Odpowiedz do tematu
Czym grać żeby wygrać
Autor Wiadomość
Tygrys 
Grafik

Wysłany: 25-01-2007, 17:37   

Raziel napisał/a:
pady z psx są dla mnie za lekkie

Zawsze mozna sobie samemu dociazyc pada, miejsce na to sie tam znajdzie napewno :D

Arucardo_1 
Grand Master
Crusader

Zagram w: FIFA 11/Tekken 6 (offline)
Ostrzeżeń:
 6/3/5
Wysłany: 25-01-2007, 18:00   

KRELIAN napisał/a:
Arucardo napisał/a:
KRELIAN napisał/a:
jakby nie patrzec to do tk3 tez sie nadaje ;)

moim zdaniem jednak się nie nadaje :P

moim zdaniem to kwestia skilla :P

A moim - przyzwyczajenia. Mi się na przykład nie idzie wczuć w klawę ani trochę (i efekty sam widziałeś :P ) ale ktoś kto gra dłużej na klawie to pewnie da się grać... ja tam jeszcze tego nie sprawdziłem bo nie mam cierpliwości do grania na klawie :P

KRELIAN 
Junior Admin

PSN ID: KrelianTK
Zagram w: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Wysłany: 26-01-2007, 20:27   

Arucardo napisał/a:
KRELIAN napisał/a:
Arucardo napisał/a:
KRELIAN napisał/a:
jakby nie patrzec to do tk3 tez sie nadaje ;)

moim zdaniem jednak się nie nadaje :P

moim zdaniem to kwestia skilla :P

A moim - przyzwyczajenia. Mi się na przykład nie idzie wczuć w klawę ani trochę (i efekty sam widziałeś :P ) ale ktoś kto gra dłużej na klawie to pewnie da się grać... ja tam jeszcze tego nie sprawdziłem bo nie mam cierpliwości do grania na klawie :P

no widzisz , ja na klawie sie nauczylem grac dobrze w przeciagu kilku dni a i to od niechcenia bo liczylem na to ze kupie sobie szybciej przejsciowe (kupilem po roku bo uznalem ze nie ma sensu wczesniej :P ) , a cierpliwosc to wazna skladowa skilla :)

https://www.change.org/p/...game-on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!

Żółw 
Master

Wysłany: 26-01-2007, 21:00   

A ja się wychowałem na klawiaturze, i grałem bardzo dobrze :P Jak kupiłem pada, to EWGFa nie mogłem zrobić :wstyd:

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 26-01-2007, 21:49   

Powiem krotko :P Do bijatyk najlepiej się sprawuje/sprawował i będzie się sprawował ArcadeStick :P Tak jak Joystick do symulatorów lotu, GamePad do platformówek a mysz+klawiatura do strzelanek :)

Ana 
Friend

PSN ID: SumireAnn
Zagram w: Dead or Alive 5 Ultimate
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 26-01-2007, 23:36   

_Action_ napisał/a:
Powiem krotko :P Do bijatyk najlepiej się sprawuje/sprawował i będzie się sprawował ArcadeStick :P Tak jak Joystick do symulatorów lotu, GamePad do platformówek a mysz+klawiatura do strzelanek :)

Ja sie tam nie zgodze bo w strzelanki (masz na mysli fpp?) to najlepiej mi sie grało na padzie od N64 :P IMO genialna sprawa, choc równie genialnie sprawdzał sie przy Mario Kart ( :wub: )

A w platfromy/przygodówki, bynajmniej te starsze, lepiej mi sie gra na klawie niz na PS2/PSX (wszystkie TRy oprocz Legend)

Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia :)

Shinhwa 
Elite player

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 26-01-2007, 23:43   

_Action_ napisał/a:

Racja, na arcadzie wykorzystujesz sile nadgarstka, a nie kciuka i reprezentowana przez niego szybkosc jest wieksza co daje lepsze osiagi a takze daje lepsza kontrole, nie wiem jak Wam ale mi bardzo czesto skosy dziwnie wchodza. Na dokladke sa 4 przyciski na 4 palce i wszystko idea jak w zegarku :)

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 27-01-2007, 10:47   

Ana napisał/a:
Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia :)

Lecz do wszystkiego mozna się przyzwyczaić :) Podam przykład mojego kumpla ^^ Do niedawna byl to zapalony maniak Klawiatury do gier sportowych (głownie FIFA, PES) i zawsze jak chodzilem do niego posparować to ja gralem na gamepadzie a on na klawiaturze , ale jak wreście zaczełem z nim wygrywać to się wkurzył, wział pada w rece, obadał, zagrał jeden mecz. Po pierwszej polowie przesiadł sie na krzyżaka co niewiele mu dalo xP przegrał ze mna 1:0 i zdegustowany oddał mi gamepada. Po jakimś czasie został na nocke u drugiego kumpla a ze kumpel też fan klajwy to musiał grac na padzie i dzieki tym nocnym sparom na gamepadzie nauczył się na nim grać a w efekcie przestawił się na niego. ^^

Tak więc napisałaś Ana 'kwesta przyzwyczajenia', ale po prostu na niektórych kontrolerach gra się bardziej efektownie a na niektórych mniej. :)

Tygrys 
Grafik

Wysłany: 30-01-2007, 18:39   

Ten pad ma przyzwoity krzyzak jak na Mediatech :P

http://www.media-tech.pl/...g/mt1500_01.jpg

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 30-01-2007, 18:42   

Daje mu dwa miechy :D ostrego grania.
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

Ren 
Friend

PSN ID: RenPL
Wysłany: 30-01-2007, 21:34   

Jedynym padem godnym uwagi (ktory i tak Królowi Joypadów Dual Shockowi Drugiemu Wielkiemu nie dorasta do pięt) jest Logitech Cordless Action, jak w kazdym joypadzie największą bolączką jest krzyzak :/ . Po prostu lepszego niz DS nie ma zaden joypad :)
Odradzam Saiteki - problem ten co zawsze - krzyżak, a w ich przypadku czasami zamiast krzyżaka mamy "pocięte kółko" na ktorym nie da sie grać. Za to Saiteki są wytrzymałe oraz ogromna większość z nich ma możliwość blokowania analogowych gałek (w pionie lub poziomie).

Co do sticków to przede wszystkim wzrasta przyjemność z grania :)
Jezeli ktos zdecyduje sie na sticka a tak jak ja nigdy na nim nie grał to niech przygotuje sie na szok. Pierwsze wrazenie to: "WTF? Jak ludzie na tym grają?" Nie potrafiłem nawet ruszać sie po planszy...
Gram juz około tydzien i moge powiedziec jedno: jezeli ktos gra mishimami to KONIECZNIE musi nabyć sticka :) Dość szybko można osiągnąć dasha o wiele szybszego niz na padzie.
Nie znaczy to ze po tygodniu gram jak Qudans, co to to nie ;)
W przypadku łatwych postaci mozna bardzo szybko sie przestawić, obstawiam ze gracze (celowo z małej litery) sterujący fengiem (rowniez celowo z małej) po tygodniu (lub nawet kilku dniach)beda grac tak samo na sticku jak i na padzie (fengiem na kierownicy i wędce pewnie tez da rade ;) ). Gracze preferujący skillowe postacie będą musieli posiedzieć ;)

Takie są moje odczucia po tygodniu grania. Nie wiem czy stick jest lepszy od pada, za mało grałem. Od brata dostaje niezły łomot :)
Zdecydowanie lepiej zakręca sie na sticku karuzele kingiem (ogólnie łatwiej i szybciej robi sie wszystko co ma coś wspólnego z zakręcaniem:)). Elektryk z prawej tez robi sie lepiej.
Skyrocket Hwo tez jest zaskakująco łatwy.

Sticka kupiłem głównie z ciekawości i nie żałuje. Dzięki niemu Tekken znacznie przedłużył swoją żywotność ;)

P.S. ISW na sticku to narazie porazka :mur:

Oen 
Friend

Wysłany: 30-01-2007, 21:52   

No ja sam od niedawna gram na sticku generalnie EWGF jak sie rozkrece to idzie lepiej niz na padzie, poruszanie nie sprawia az tak duzego problemu troche wiecej blokowanie najtrudniejsze jest dla mnie cos co myslalem ze bedzie najlatwiejsze czli wszelkie koleczka ;p
PS: Ren jak Ci idzie na sticku qcf+3 i t,d/t,d,d/p,p+1+2 Kryska/Edem?

Dados 
Master of the Shakers

Wysłany: 30-01-2007, 22:28   

Ja gram na padzie od psx i gra mi sie dobrze. Aż sie dziwie ,ze moj pad jeszcze żyje, tyle lat minęło a on ciągle jest przy mnie. A nie oszczedzałem go

Ren 
Friend

PSN ID: RenPL
Wysłany: 30-01-2007, 22:53   

Oen napisał/a:

PS: Ren jak Ci idzie na sticku qcf+3 i t,d/t,d,d/p,p+1+2 Kryska/Edem?

no mi akurat łatwo idzie, tak samo jak kosa Jackiem-5, karuleza kinga czy death fist.
nie wiem od czego to zalezy, na jakim sticku grasz?

Nerull 
Beginner

Wysłany: 21-03-2007, 17:52   

Przymierzam sie do kupna pada mam 50zl na wydanie czy moglibyscie mi doradzic?

Chcialbym kupic pada ktorego mozna podlaczyc i do PC i do PS2, znalazlem takiego na allegro:
http://allegro.pl/item177...ion_ps2_pc.html

Moze ktos z Was ma takiego pada? Bo na pierwszy rzut oka wydaje mi sie ze niewygodnie go sie trzyma.
A moze znacie inne pady podlaczane i do kompa i do PC godne polecenia?