Odpowiedz do tematu
Sztuki walki, martial arts itp.
Autor Wiadomość
SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 23-05-2008, 18:47   

Yep, tsunami trzeba się bać :D Szczególnie wymiata technika walki porożem jelenia xD

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Primo 
Master

Wysłany: 23-05-2008, 19:36   

Ludzie to sie dzieje naprawdę!
na początku myślalem ze to żart, i to nawet śmieszny, ale tam trenuje sporo osób i oni płacą za te treningi :szok: wiec jednak
Ludzie to sie dzieje naprawdę!

:D

Komandos 
Grand Master

PSN ID: KomandosPL
GamerTag: KomanDooSan
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 23-05-2008, 20:14   

Na forum sfd są dwa tematy (jeden 200 a drugi 600 stron) o karate tsunami. Jak prawie umarłem ze śmiechu przy czytaniu tego :rotfl:
A to zdjęcie zawsze mi poprawia humor po ciężkim dniu:

albo to:

kemot722 
Grand Master
Cichy Obserwator :)

Wysłany: 23-05-2008, 20:44   

Komandos napisał/a:
Polacy nie gęsi, swoje karate mają- czyli Sokemon Ryszard Murat w akcji

Nie jestem zwolennikiem wyśmiewania sztuk walki, ale niektóre rzeczy rzeczywiście są zabawne.

Polacy potrafią zasłynąć na świecie jako bardzo pomysłowy naród. Osobiście często wspominam z uśmiechem na ustach aferę o obronie dzieci przed teletubisiem geyem - Tinky Winky rulezzz ;)

Komandos napisał/a:
Na forum sfd są dwa tematy (jeden 200 a drugi 600 stron) o karate tsunami. Jak prawie umarłem ze śmiechu przy czytaniu tego :rotfl:

Na SFD są różne ciekawostki - niektóre rzeczywiście są warte uwagi, bo pisane przez szanowanych instruktorów sztuk walki, inne są pisane przez "szesnastoletnich i wszystko-wiedzących Bruce'ów Lee".

Primo 
Master

Wysłany: 07-06-2008, 02:13   

Ciekawe ilu z was trenując sztuki walki myśli o konfrontacji w rzeczywistości. Ja właśnie pisze na gorąco. Ja moja dziewczyna i kumpel na taką samą ekipę drechów kiedy wychodziliśmy z pubu w śródmieściu. Przyznam się ze było cięzko, szczególnie biorąc pod uwagę ilość wypitego alkoholu przed. Rozbity nos , pościerane łokcie i kolana i utrata paru tysięcy włosówm przez moja pannę. Straty naszczęście były po obu stronach. Sprawą zajmuje się juz policja i możliwe że wyłapał to wszystko monitoring po drugiej stronie ulicy.

Naprawdę pamiętajcie, ZAWSZE gotowi bądzcie na konfrontacje, nnie ważne czy będziecie mieć kiepski dzień, bedziecie nie wyspani czy pijani. Jeśli jesteście w okolicy gdzie moze sie cos zdażyć, badźcie czujnii !! Jeśli jesteście sami , uciekajcie, jeśli jesteście z kimś kto sobie nie poradzi pamietajcie że są tylko dwa wyjścia - albo oni , albo wy innej opcji nie ma i trzeba dać z siebie wszystko!!!!
ide spac bo dość mam krwi komisariatów i nerwów........

kemot722 
Grand Master

Wysłany: 07-06-2008, 10:44   

Primo napisał/a:
Naprawdę pamiętajcie, ZAWSZE gotowi bądzcie na konfrontacje, nnie ważne czy będziecie mieć kiepski dzień, bedziecie nie wyspani czy pijani. Jeśli jesteście w okolicy gdzie moze sie cos zdażyć, badźcie czujnii !! Jeśli jesteście sami , uciekajcie, jeśli jesteście z kimś kto sobie nie poradzi pamietajcie że są tylko dwa wyjścia - albo oni , albo wy innej opcji nie ma i trzeba dać z siebie wszystko!!!!

Święte słowa! Trener ciągle powtarzał na treningach (póki sekcja nie padła), że zagrożenie nie pyta czy jesteś gotowy, czy masz ochotę powalczyć, czy jesteś w dobrej formie, czy może masz gorączkę, boli cie głowa i jesteś osłabiony. ZAWSZE trzeba być gotowym do obrony własnego zdrowia, a nawet życia - Nie ma wyjątków! Trzeba być gotowym na wszystko co może sie przydarzyć!

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 07-06-2008, 18:17   

Jak by powiedział 'Mad-eye' Moody: 'Constant vigilance!' :P

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Komandos 
Grand Master

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 07-06-2008, 18:44   

kemot722 napisał/a:
ZAWSZE trzeba być gotowym do obrony własnego zdrowia, a nawet życia - Nie ma wyjątków! Trzeba być gotowym na wszystko co może sie przydarzyć!

Dlatego zawsze nosze przy sobie nunchaku ;)

kemot722 
Grand Master

Wysłany: 07-06-2008, 19:58   

Mój znajomy też nosił i ponoć mu sie przydało jako straszak - nie musiał w nikogo trzaskać, tylko wyjął z plecaka i machnął sztuczkę ;)

Są osoby, które sie śmieją z zastosowania nunchaku w samoobronie "O, naoglądał Bruce'a Lee". Według mnie to sprawa indywidualna - jak trenują, tak z broni skorzystają, choć "bejsboliści" chyba za dużo nie trenują :oczami:

Komandos 
Grand Master

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 07-06-2008, 21:14   

No nunchaku to dobra broń ale bardzo trudna w użyciu. Ja ćwicze kilka godzin w tygodniu przez pół roku i opanowałem dopiero podstawy ale combat traktuje tylko jako dodatek, bardziej interesuje mnie freestyle. Jak ktoś ćwiczy kilka lat to powinien poradzić sobie nawet z kilkoma przeciwnikami. Do samoobrony lepsza jest pałka teleskopowa, można się nauczyć tym posługiwać w kilka godzin i nie zabić się podczas treningu ;)

kemot722 
Grand Master

Wysłany: 07-06-2008, 21:58   

Z kolegami ostatnio ćwiczymy troche elementów z filipińskich sztuk walki. Ucząc się posługiwać escrimą (kijeczek 0,69 - 1 m), myślimy o przełożeniu tego później na pałki teleskopowe. Filipińczycy to brutalny naród, jeśli idzie o sztuki walki. U nich sztuki walki to destrukcja człowieka, a nie zadawanie bólu. Wspierają się przy tym znajomością medycyny naturalnej - jak przegną pałe na treningu sie leczą nawzajem.

Angela 
Student

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 01-07-2008, 19:21   

Ja może od września będę chodzić na kung-fu. Chciałabym też umieć władać bronią.

Ana 
Friend

PSN ID: SumireAnn
Zagram w: Dead or Alive 5 Ultimate
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 01-07-2008, 19:28   

Jaką bronią?

kemot722 
Grand Master

Wysłany: 01-07-2008, 20:54   

Też jestem ciekaw o jaką broń ci chodzi, Angela. Masz jakąś upatrzoną?

Angela 
Student

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 02-07-2008, 07:05   

Broniami którymi chciałabym walczyć to Samurajski Miecz, Nunchaku i najwyżej dwa miecze.