King Of Fighters 2003

SNK to kawał historii w świecie 2D. Takie tytuły jak Garou: MotW, The King of Fighters, czy też Last Blade pozostaną w sercach graczy na wieki. Porozmawiajmy zatem o królach 2D, którymi Shin Nihon Kikaku niewątpliwie są!

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

Kufir
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 04-11-2006, 13:17

King Of Fighters 2003

Post autor: Kufir »

Witajcie.

Mam gre King Of Fighters 2003 na emulatorze Neo Geo (NeoRageX).
Przegladalem forum ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. A brzmią one:

1. Czy na moim emulatorze mozna grac w ta gre On-line? Jesli nie, to na jakim mozna i gdzie go sciagnac wraz z gra pod ten emulator.

2. Czy istnieje gdzies ladny opis gry ? Jesli tak to gdzie?

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Aserot »

Na twoim emu niestety nie można grać online (wiem szkoda) ale możesz na mame (różne klony) lub winkawas 1.55 (1.56).

Co do roma i emulatorka to luknij do tego tematu (może dopiszesz się do turnieju :])

PS>

O jaki opis ci chodzi jak coś na styl recenzji to polecam gamespot a jak opis systemu ciosów itp to gamesfaq :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Kufir
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 04-11-2006, 13:17

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Kufir »

Dzieki, sciągne i zobacze jak to bedzie wygladalo.

Co do opisu gry. Chcialbym sie dowiedziec jak sie zmiania stopien trudnosci gry, jakie sa plansze, opis postaci + ich ciosów itp. Oczywiscie po Polsku. Mozesz dac jakis link ? :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Dumian »

Odnośnie gry online to zajrzyj tutaj. Jeśli chcesz możesz też zapoznać się z poradnikiem do HKaillera, wiele rzeczy z niego jest podobna (albo identyczna) dla pozostałych emu pozwalających pograć w sieci, więc powinno sie przydac :)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Aserot »

Po polsku może być cieżko ponieważ scena kof w polsce nie jest zabardzo rozbudowana. Co do stopnia trudność włącz sobie wersje Home (lub consol w Winkawaksie) i tam masz normalny dostęp do opcji :). Wszystko masz opisane w poradnikach na honmaru.

Tu masz bardzo dokładny opis systemu gry, postaci itp po angielsku ale warto się zapoznać ponieważ jest pisany w uniwersalny sposób (coś na styl oznaczeń z Tekken'a 1,2,f itd) jak to opanujesz nie bedziesz miał problemu z innymi opisami do 2d.

Wrazie problemów wal na GG mój numer możesz bez problemu znaleść na forum :D (czesto niewidoczny).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Kufir
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 04-11-2006, 13:17

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Kufir »

Ok dzieki, zainstalowalem i wszystko chodzi przyzwoicie.
Moze mi ktos wyjasnic jak moge zrobis swoja gre by znajomi badz inni gracze mogli sie do mnie dolaczyc ?
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Dumian »

Podawałem przed chwilą ten link, jest w nim wszystko opisane ;]
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Kufir
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 04-11-2006, 13:17

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Kufir »

Ups, faktycznie, sądziłem że jest tam to opisywane na innym emulatorze ale mylilem sie . Dzieki.

Zgodnie z "poradnikiem" zamieszczonym na forum mowiacym o prawidlowym konfigurwaniu WinKwaksa zrobilem to i mam problem przedstawiony na screenie:

http://www.epic-metal.com/host/poland/inne/2.jpg

Paski Energii mam nie wyraźne, ksywki rezerwowyh też, na dodatek gdy postać jest w ruchu też jest bardzo nie wyraźna. Opcji ustawień grafiki jest sporo i nie wszystkie sprawdzałem. Wieć moze od razu specjalisci powiedzą mi w czym tkwi problem ? (Mam Geforca 2 mx200 32MB) Na Neo Geo gra smigala super i jakby bardziej plynnie.


Drugie pytanie:
http://www.epic-metal.com/host/poland/inne/1.jpg

Co robią przyciski zaznaczone na czerwono?
W Neo Geo moglem sobie pod nimi ustawic np. a+b+c+d tutaj nie mam takiej mozliwosci i nie wiem jaka funkcje obecnie pełnią.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Action »

Co do grafiki to ustaw w Video->Interframe blending->Yes, smart (no blur)

Obrazek

A co do sterowania to 5 i 6 button w grach SNK nie robi chyba nic a te nizej zaznaczone słuza do tego czego ty sam szukasz ;) czyli jeżeli jest napisane 123+ to tak jak bys wcisnał naraz buttony 1, 2 i 3 itd.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Aserot »

Są to przyciski programowalne tylko jeśli chcesz tam przypisać swoje kombinacje musisz sam edytować plik *.ini ( * = nazwa roma gry :) ). Odpowiednio w grach z systemu neo geo 1-a 2-b 3-c 4-d. Tylko podczas gry online twoje ustawienia skrótów nie bedzą działać (przynajmiej jest tak u mnie) i wracają do ustawień początkowych, wiec lepiej się do nich przyzwyczaj :]. Macro reverse służy do odwrucenia przypisanej kombinacj np: L~R2 (cios od Kim przytrzymać tył[lewo],przód[prawo]+kick) nie bedzie działa prawidłowo jeśli bedziesz po prawej stronie ekranu wtedy musisz nasicąć MR. Mam nadziej że zrozumiałeś :D.
Ostatnio zmieniony 05-11-2006, 13:11 przez Aserot, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Kufir
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 04-11-2006, 13:17

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Kufir »

Dzieki.
Co do ustawien : Video->Interframe blending->Yes, smart (no blur) - nie pomaga i nadal mam tak samo. Jednak na tym wariancie zmieniam Video driver z Kreed Bilters ->2xsi (czy jakos tak) na Monitor don matrix bliter i jako tako działa ale chyba troszke meczy oczy.
Isnieje jeszcze jakas alternatywa ?
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Jo-Jo »

Hyhy....okazuje się, że ja teżmiałem to samo, ale tego nie zauważyłem :P .....

Rozwiązanie jest strasznie prościutkie......próbowałem dużo rzeczy i najlepiej jest kiedy będzie tak:

Video->Interframe blending-> Yes


I tyle wystarczy....wtedy wszystko jest idealnie, ale jest jedna rzecz wtedy która może komuśprzeszkadzać ( mi to nie przeszkadza :D ) .....taki fajny Motion Blur wtedy jest :D .......
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Kufir
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 04-11-2006, 13:17

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Kufir »

Moze powiecie ze jestem wybredny. Ale na prawde na Neo Geo ekran gry jest bardziej czytelny. Tutaj nawet po tych zmianach zaproponowonch przed chwila ekran gry jest bez kontrastu i na dluzsza mete na pewno beda bolec oczy. :(
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Jo-Jo »

Mnie tam nie męczy :P
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: King Of Fighters 2003

Post autor: Aserot »

Chodzi ci on NeoRage emulatorek niczego sobie tylko szkoda że nie ma netplay'a a jak nie odpowiad ci grafika z Winkawaksa (ja mam ustawione na podstawowych i wszystko śmiga ładnie). To przetestuj mame32 0.64 lub dobry klon mame a dokładnie HK²V9.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SNK”