Dlaczego w Polsce jest jak jest

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

A teraz wszyscy młodzi ludzie, którzy tak lgnęli do miękkiego "r", muszą być zdumieni, co też ich ryży ulubieniec ma do powiedzenia w ramach "studenci nie będą mieć ulg, bo jest kryzys". Ale na nagrody dla swoich ma.

Przyznać się, kto na PO głosował -_-
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: kemot722 »

Sylvan Wielki pisze:Przyznać się, kto na PO głosował -_-
Ja mam czyste sumienie, nie głosowałem na PO ;)

Premier miał "złotą myśl" z podniesieniem podatków. Po to przecież ludzie głosowali na PO, bo żaden idiota nie wpadnie na pomysł zwiększenia podatków, jak nie idzie czegokolwiek innego w Polsce zmieniać :P
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: luc_october »

Ja głosowałem, i jeszcze raz bym zagłosował.

Polska dziwny kraj... jakby nie było, wszyscy i tak są nie zadowoleni.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

Sylvan Wielki pisze:A teraz wszyscy młodzi ludzie, którzy tak lgnęli do miękkiego "r", muszą być zdumieni, co też ich ryży ulubieniec ma do powiedzenia w ramach "studenci nie będą mieć ulg, bo jest kryzys". Ale na nagrody dla swoich ma.

Przyznać się, kto na PO głosował -_-

bo ja wiem, czy studentów aż tak bardzo zaboli ten "brak" ulgi 50%? W większości miast na komunikację miejską i tak mają, jedyny problem to pociągi w których jest 37%... zatem to nie boli, no chyba że mieszkasz daleko (powyżej 300 km) od domu i co tydzień tam sobie jedziesz to odczujesz - no ale kto tak robi?
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

Już mam inż. przed nazwiskiem, stąd osobiście ów problem mnie nie dotyka, niemniej przez te lata studiowania gdyby ulgi nie było, to uzbierałoby się nieco. Nie zawsze wybiera się auto, a przecież zniżka nie mówi tylko o "dojazd/dojazd do/od uczelni". Na co dzień jest przecież wykorzystywana.

Inna sprawa, że ci zabawni ludzie z PO również myślą nad podwyższeniem wieku emerytalnego, a tu jeśli nie wygrało się w loterii włoskiej ostatnio, to już dotyka 96% społeczeństwa - pozostałe 4% jest tak bogate, że ma to w nosie.

A co z górnikami?

Wizja pracy kilkaset metrów pod ziemią w skrajnie ciężkich warunkach za grosze do sędziwego wieku, to jakaś paranoja. Tusk może pracować nawet do 69, bo w pracy nie bardzo się męczy , a i ma dziesiątki tysięcy miesięcznie, ale górnik, czy maszynista?
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

Nie mówię o braku zniżki w ogóle, tylko o tym, że nie ma za wielkiej różnicy pomiędzy 37% a 50%.

podniesienie wieku emerytalnego to rzecz niemożliwa - dlaczego? Proste. Każda partia która zdecydowałaby się to zrobić, musiałaby liczyć się ze spadkiem poparcia poniżej progu wyborczego i śmierć polityczną. A jakoś nikomu do tego się nie pali...
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

Arcuardo ja codziennie na uczelnie dojeżdżam 50km i akurat te 37-50% robi mi różnicę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

Oczywiście, że robi. Jeśli nie, to przelewaj na moje konto i Any 4% swego dochodu. Nie poczujesz tego jakoś specjalnie, ale wiesz ile za kilka lat się tego uzbiera?

Co do śmierci partii danej, po durnym pomyśle. Gdyby tak było, każda zdechła by już dawno.

Przecież jesteś dorosły, wiesz jak to jest. Obiecują , a później ....

Pewna partia straciłaby już u mundurowych, u pielęgniarek, poparcie kleru ....
Potężna grupa, jaka gospodynie są i tak skreślają wszystkich, stąd i one się załapały.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

no dobra, faktycznie nie pomyślałem o sytuacji w której ktoś dojeżdża pociągiem codziennie (lub prawie codziennie) bo to wyjątek.

Co do śmierci partii danej, po durnym pomyśle. Gdyby tak było, każda zdechła by już dawno.
co innego jest durny pomysł który ludzie oleją albo się pośmieją (np. organizowanie szkoleń z odsalania wody morskiej w Łodzi) a co innego taki, który ich bardzo zaboli, w dodatku jest to projekt rodem z systemu totalitarnego.


a tego to już w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć bo to jakaś abstrakcja...
Potężna grupa, jaka gospodynie są i tak skreślają wszystkich, stąd i one się załapały.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

Ale to nie żaden wyjątek. A nawet jeśli, to przecież ogromna część studentów, nawet jak nie bawi się w motorniczych, wsiada nierzadko kilka razy dziennie w autobus. Niby tu różnice są mniejsze, ale przy tej częstotliwości nazbiera się, oj nazbiera nieco grosza przez te wszystkie lata.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

Sylvan Wielki pisze:Ale to nie żaden wyjątek. A nawet jeśli, to przecież ogromna część studentów, nawet jak nie bawi się w motorniczych, wsiada nierzadko kilka razy dziennie w autobus. Niby tu różnice są mniejsze, ale przy tej częstotliwości nazbiera się, oj nazbiera nieco grosza przez te wszystkie lata.

a co ma niby autobus do pociągu? <facepalm>

to przecież zupełnie inna sytuacja - po pierwsze zniżki na komunikację miejską zazwyczaj wynoszą 50% (jeszcze się z inną nigdy nie spotkałem) i potencjalna oszczędność wynosi 0zł, po drugie o jakiej Ty znowu częstotliwości wypisujesz? Jeśli się codziennie jeździ komunkacją miejską to kupuje się miesięczny i wtedy częstotliwość nic nie robi. Znasz jakiegoś debila który by w takiej sytuacji jeździł na jednorazówkach? :zdziwko:
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

Ze zniżkami jest różnie. Teraz coraz bardziej popularne są zniżki osobno uczniowskie, a osobno studenckie. W moim mieście jest tak: normalny 1,8zł (lub 2,2zł), uczniowski 1,1zł, studencki 0,9zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

U mnie 2.4, a ulgowy 1.2zł.

A posłowie właśnie stwierdzili, że jeśli są w wielu emerytalnym, to czemu by nie pobierać emerytur. Wszak w parlamencie tylko dorabiają jakby nie było. I tak Do 14k (notabene niezłe dorobienie) dostaną dodatkowo niecałe 4k.

Ci to się umieją urządzić.

Kto wybiera się na kolejne wybory?
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

Arucardo pisze:po pierwsze zniżki na komunikację miejską zazwyczaj wynoszą 50%
Ana pisze:Ze zniżkami jest różnie. (...) normalny 1,8zł (lub 2,2zł) (...) studencki 0,9zł.
Sylvan Wielki pisze:U mnie 2.4, a ulgowy 1.2zł.

no to jakby nie patrzeć jest 50% :suchy:
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

Niekoniecznie, bowiem międzymiastowy normalny 4zł, a ulgowy 2.6, czyli już nie fifty - fifty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”