Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Mr_Editor »

Jeśli chodzi o sztuki walki to wielkim ekspertem nie jestem. Kiedyś chciałem zapisać się na Capo, ale pomysł zniknął szybciej niż się pojawił.

Dla tych co tego jeszcze nie widzieli, a są ciekawi...

Materiał pt. "Anatomia sztuk walki" Pokazuje nam różne style walki z naukowego punktu widzenia... Dosyć ciekawy i wart obejrzenia materiał...
Wkleiłem tylko pierwszą część... resztę na pewno znajdziecie ;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

SubZero pisze:
Tak powinno się sędziować ;)
To już wiem dlaczego jak mój sensei został wychowawcą jednej klasy to z najgorszej stała się ona najlepszą w szkole xD
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Pewnie stosuje skuteczne środki wychowawcze ;)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

test 100 kumite w wykonaniu Francisco Filho -

Coś pięknego, od dawna szukałem tego filmu i znalazłem dopiero na youtube. Filho do według mnie najlepszy fighter Kyokushin obok Matsui i Huga. Obecnie walczy w K1. Nieprawdopodobne z jaką lekkością porusza się podczas walki i jak perfekcyjnie wykorzystuje każdy najmniejszy błąd przeciwnika. W teście naliczyłem tylko jakieś 3-4 przegrane walki.
Awatar użytkownika
MatiByd
Master
Master
Posty: 259
Rejestracja: 27-07-2008, 07:29
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: MatiByd »

Mr_Editor pisze:chciałem zapisać się na Capo
A ja na Taek Won Doo.Ale w żadnym mieście obok mnie nie było żadnych szkoleń.A w szkole nie było żadnych zajęć z Taek Won Doo ani Judo ani Karate.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Film o Bajiquan (Eight Extremes Boxing) - chińskiej sztuce walki. Zaczyna się od tego jak popularny instruktor Bajiquan, Wu Lianzhi poznał faceta o nazwisku Yu Suzuki - wiecie kto to za jeden? ;)

Bajiquan - Chinese Kung Fu

Jeszcze 2 lata temu pytałem na forach o możliwość trenowania Baji w Polsce, ale spotkałem się z negatywną odpowiedzią, bo najbliższa szkoła tego stylu jest w Chinach.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Jeszcze 2 lata temu pytałem na forach o możliwość trenowania Baji w Polsce, ale spotkałem się z negatywną odpowiedzią, bo najbliższa szkoła tego stylu jest w Chinach.
Podobno jest kilku mistrzów u nas którzy znają ten styl ale czy ktoś tego uczy to nie wiem. Popytaj na forum vortal budo albo sfd to się pewnie czegoś więcej dowiesz.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Komandos pisze:Podobno jest kilku mistrzów u nas którzy znają ten styl ale czy ktoś tego uczy to nie wiem. Popytaj na forum vortal budo albo sfd to się pewnie czegoś więcej dowiesz.
Właśnie pytałem na Vortal Budo użytkownika o nicku "dacheng". Nikt tego w Polsce nie naucza, ale są instruktorzy, którzy ponoć wiedzę jakąś na temat Baji posiadają. Znając jednak sprawę zakładania/prowadzenia sekcji sztuk walki na podstawie "jakiejś wiedzy" uważam, że lepiej może, żeby było z Baji jak jest teraz. Może znajdzie się kiedyś Polsce wyspecjalizowany w tym stylu instruktor, jak nie to trudno.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Dumian »

Mr_Editor pisze:Dla tych co tego jeszcze nie widzieli, a są ciekawi...

Materiał pt. "Anatomia sztuk walki" Pokazuje nam różne style walki z naukowego punktu widzenia...
Aby oddzielić fakty od fikcji, zespół naukowców, inżynierów, filmowców, animatorów i mistrzów sztuk walki sprawdza, rejestruje i analizuje najsłynniejsze techniki walki.
Właśnie obejrzałem. Bardzo fajny dokument, kto nie widział powinien nadrobić ;)

Wart polecenia jest jeszcze serial Human Weapon, jakiś czas temu natknąłem się na niego na Youtube (można tam znaleźć chyba wszystkie odcinki). Gospodarze programu odwiedzają kraje, kolebki różnych stylów i zgłębiają ich tajniki, fajna rzecz, ale odcinki dostępne są tylko po angielsku.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Primo »

" Honmaru - Fighting Online Center ", hmm wychodzi na to że każdy czynny uczestnik forum to fighter :] a styl walki to tak naprawdę indywidualna sprawa zależna od róźnych czynników, lecz głównie od charakteru.
Ja moją inspirację sztukami walki przeżywałem już jako brzdąc oglądając w telewizji seriale takie jak "Wojownicze Żółwie Ninja" czy "Sidekick" (pamięta ktoś jeszcze Erniego? :P ) , później pochłaniając na masową skale filmy z Van Damem, Chuckiem Norrisem i Jackiem Chanem. Jak jeszcze dorzucić do tego takie gry jak Street Figher 2 i Mortal Kombat to już jest pełen obraz mojego dzieciństwa :D

Na początku zaczynałem od Karate Gosoku-Ryu (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gosoku-ryu) które ostatecznie porzuciłem po 4 latach (6 kyu),bo jednak nie uczyli hadokenów :rotfl: . Tak naprawdę na moją decyzję wpłynęły dwie rzeczy - premiera Tekkena 3 (Eddy!!!) i film "Only the Strong". Capoeira to była jedyna rzecz która chodziła mi wtedy po głowie, pamietam jak jarałem sie chociażby au batido Muttiego w PsxExtreme :zawstydzony: . Po paru miesiącach trenowania na własną rękę w końcu stałem się jednym z pierwszych członków Warszawskiej grupy Beribazu (2000r). Wtedy to dopiero był klimat :P , nikt tego nie znał, nie było komerchy i ludzi łączyła pasja a nie lans :looka: .
Niestety, znów po 4 latach (przypadek;]) z różnych powodów przestałem trenować w sekcji, ale nie wogóle. Dalej, studia, praca, brak czasu na cokolwiek :kwasny:. Po prawie 3letniej od przerwie sztuk walki trafiłem na Kick Boxing do sekcji KS Piaseczno (polecam) żeby nie owijając w bawełne uczyć się "kokretów" .Jak sie później okazało, naje.banemu to i kick boxing nie pomoze i i tak w moim pierwszym prawdziwym ulicznym starciu obskoczyłem wpier.. :| , pisałem gdzieś wyżej o tym. Czekam na kolejny fight, tym razem na trzeźwo :zly:

Obecnie trenuje tylko triki a raczej Martial Art Tricks, które sztuką walki nie są ale jeśli w tym temacie "szef" dawał linki do sampli Bella i Yokozuki to chyba nie ma problemu :].
MAT (czasem także jako Extreme Martial Arts, ale to w sumie ogół) to połączenie najbardziej efektownych ruchów z róznych sztuk walki, wykorzystywane głównie w pokazach, a czasem nawet tylko w nich. Głównie jest to połączenie kopnięć z akrobatyką i wywodzi się z Ameryki, gdzie organizowano zawody w formach dowolnych (lub kata; również z bronia) przy muzyce. Aby zebrać lepsze noty, uczestnicy dodawali np jeden obrót w powietrzu wiecej przy kopnieciu itp podwyższając trudnośc ruchu, zaczeli skakać salta i kręcić sruby, by udowodnić dodatkowo swoja sprawność fizyczną, wszystko po to by było bardziej widowiskowo. Po jakimś czasie tych elementów zrobiło się na tyle dużo i zyskały na tyle popularności ze ludzie zaczęli zajmować się tylko tym. Dużą rolę odegrała tu strona Bilang.com która jednoczyła w sieci społeczność trikerów, zamieszczając regularnie całą masę samplerów (filmów) a także informacji nt spotkań, zlotów i treningów.
Triki można by wręcz określić jako "internetowy sport XXI w" ;) gdyż dzieki niemu kształtowały się i zyskały rozgłos na świecie, również i u nas. Jedną z pierwszych grup w Polsce była właśnie Yokozuki z Jasła.
Od września na warszawskim AWFie ruszyła sekcja M.A.T którą z paroma kumplami staramy się jakoś rozkręcić. Nie ma trenera, każdy uczy się od każdego. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam, pierwszy trening za free :) , po dokładniejsze info walić do mnie na gg lub priv. i nie zniechęcać się tym że wcześniej nie trenowaliście sztuk walki, znam takich którzy w życiu nie kopali, a skaczą naprawdę dobrze.

tu macie jeszcze film z seminarium odbywającego się na sali w której ćwiczymy (a nawet dwóch:) )


na koniec parę linków:

www.bilang.com

http://www.trickstutorials.com/

http://www.club540.com/

http://tricks.pl/
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Ja ćwiczyłem XMA w sekcji w Gliwicach ale jakiś rok temu się to rozpadło :kwasny: Obecnie macham tylko trochę nunem (nie należy zapominać, że XMA to także broń biała), ćwicze Karate Kyokushin i Boks Tajski. Moim zdaniem ćwiczenie XMA bez znajomości sztuk walki mija się z celem. Co komu z tego, że będzie kopał 540, 720 czy inne zakręcone kicki jak zwykłe Mawashi-Geri będzie wykonywał niepoprawnie ? Zresztą wystarczy spojrzeć na najlepszych tricksterów takich jak Tony Jaa, Johnny Nguyen, Cyril Raffaelli czy Steve Terada. Oni wszyscy mają solidna podstawę w postaci jakiegoś MA i dlatego są tak dobrzy technicznie a triki w ich wykonaniu to poezja ruchu. Nawet patrząc na ten filmik do którego linka dałeś nie zauważyłem żeby chociaż jedno kopniecie było wykonane w miarę poprawnie, jasne dla laika wygląda to wszystko fajnie ale jakby to pokazać komuś dobremu z Taekwondo to by kiwnął tylko głowa z politowaniem. Także XMA jest spoko ale to tylko dodatek do sztuk walki.
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: szyper »

Komandos, Ty na każdym forum tylko narzekasz. Nudny koleś jesteś.
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Lukas »

Komandos pisze:Moim zdaniem ćwiczenie XMA bez znajomości sztuk walki mija się z celem.
To zależy jaki kto ma cel - bo ty chodząc na KK i MT nie szedłeś chyba na XMA po nabranie większej skuteczności O.o
Bo nie wiem jaki cel możesz mieć na myśli tutaj, jak nie skuteczność.
Właściwie, to po co na to szedłeś?
A jeśli nie o skuteczności mowa, to ktoś sobie idzie na XMA z tych samych przyczyn, z jakich idzie na capoeire, albo akrobatyke i może mu tak nie zależeć na dobrej technice.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Komandos, Ty na każdym forum tylko narzekasz. Nudny koleś jesteś.
Wiem o tym :P

To zależy jaki kto ma cel - bo ty chodząc na KK i MT nie szedłeś chyba na XMA po nabranie większej skuteczności O.o
Bo nie wiem jaki cel możesz mieć na myśli tutaj, jak nie skuteczność.
Właściwie, to po co na to szedłeś?
Tak tylko idąc na akrobatykę czy na capo ma tam (zazwyczaj) przeszkolonych instruktorów, którzy nauczą go dobrej techniki a idąc na XMA gdzie uczą go koledzy, którzy sami uczyli się od swoich kolegów i tak dalej, nie tylko jego technika będzie pozostawiała wiele do życzenia ale przez nieumiejętne trenowanie może się nabawić jakiejś kontuzji. W ogóle XMA nie może istnieć bez MA bo wtedy zostaje takie 'niewiadomoco' (czyli ani to sztuka walki ani akrobatyka) :P
A po co poszedłem na XMA ? Po to samo, po co teraz chodzę na KK i MT, żeby ćwiczyć coś co mnie interesuje a interesuje mnie wszystko co związane ze sztukami walki (o skuteczności myślą początkujący, potem są ważniejsze rzeczy), ale oprócz tego ćwiczyłem też karate bo jak już pisałem XMA to tylko dodatek do sztuk walki ;)
A jeśli nie o skuteczności mowa, to ktoś sobie idzie na XMA z tych samych przyczyn, z jakich idzie na capoeire, albo akrobatyke i może mu tak nie zależeć na dobrej technice.
No OK, jeśli komuś nie zależy na technice to może się nauczyć machać nogami i robić fikołki w powietrzu ale ze sztukami walki będzie to miało niewiele wspólnego :)
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Lukas »

Komandos pisze:o skuteczności myślą początkujący, potem są ważniejsze rzeczy
Znowu generalizujesz : x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”