jest podzielona na etapy wydaje mi się ze względu na ograniczenia sprzętowe konsol, ale z tym, że nie można już wrócić to Ci powiem szczerze, że nawet nie wiedziałem, w czwórce można było wracać. Mnie tam tryb fabularny się podoba (pewnie ze względu na to, że jestem fanem serii) natomiast w multi pyknąłem raz i wystarczy mi przynajmniej na razie. Akurat motyw ze znalezieniem klucza jest xD w porcie, ale nie nazwałbym tego męczącym zajęciem, są też drobne zadania polegające bardziej na sprycie niż na wpakowywaniu kolejnych magazynków w przeciwników (mam na myśli walki z bossami) jednak są to banalne sprawy. Jeżeli chodzi tutaj o podtrzymanie serii to widzę go w fabule, która dla mnie akurat jest ciekawa i podobieństwie do poprzedniej odsłony... tyle, że z dreszczowca przerodziła się w strzelaną walkę z bioterroryzmem. Mnie pasują i pierwsze trzy i kolejne dwie części. Adi_Rash, ja myślę, że survival tak, natomiast horror nie. I popieram, jako fan uważam, że RE:Operation Racoon City zapowiada się lipnie, czekam na szóstą odsłonę.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

No właśnie - pierwszy boss w RE5 to przykład na debilizm AI. Gościa trzeba usmażyć, a Sheva nawala do niego z pistoletu - zawsze przed każdym bossem zabierałem jej amunicję;]. AI jest dobre jak damy mu dopakowanego magnuma z nieskonczoną amunicją - wtedy rządzi bo ma mega celność. No dobra - jest jeszcze jeden moment w którym AI jest niezastąpione (bo czituje;]) aby w miarę gładko przejść bossa na professionalu, bodaj w 5-3.

Podział na levele to nie kwestia ograniczeń systemowych tylko właśnie tego że gra była robiona pod online co-op'a;].

Z innej beczki po raz 3ci skończyłem MGS4. Gameplayowo to wielki krok w tył w stosunku do takiego MGS3, ale 'Kojimowskie' momenty poniekąd to rekompensują;].

Teraz Demon Soula męczę, oczywiście - genialna gra. W miarę gładko mi idzie bo gameplay jest w zasadzie identyczny jak w Dark Souls. Na plus w stosunku do Darka - kwestia magii - mamy klasyczne mp, a nie 'użycia' danej magii i potem refill przy ognisku. Klasycznie rozwiązano też kwestię uleczajek - zbieramy/kupujemy je jak w innych RPG - niby trudniej jak w Darku, ale tutaj mozemy mieć 99 sztuk przy sobie a tam max 20 Estus Flasków po max upgradzie danego ogniska. Gra zdaje się mieć też nieco mroczniejszy klimat, podczas gdy Dark bardziej idzie w stronę fantasy. Jest jeszcze World Tendency, którego nie kumam póki co;]. Anyone?;]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”