Która część najlepsza?

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Martins »

Długo się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że najlepszym Tekkenem jest dla mnie TTT przede wszystkim za:

1. Walki drużynowe wzbogacające rozgrywkę,
2. Przyzwoity balans postaci,
3. Ulubione postaci ,których nie było w trójce (Kuni, Kaz, Lee).

Potem trójka, którą uwielbiam i grałem najwięcej, ale brak ulubieńców wymienionych powyżej boli...

Dalej piątka, która minimalnie wygrywa z dwójką (gameplay robi swoje), ale poza tym nie znoszę tej gry. Fabuła na odpierdol, wpływa na klimat, który kompletnie się ulotnił. Tragiczne historie, magiczne zmartwychwstania wnerwiają i do tego "śmieszne" endingi. O balansie z trudem wspominam, bo to co wyprawiał ze mną kumpel (grając Stevem) woła o pomstę. I gówniane ściany, których nigdy nie zaakceptowałem. Czwórka też je miała, ale w tamtej grze pomimo wielu bugów, czułem zajebisty klimat (świetne intro robiło swoje). W DRa nie grałem. Czyli ostatecznie tak to wygląda:

1. TTT
2. T3
3. T5
4. T2- klimat!!!!!!
5. T4\T1

T6- mało grałem, ale jak narazie się nie chce mi się zagłebiać w ten syf bez klimatu
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Czapol »

Tekken Dark Resurrection. Ma lepszy balans od piątki czyli niweluje jej główny błąd, tych 2 postaci (Lili, Dragunov ) równie dobrze mogło nie być, oni nie należą do tego uniwersum i niechętnie patrzę na to że są wśród fightersów ukochanego tekkena ;/
Piątka była PUNKTEM ZWROTNYM całej serii, po podsumowaniu wszystkich innych części i oglądaniu tych wszystkich zmian, widać że to stary dobry tekken, czyli po prostu próba poprawiania jak dla mnie początku serii czyli T3. T3 był pamiętnym tekkenem, wprowadził podstawy systemu, podstawowych już teraz fightersów. Potem TTT był ulepszonym T3 za co tak wielu ludzi go chwali. Następnie T4 trochę zboczył z tej ścieżki, a piątka w spaniałym stylu na niego wróciła, była zrobiona w ,,tej" generacji ( czyt. generacji PS2 przyzwoitych PC i PSP o sile PS2 ) a jednak posiadała niesamowitą grafę, dokładnie taką jaka powinna być, z założenia identyczną jak w T3 ale na maxa poprawioną, cały system, i wszystko inne było jak z T3 ale po gruntownym ulepszeniu i poprawieniu, nie ztandeceniu. T:DR to ulepszona piątka, z lepszym balansem, dalej z tą samą grafiką jaka marzyła się przy graniu w T3. Jednak była to już zdecydowanie ostatnia część w tym stylu, z lekką customizacja wszystkimi dawniejszymi ciosami i innymi przydatnymi będącymi dopełnienie tych starych. T6 od tego wszystkiego uciekł, grafę przekombinowano, niby ładniejsza, ale to już nie to samo. Kiedyś !Dan! użył w którejś dyskusji argumentu że T6 jest cały "pod juggle". Wcześniej tego nie rozumiałem, ale gdy zagrałem zobaczyłem że dużo ciosów zostało wypartych przez nowe, nieznane. Jednak te nowe ciosy są tylko do juggli, w walce są nieprzydatne. Przez co walka odbywa się paroma ciosami i JS juggle ten sam JS inne juggle.. przez co wszystko traci. Niby nie ma nowego systemu, ale gra na presing dla wszystkich postaci ?... Kpina, wiele postaci straciło cały swój styl gry. Jednak ta części weszła w next-gen. Z pozoru to dobrze, ale coś Namco nie wyszło, i gra straciła wszystko co tak do T3 T5 i T:DR tak przyciągało... T6 to jakaś tam lupanina na PS3 i XBOX360 ( i psp ale to to samo tylko bez sc ). Ona już nie przyciąga jak inne tekkeny, jest to chwilowe przyciągniecie, chce się zobaczyć co nowego, jednak po pewnym czasie odrzuci, no chyba że pozna się i pokocha ten system... jednak ja pozostanę przy tym że T:DR jest najlepszy, zaraz po nim T3, pewnie z edytuje na TTT ale w tego ostatniego tylko trochę grałem.
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
piksel091
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 04-03-2010, 13:57

Re: Która część najlepsza?

Post autor: piksel091 »

ja tez lubie tekkena 3 (moze dlatego ze chodzi bez problemu na kompie i malo zajmuje)ale gdybym mial lepszego kompa to zapewne bylby to tekken 5 te edytowanie postaci i wogole oprucz tekkena3 lubie tez 2 ale to srednio bo wkurza mnie to zarabiscie wolne wstawanie z gleby a tak ogolnie to 3 miejsce 1 :)
zycie jest jak papier toaletowy kazdy wie jak jest
Awatar użytkownika
cichy_PL
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 12-02-2011, 20:00

Re: Która część najlepsza?

Post autor: cichy_PL »

1. T3
2. T4
3. TTT
4. T5
5. T2

Jedynka i szostka - no comments
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Która część najlepsza?

Post autor: caradolph »

Czapol napisał iż: Ma lepszy balans od piątki czyli niweluje jej główny błąd, tych 2 postaci (Lili, Dragunov ) równie dobrze mogło nie być, oni nie należą do tego uniwersum i niechętnie patrzę na to że są wśród fightersów ukochanego tekkena ;/


Co do balansu się zgodzę, ale jako że dragunov ( YEAH!!!) to mój main będę się kłócił. Gdyby nie dragunov to nie wiem czy przypadkiem bym już w tekkena grać nie przestał. Jak to nie należą do uniwersum? Jeśli oni nie należą to tak samo nie należą inne postacie jak np. King, Law,Paul. Przecie w historii gry ich gówno obchodzi co to rodzinka mishimców sobie porabia. Gówno ich obchodzi że Heniu Kazika ze skarpy zrzucił i wgl. W takim razie jak nie należą to wyrzućmy sobie wszystkie postacie, zostawmy tylko te, które mają cos wspólnego z Mishimami i zróbmy jeszcze z tej gry symulator życia a'la the Sims.Wg mnie zarówno Lili ( mimo iż nienawidzę jej jak cholera) jak i Drag pasują do tekkena jak ulał. Chciałbyś kolejnego topa w grze czy co? Dragunovem gra się wyśmienicie, Lili w sumie też. Na tle nowych postaci z tekkena 6 na pewno do gry pasują i nie ma takiego bicia że "nie należą do uniwersum". Te obie postacie to nie są jakieś Gony no -.-'.

Aby nie offtopować

Na pierwszym miejscu stawiam tekkena 6 :

powód : najbardziej zbalansowana część. Pan Harada coraz bardziej dąży do tego aby każdą postacią dało się pokonać każdą postać ( chodzi o walki typu dobry player vs. dobry player, bo noobów nie biorę pod uwagę). I za to mu chwała.

na drugim daję tk5 oraz Dark resurrection:

powód: Classic. Większość tych niedoświadczonych graczy stawiało tu swoje pierwsze kroki ( szczególnie w tk5). Poza tym naprawdę świetna część na jakieś party z kolegami.

na trzecim ex aequo tk3 i TTT:

powód: w trójkę po raz pierwszy zagrałem gdy miałem lat 3. Wtedy wiedziałem że to jest miazga, zanim jeszcze wyszedł tekken 5 to była najlepsza część tekkena do pogrania. Tekken 3 jest zarazem najbardziej wymagającą częścią jeśli chodzi o poważne granie wg mnie ( na tle piątki i szóstki). TTT is maine arcade killer

na czwartym tekken 2:

Do pogrania i do obadania postaci, których nie było w trójce. To dwójka postawiła fundamenty pod kolejne części a nie jedynka.

na piatym tekken 4 :

pograłem ale nie zachwyca

na piątym tekken:

tu się można pośmiać xD

na ostatnim tekken advance:

to jest wręcz nie do pogrania, fatalny konwert trójki
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
htm7
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 67
Rejestracja: 22-07-2006, 16:37
Lokalizacja: Sosnowiec
Ogrywam: tekkena

Re: Która część najlepsza?

Post autor: htm7 »

trzecia i najnowsza :hyhy:
nina co miała zabić jina.
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Saj »

T3 bo jako jedyna naprawdę wprowadziła rewolucję w serii
jedyną bolączką tej części to pewne bugi (z BT SS Xiao na czele i detekcją kolizji wielu ciosów)
Poza tą częścią rewolucją była też t4 (nie t5 jak sądzą niektórzy) ale niestety nie dopracowaną (ba uważaną przez wielu za wpadkę, osobiście ciesze się że t4 był ,bez niego późniejsze części nie byłyby tym czym są)
t5 było świetne ale bilnas nieco nie ten, T5DR to naprawił ale nic więcej nie wniósł
Teraz z chęcią przywitam TTT2 który naprawdę robi wrażenie i może być po t3 najlepszą z odsłon.
Oczywiście uwielbiam też T2 a nawet T1 za klimat którego później już na próżno szukać.
Awatar użytkownika
Eileen
Beginner
Beginner
Posty: 15
Rejestracja: 14-05-2012, 15:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Eileen »

Uwielbiam tekkena 3. Miał klimat, poza tym to gra mojego dzieciństwa. Na drugim miejscu stawiam piątkę. Począwszy od debeściackiego intra do nowych postaci -wszystko mi się w tej części podobało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”