Czym grać żeby wygrać

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
wf6608
Support
Posty: 287
Rejestracja: 13-06-2009, 20:36

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: wf6608 »

Dzięki za pomoc chłopy. Czyli wygląda na to, że nie ma innej alternatywy, niż te przejściówki... chyba jednak lepiej zacząć przygodę ze stickiem.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Action »

Sprawiłem sobie w końcu pada z Xbox One by podpiąć go do PC i jestem pod sporym wrażeniem. Krzyżak działa płynnie i gładko jak na wyrobionym dualu natomiast wszystko jest wyprofilowane tak by nie zostawiać żadnych odcisków... w dodatku sam d-pad wydaje takie specyficzne "kliki" jak w ASach, dzięki którym dokładnie wiemy gdzie jesteśmy i co robimy. Według mnie jeżeli gramy w bijatyki na PC a niekoniecznie chcemy przestawiać się na Arcade Stick i szukamy po prostu najlepszego pada to kontroler z Xbox One jest naszą pozycją obowiązkową zarówno ze względu na ergonomie d-pada jak i kompatybilność z lwią częścią tytułów (nie trzeba nic konfigurować ani bawić się z x360ce/joy2key).
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Ren »

D-pad w XONE ma switche membranowe na PCB.
Osobiście gra mi się na tym średnio. Swoją drogą - ciekawe ile to pochodzi u kogoś kto gra głównie w bijatyki.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Action »

Ile pochodzi, zobaczymy. Po ostrej sesji w Garou - prócz tego, ze trzeba było się troszku przyzwyczaić, wszystko wchodzi tak jak wchodziło.
Ostatnio zmieniony 21-05-2018, 21:10 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Action »

Nadchodzi nowy najlepszy pad :)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/wJAix3h-1DM?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: K' »

Po kilku latach grania w końcu padły mi microswitche w arcade sticku więc korzystając z okazji zmontowałem sobie nowy :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Aserot »

Elegancki bez dwóch zdań :)
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Istnieje jakaś sensowna przejściówka dla DualShocka 2/3/4 do Xboxa 360 lub Xbox One? Przy okazji turniejów w lokalach typu Cybermachina, gdzie nie ma konsol Sony przydałby się na stanie, bo jak wiadomo grać w bijatyki na xboxowych padach to ciężki temat. Chyba obiły mi się o uszy jakieś przejściówki do 360, w przeciwieństwie do XOne...
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Action »

Jest taki pendrive, ktory podlaczasz do dowolnej konsoli i dziala z dowolnym padem

http://www.dsc-clan.pl/sprawdzamy-cronu ... a-gamingu/

a z XOne wystarczy laptop z Windowsem 10. W system jest wbudowana opcja streamingu z X1 na W10 gdzie pozwala Ci to na gre dowolnym kontrolerem, nawet klawiaturą :)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: KRELIAN »

"Niestety CMP to też nic innego jak urządzenie „boostujące” grę. Dzięki niemu gracz może użyć takich funkcji jak „Rapid Fire” w każdej grze, czy chociażby ustawić automatyczne oznaczanie przeciwnika np. w The Last of Us. "

Prezes nie korzystaj z tego bo będą Ci na turnieju odpalali 6 elektryków ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Wydaje mi się, że problem może być tylko gdyby gracze podłączali własne przejściówki z wgranymi makrami itp. a jeśli przejściówka byłaby udostępniona przez organizację turnieju, to chyba powinno być ok.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
kruczy
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20-10-2012, 22:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: kruczy »

Witam,

osobiście polecam przejściówki marki BROOK. Sam używam takich. Pada od PS2 podłączam do 4 platform: PS3, PS4, XBOX 360 i PC.
Do kupienia w internetowych sklepach ETOKKI oraz FOCUS ATTACK.
Dodam, że dozwolone są one na turniejach w USA( z Evolution włącznie)
kruczy
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20-10-2012, 22:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: kruczy »

nawet na aliexpress można coś znaleźć:

https://pl.aliexpress.com/item/High-Qua ... .79.bI6R84
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: SubZero »

Logan
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03-08-2006, 20:53
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Logan »

Cześć. Szukam jakiegoś pada do grania w bijatyki na PC.
Obecnie posiadam w domu oryginalnego pada od x360 (1 wersja przewodowa - mam już go 11 lat) ale oprócz Soul Calibur 6, to do grania w inne bijatyki się nie nadaje. Drugi pad jaki mam, to podróbka Dualshocka za 15 zł - ma za twardy krzyżak i słabo działające przyciski. Dualshock 3 (oryginał) natomiast żyje własnym życiem. Próbowałem go podłączać za pomocą kabla i BT, ale w obu przypadkach są z nim problemy (np. wciskam dół, a gra mi to wykrywa jako u+f albo jakieś kombo z trzech przycisków np. x,x,o ).
Początkowo myślałem nad kupnem Dualshocka 4 albo pada od XOne, ale niestety opinie (o awaryjności i jakości wykonania) na forach dotyczących konsol odstraszają. Pożądne Arcade Sticki są dla mnie zbyt drogie. Te tańsze typu Hori Fighting Stick, Lionast z tego co czytałem szybko się psują. Zresztą AS są dla mnie zbyt głośne.
Jakich kontrolerów obecnie używacie do grania w mordoklepki? Możecie coś polecić w cenie do 250 zł za nowy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”