Sticki, pady, dashe...

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Dismaster »

Chyba zorganizuje tura w robieniu dashy na czas :D bo widze ze chetnych nie zabraknie :P
Before you see the light you must die...
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Liberty »

Jasne że mogę Liber z tej strony:P
W poznaniu nie było mnie od roku:P. Myślę że w Poznaniu będzie kilka konkretnie dashujących mishim, nie licząc zagraniczniaków. Będzie Yun, który gra na sticku już około 3 miesięcy i robi od EuroSlasha olbrzymie postępy (materiał na najlepszego Kaza PL, jeżeli nabędzie ogrania) bedę ja, do poznania będą prawie 2 miesiące gry na sticku więc powinienem dać radę, jest jeszcze Seph który tez sobie kupił sticka i też się dobrze zapowiada. Do tego będziecie wy, więc będzie sporo dashujacych mishim:D.

Jeszcze wracając do tego sprawdzania dasha i harrego. Najwięcej o jego szybkim dashu mówią ci którzy z nim grali, nie on sam (nawet nie wiem czy się w ogóle udziela ja jakimś forum:P). Mashter mówi że dociąga do 5/s znowu ACling mówi że nie widział szybszego p1 LD niż ten harrego (LD według ludzi siedzących w temacie, np CatFish'a, zaczyna się od trochę ponad 5cd/s). Więc te całe ocenianie szybkości Harrego bierze się z walki gdzie często robi się 3-5 dzashy w jednym WD/LD, nie więcej).

Got w Zabrzu zagrałem dosłownie 1 sparing z Boskonem (3-2 dla niego) przy czym tylko 2 razy zagrałem kazem, na samym turnieju zagrałem kazem może 4 walki, głównie w DE gdzie Xio nie dawała rady i trzeba było próbować kim innym.
Najwięcej grałem z Kreilanem następnego dnia, ale Kreilan był na gazie, a ja o resztkach sił (2 godziny później film mi się urywał xD) więc walki nie były na dobrym poziomie:P.

Co do trenowania dashy i movementu to się z tobą zgodze Kreilan, na sticku jest jeszcze więcej zabawy bo kciuk po godzinie nie boli (miałem z tym problem) więc można siedzieć i 3 godziny non stop:P.
Ostatnio zmieniony 31-10-2006, 12:06 przez Liberty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Yamada »

Miałem przeczucie, ze to Ty :p .

Mało ludzi prawi z sensem o mishimach na PE ;p

Zeby nie było offtopu podaje najbardziej skillowego jugggla jinem. Wiecie jak go ludzie widzą to tłum mdleje, kobiety rodzą itd:

WS+2, t,p+2,1,2

:p
Obrazek
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Ren »

Liber mozna wiedziec na jakich stickach gracie?

Aby nie było offtopu:
ws+2,1+4,2,4 :D
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Liberty »

No ja gram na customie. Zagadałem z kowalem to mi zrobił. Części japońskie, gałka seimitsu na kwadracie, z wkręconym battopem, buttony sanwy. Yun gra na namco.

Żeby nie było offtopu:
ewgf, t,p+2,1,2 xD
Tak na serio, kiedyś jak grałem na psx'ie w to z kumplami to nadużywałem po każdej wybitce coś takiego:
1, t,p+2,1,2 u/f+4~3 Można było zrobić techrolla tylko w jedną stronę, ale żaden z dwóch kumpli nie doszedł do tego i przez 2 ostatnie miechy jak w to graliśmy ich tym jechałem xD.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: KRELIAN »

Liber , od razu domyslilbym sie ze to ty gdyby nie to ze grasz na AS , w zabrzu chyba jeszcze miales pada . jak tam postepy i ile juz grasz ? sam mysle o tym ale juz chyba przy okazji nowego tk na ps3 :P. a poranne spary nie pamietam juz za dobrze , zreszta jak wiekszosc ludzi siedzacych w rogu obok kibla :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Ren »

Liber dobrze sie dashuje na kwadracie? Słyszałem ze najlepiej na circle.
Ile Kowal wziął za twojego składaka? :)

Aha, bym zapomniał:
ws+2,1,d/p+4,4 :D
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Liberty »

Kreilan no w Zabrzu to ja dopiero zaczynałem grać kazem. Nad stickiem myślałem długo, od początków grania kazem, a zdecydowałem się niecałe dwa miesiące temu. Trochę zbieranie kasy i załatwianie z kowalem trwało i w sumie gram na sticku od miesiąca.
Postępy są, jak na ten miesiąc grania myślę ze spore, dachuje już szybciej i dłużej niż na padzie, elektryki wychodzą jakby trochę szybciej, główny problem to na razie to szybkie przechodzenie z WD do backdasha i na odwrót, ogólnie movement jeszcze nie jest taki płynny. Poza tym jest nieźle, gorzej z Xio bo u niej trzeba się uczyć naciskania kilku butonów jednocześnie, szybkie mieszanie typu b+3+4, d+1+4, d/b+3+4, ss, d+1+2 i człowiek może się pogubić. Ale wszystko jest do wytrenowania.
Ren kwadrat jest stworzony do 3D. Nie wiem czemu kółko miało by być lepsze do dachowania skoro morion dasha kończy się na d/f czyli akurat tam gdzie jest kąt. Raczej kwadrat lepiej się nadaje. No i, gałki w automatach tekkena w Korei (nie wiem czy też nie w Japonii) mają przepustnice kwadratowe. Poza tym nawet w Manco sticku jest super twardy kwadrat:P.
Całość kosztowała mnie około 400 zeta. W ten koszt wliczam przesyłkę oraz pada (firmy Manta) z którego trzeba było wyjąć płytkę drukowaną (baza). Pad był nie tani bo kosztował około 80 zeta, ale za to mam 2 wyjścia, jedno pod USB drugie pod PSone/PS2. :D.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Aserot »

Takie pytanko waszym zdaniem jakie AS są lepsze custom czy firmowe, bo poważnie zastanawiam się na zakupem sticka i temu pytam w sumie kożytacie z AS i nie jednego już testowaliście, a nie chciał bym kaski w błoto wyje**ć.

Dodam że planowałem zakupić Sticka z Namco ewentualnie Ascii.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Liberty »

Nie bardzo się znam by radzić w takich kwestiach. Lepiej z pytaniami o filmówk (on sprawdzał niejedną)i i oryginalne części pytać się kowala w którymś z tematów o stickach na PE. Z tego jednak co wiem to customy są najlepsze jeżeli chodzi o parametry + sam możesz wybrać co chcesz, ile przycisków, rozłożenie ich, arcik:D. W firmówkach typu DC stick, Namco stick, DOA stick. Są tańsze konstrukcje i np parametry nie są tak dobre jak w niektórych konstrukcjach które docelowo produkowane są dla maszyn Arcade w Jap, Kor itp.
Co do Manco sticka to podobno ostatnie egzemplarze wyjechały z produkcji 10 lat temu. Wiec te które są do kupienia są mocno używane:P.
Awatar użytkownika
Got
Elite player
Elite player
Posty: 116
Rejestracja: 21-03-2006, 12:56
Lokalizacja: Krosno

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Got »

kurka no w zabrzu, heh nie kojaze cie, ale pewnie ty mnie tez :), chociaz moja koszulka z jinem sie rzuca w oczy :D

no Aserot tak czy siak, nawet jak kupisz troche gorszego sticka, to bedac poczatkujacym nie bedziesz nawet tego czol :P , tak mi sie wydaje.

no tak customy jak pisze BeautifulTiming, chociaz tez sie nie znam na tym, ale mam dwoch dobrym znajomych siedzacych w angli i oni uzywaja tylko skladaki, mi tlumacza bo sa lepsze :P i pewnie tak jest :)
got nice dash...soon maybe ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Yamada »

Moj dash nagrany na szybko.

http://s001.wyslijto.pl/?file_id=00894808279538407606

Dash robiony na klawiaturze jako, ze przejściówki chwilowo nie mam w domu.
Obrazek
Awatar użytkownika
KingKY
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: KingKY »

lighdash


Eeeeeeeeeeeeeee ? :zdziwko:
ObrazekKING SAYS:"DAMN, RAWR IS JUST TOO GOOD !"Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: K' »

- tutaj macie całkiem fajny dash wg mnie jednego z najlepszych mishim na świecie :padam: Yang Iksu. Zobaczcie sobie parę jego walk to zrozumiecie ;) (niestety z tego co wiem to już nie gra i wszystko co widziałem to walki z TTT
ale to mi wystarczyło...)
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Ren »

Poniżej zamieszczam fotki mojego pierwszego customa :)
Gałka to Suzo STC ze zmienionym drążkiem i nakręconym balltopem od HORI. Przyciski sanwy. Skrzynkę wykonałem wspólnie z ojcem, jest to sosna pomalowana impregnatem i bardzo grubą warstwą lakieru. Brakuje jedynie arta no i pleksa jebła na dole :/.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”