Odpowiedz do tematu
Muzyczny quiz
Autor Wiadomość
JJK 
Grand Master

Wysłany: 17-05-2008, 01:29   

Yamada napisał/a:
easy#5: Mistrz Meguro, Persona 3 FES OST - 'Interstice of Time'

2 pkt. oczywiście :)

SubZero napisał/a:
Easy #10 - Xenosaga Episode III - "In a limestone cave" by Yuki Kajiura

także 2 pkt. :)

SubZero napisał/a:
Wałek z Xeno być musi

:luka: może ;) :P

Podpowiedzi :luka: Kto zna daną grę będzie wiedział o co chodzi :) , choć nie jest to podane wprost, gdyż trzeba choć troszkę pogłówkować. Są oczywiście słuszne wyjątki (oczywiście z wyjątkiem hard :oczami: ).

easy

01. Kawa na ławie, duużoo kawy! ;)
02. OWNEDOSRTS4PSX2.
03. Niebieskie duszki.
04. Poważnie - to jest podpowiedź ;) .
06. DELTA Sierra Quebec Alfa Delta.
07. Tutaj nie kupisz prawa jazdy ;) .
08. Królewska, zautomatyzowana, napompowana prasowanka.
09. Psy też potrafią płakać.
11. Moshi Moshi? :P ;)
13. He has left the building! To buy some cigars.
14. Niepokój między cechami.
15. Autobus kontra Lotus.
16. Zapytajcie się szefa ;) .

normal

01. Odkupiciel was nie uratuje, on was zabije.
02. Nic nie ma, cisza w powietrzu... smugi na niebie.
03. Wydana w Japonii strategiczno-logiczno-zręcznościowa bijatyka 3D z elementami action-adventure rpg i gry rytmicznej :P z anime wstawkami ;)
04. Zmixowany demon.
05. Wojny mineralne :P .
06. Kolejny odcinek z serii.
07. La Pucelle et le Prince noir.
08. Utwór jak i całą ścieżkę do tej gry skomponowała znana kompozytorka.
09. Pierwsza część pewnej serii wydana na PSP.
10. Niten No Ichi Ryu
11. Kieliszek na dnie kufla ;)
12. Uważaj... bo zabraknie poręczy ;)

hard

01. Cyfrowy ptak.
02. On jest złą połową wszechświata.
03. Byczy kark ;)
04. Akcja poprzednich częsci tej gry rozgrywała się w czasach współczesnych.
05. Jedna z broni w tej grze nazywa się "Deux ex Machina".
06. Harry Potter po japońsku ;)

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 18-05-2008, 23:21   

Ostro rozkminiam 2 walki z harda wiec nie chcialbym aby pojawily sie nagle odpowiedzi w pupy:P

JJK 
Grand Master

Wysłany: 19-05-2008, 11:58   

Yamada napisał/a:
Ostro rozkminiam 2 walki z harda wiec nie chcialbym aby pojawily sie nagle odpowiedzi w pupy:P

Chyba domyślam się które kawałki ci chodzi :oczami: . Jeden utwór wrzuciłem do hard nie zastanawiając się nad tym, że może być on za bardzo charakterystyczny, choć nie pochodzi z popularnej gry. Z kolei inny dla "kontrastu" :P .
Nie miałem zamiaru tak szybko zamykać kolejki. W końcu nie po to wrzucałem 200 megowy zestaw żeby skończyć na 3 odgadniętych wałkach.

Troszkę przeliczyłem się z tymi podpowiedziami (za bardzo hc/ambitnie:P), zapodam więc wytłumaczenie (tam gdzie się da ;) ).

01. Kawa na ławie, duużoo kawy! ;) (jedna z kluczowych postaci tej gry jest bardzo uzależniona od kawy, "ława" odnosi się do głównego miejsca akcji gry);
02. OWNEDOSRTS4PSX2 (zabawa skrótami P. OWNED OpenSource RTS także na PSX - może teraz będzie łatwiej ;) )
03. Niebieskie duszki (główną "bronią" bohaterów gry są istoty paranormalne koloru niebieskiego et al.)
04. Poważnie - to jest podpowiedź ;) ("poważnie" to po angielsku...?)
06. DELTA Sierra Quebec Alfa Delta. (używając alfabety fonetycznego NATO - Delta Squad)
07. Tutaj nie kupisz prawa jazdy ;) (Żeby uzyskać dostęp do kolejnych etapów gry, trzeba wyrobić odpowiednie "prawo jazdy");
08. Królewska, zautomatyzowana, napompowana prasowanka. (chodzi o jedyną wydaną na automaty część 3D podserii bijatyk 2D :) ;
09. Psy też potrafią płakać (złóżcie kilka psów do kupy i dodajcie emocję związaną z płaczem);
11. Moshi Moshi? :P ;) (wystarczy przetłumaczyć na polski i zmienić znaczenie :P );
13. He has left the building! To buy some cigars. (podpowiedź jest zmodyfikowaną kwestią związaną z pewną bardzo znaną osobą świata show biznesu - wystarczy dodać pewien wymieniony atrybut co w wyniku da obraz jednej z kluczowych postaci pewnej gry);
14. Niepokój między cechami. (zabawa słowna -> przetłumacz na angielski);
15. Autobus kontra Lotus. (klasyka - w grze tej można zasiąść za kółkiem m.in autobusu szkolnego i Lotusa Esprit);
16. Zapytajcie się szefa ;) (noooo... zapytajcie się Dumiana :D );

normal

01. Odkupiciel was nie uratuje, on was zabije (odkupiciel po angielsku, to w pewnej grze nazwa najsilniejszej broni);
02. Nic nie ma, cisza w powietrzu... smugi na niebie (pierwsza część podpowiedzi dotyczy tytułuutworu i podtytułu gry, druga dotyczy temetyki gry);
03. Wydana w Japonii strategiczno-logiczno-zręcznościowa bijatyka 3D z elementami action-adventure rpg i gry rytmicznej :P z anime wstawkami ;) (tutaj już nic nie dodam :P );
04. Zmixowany demon (utwór jest remixem wystepującym na oryginalnej ścieżce pewnej gry - motyw przewodni postaci której imię potocznie oznacza "demon");
05. Wojny mineralne :P . (Podtytuł pewnej gry - wojny o pewien minerał);
06. Kolejny odcinek z serii - "Złóż fragmenty w całość a uratujesz świat" (tutaj zjadłem lwią część podpowiedzi gomen :wstyd: -
07. La Pucelle et le Prince noir (przetłumaczenie na polski ujawni postacie historyczne, symbolizujące pewien konflikt, będący tłem fabularnym pewnej gry);
08. Utwór jak i całą ścieżkę do tej gry skomponowała znana kompozytorka (znana wielbicielom anime kompozytorka, która stworzyła ścieżki dźwiękowe do kilku gier);
09. Pierwsza część pewnej serii wydana na PSP (tutaj mogę dodać że chodzi o serię jRPG);
10. Niten No Ichi Ryu ("część" dzieła historycznej postaci, która jest grywalna w pewnej grze);
11. Kieliszek na dnie kufla ;) (dokładniej chodziło o pewien drink, fonetycznie powiązany z tytułem utworu i lokacją z pewnej gry);
12. Uważaj... bo zabraknie poręczy ;) (poręcze są głównym "środkiem lokomocji" w tej grze ;P)

hard

01. Cyfrowy ptak (podpowiedź dotyczy nazwy jednego z wrogów w grze - jego theme);
02. On jest złą połową wszechświata (motyw przewodni demona - boga nocy, będącego ostatecznym przeciwnikiem w pewnej grze);
03. Byczy kark ;) (podpowiedź dotyczy imienia kluczowej postaci pewnej gry)
04. Akcja poprzednich części tej gry rozgrywała się w czasach współczesnych (wydarzenia tej części mają miejsce czasach feudalnej Japonii);
05. Jedna z broni w tej grze nazywa się "Deux ex Machina" (tutaj już nic nie dodam ;) );
06. Harry Potter po japońsku ;) (akcja gry dzieje się w szkole magii);
Ostatnio zmieniony przez JJK 19-05-2008, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 19-05-2008, 12:52   

Normal #05 - Command & Conquer 3: Tiberium Wars - "Havoc" by Steve Jablonsky
jeszcze hard jakiś by się przydał :P

Karate Tradycyjne - Sho Dan

JJK 
Grand Master

Wysłany: 19-05-2008, 12:54   

SubZero napisał/a:
Normal #05 - Command & Conquer 3: Tiberium Wars - "Havoc" by Steve Jablonsky
jeszcze hard jakiś by się przydał :P

A myślałem, że od razu się domyślisz :P 3 pkt.

[ Komentarz dodany przez: SubZero: 19-05-2008, 14:03 ]
Domyśliłem się, ale jakoś nie miałem czasu pogrzebać w OSTkach :P

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 19-05-2008, 21:23   

hard#5, Daisuke Achiwa, Ken Nakagawa, Mana Khemia OST - 'Memory of the Great Tree'

Wałek zalatywał mi tym duetem wiec na pierwszy ogień poszły pod nóż OSTy z Atelierów, ale nic tam nie znalazłem. Zgłupiałem troszkę bo nie kojarzyłem innych OSTów ich autorstwa, ale dzisiaj skumałem, ze jest jeszcze właśnie Mana Khemia w które póki co nie grałem (FES:P) i całkowicie o nim zapomniałem. Reszta była tylko kwestią czasu:P.

Edit:

hard#3 Hitoshi Sakimoto, Isao Kasai, Masaharu Iwata, ASH -Archaic Sealed Heat- OST - 'Bullnequ's Battle'

Wiedziałem, że coś za bardzo pachniało mi stylem Sakimoto:)

JJK 
Grand Master

Wysłany: 20-05-2008, 11:03   

Yamada napisał/a:
hard#5, Daisuke Achiwa, Ken Nakagawa, Mana Khemia OST - 'Memory of the Great Tree'

Wałek zalatywał mi tym duetem wiec na pierwszy ogień poszły pod nóż OSTy z Atelierów, ale nic tam nie znalazłem. Zgłupiałem troszkę bo nie kojarzyłem innych OSTów ich autorstwa, ale dzisiaj skumałem, ze jest jeszcze właśnie Mana Khemia w które póki co nie grałem (FES:P) i całkowicie o nim zapomniałem. Reszta była tylko kwestią czasu:P.

Edit:

hard#3 Hitoshi Sakimoto, Isao Kasai, Masaharu Iwata, ASH -Archaic Sealed Heat- OST - 'Bullnequ's Battle'

Wiedziałem, że coś za bardzo pachniało mi stylem Sakimoto:)

Moje przypuszczenia się sprawdziły
Razem 8 pkt. :)
Co do hard05 to poza konkursem dodam że autorem kompozycji jest sam Ken Nakagawa (wszędzie na angielskojęzycznych tracklistach podawane jest że pomagał mu Achiwa, ale on - wynik niesdostatecznej weryfikacji i późniejszego łańcuchowego rozprzestrzeniania się błędnych informacji). Hard03 skomponował sam Sakimoto (same here).

Na prośbę anuluję Yamadzie odpowiedź do easy05.

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 20-05-2008, 11:09   

hard#6 Hitoshi Sakimoto, Grim Grimoire OST - 'Beyond the Tropics'

Dokonało się, mogę z podniesioną głową iść do pracy, no! :P

JJK 
Grand Master

Wysłany: 20-05-2008, 11:17   

Yamada napisał/a:
hard#6 Hitoshi Sakimoto, Grim Grimoire OST - 'Beyond the Tropics'

Dokonało się, mogę z podniesioną głową iść do pracy, no! :P

4 pkt. No w końcu ktoś odgadł coś z moich hardów :P I do tego aż 3 utwory :super: Wrzucenie czegoś charakterystycznego na przynętę opłaciło się :) . W sumie Yamada dostaje 12 pkt. brawo :hurra:
BTW. Po północy kończę kolejkę (Jo-Jo szykuj zestaw ;) ).
BTW2. Mam nadzieję, że teraz troszkę dłużej poodpowiadam :oczami:

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 20-05-2008, 23:08   

Powiem szczerze, że podpowiedzi przydały mi się tylko troszkę przy wałku z Khany, bo taka broń jest w Atelier Iris 3 i po przeszukaniu ostów ze wszystkich Atelierów (dla pewności:P), skumałem, ze zbyt podobny jest ten utwór do niektórych z ww. ścieżek dźwiękowych więc założyłem, że w wałku z quizu maczali palce Ci sami twórcy - i tak sprawdziłem OST z Khany. Na dobą sprawę to nadal nie wiem czy jest taka broń w tej grze bo jeszcze nie grałem w nią;].

Co do kolejnych dwóch to prawdopodobnie bym wymiękł gdyby 3ka nie była tak charakterystyczna dla twórczości Sakimoto - dodatkowo można spokojnie wydukać, że jest to utwór z tactical RPGa, a znając kompozytora i gatunek gry, przy odrobinie samozaparcia, znalezienia wałka jest tylko kwestią czasu - i tak właśnie znalazłem 3kę grzebiąc w folderze Sakimoto (przewałkowałem Finale XII: RW, A2, Valkyria Chronicles, Deltora Quest i wiele innych). A 6ka przyznaję, że wpadła przypadkiem bo to też utwór Sakimoto i w poszukiwaniach 3ki zaliczyłem też OSTa Grim Grimoire właśnie. Podpowiedzi nic mi w tym wypadku nie pomogły niestety :P .

JJK 
Grand Master

Wysłany: 21-05-2008, 00:56   

W sumie wszystkie podpowiedzi w hard, były dla tych którzy mieli szerszy kontakt z tymi grami. Nie mogłem podsunąć nic łopatologicznego - poziom trudności zobowiązuje ;) (a to że 2 wałki były cahrakterystyczne to inna bajka ;) ) Resztę podpowiedzi starałem się dobrać tak żeby można było ruszyć też głową, zamiast tylko i wyłącznie wkleić/wpisać coś do przeglądarki ;) .

Podsumowanie.

easy

01. Gyakuten Saiban 3/Phoenix Wright: Ace Attorney - Trials and Tribulations - "Ryuuichi Naruhodou ~ Objection! 2004" (Noriyuki Iwadare)
02. Warzone 2100 - "Theme 1" (Martin Severn);
03. Blue Dragon - "Bad But Bat" (Nobuo Uematsu, wyk. Etsuko Kozakura);
04. Serious Sam - "Ugh-Zan III - The Last Battle" (Damjan Mravunac);
05. Persona 3: FES - "Interstice of Time" (Shoji Meguro); Yamada (anulowane)
06. Gears of War - "Fish In a Barrel" (Kevin Riepl);
07. Gran Turismo 2 - "Call of the Wild" (Keiji Matsumoto);
08. King of Fighters Maximum Impact Regulation "A" - "Taiko Man" (Toshikazu Tanaka);
09. Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus - "Arms of Shinra" (Masashi Hamauzu);
10. Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra - "In a Limestone Cave" (Yuki Kajiura); SubZero - 3pkt.
11. Halo - "Truth and Reconciliation Suite" (Martin O'Donnell);
12. Skull Monkeys - "Skullmonkeys (The Theme)" (Terry Taylor);
13. God Hand - "Smoking Roll" (Masafumi Takada);
14. Guild Wars - "Guild Wars Theme" (Jeremy Soule);
15. Need for Speed 2 Special Edition - "Gore" (Jeff Dyck, Saki Kaskas);
16. Headhunter - "Graywolf" (Richard Jacques);

normal

01. Unreal Tournament III - "Outpost (Extended Version)" (Jesper Kyd);
02. Ace Combat Zero: The Belkan War - "Zero" (Keiki Kobayashi);
03. Heavy Metal Thunder - "Madness" (Kow Otani, wyk. Hiroko Shigezumi);
04. Capcom vs. SNK 2 Millionaire Fighting 2001 - "Theme of Gouki Remix" (Satoshi Ise);
05. Command & Conquer 3: Tiberium Wars - "Havoc" (Steve Jablonsky); SubZero - 3 pkt.
06. Two Worlds - "Siege of Cathalon" (Harold Faltermeyer feat. AmberMoon);
07. Bladestorm: The Hundred Years' War - "The King of France" (Jamie Christopherson);
08. Ragnarok Online II - "Din Don Dan Dan" (Yoko Kanno);
09. Wild Arms XF - "Final Disaster (2)" (Noriyasu Agematsu);
10. Sengoku Basara 2 Heroes - "The Masked Man of Fire" (T's Music);
11. Medal of Honor Frontline - "U-4902" (Michael Giacchino);
12. Jet Set Radio Future - "Jet Set Medley Future" (Hideki Naganuma);

hard

01. Megaman X4/Rockman X4 - "Cyber Kujacker Stage"/"Digital Peacock Theme" (Toshihiko Horiyama)
02. Dark Wizard - "Dark God Arliman ~ The Demon Scheme" (Dark Wizard Sound Team);
03. A.S.H.: Archaic Sealed Heat - "Bullnequ's Battle" (Hitoshi Sakimoto); Yamada - 4pkt.
04. Ryū ga Gotoku Kenzan!/Yakuza 3 - "Baile Con la Mariposa";
05. Mana Khemia - "Memory of the Great Tree" (Ken Nakagawa); Yamada - 4pkt.
06. Grim Grimoire - "Beyond the Tropics" (Hitoshi Sakimoto); Yamada - 4pkt.

Yamada 12pkt.
SubZero 5pkt.
Jo-Jo 2pkt.

Zadaje Jo-Jo ;) .

BTW. To chyba będzie ostatni zestaw dzielony na poziomy trudności, nie nie chodzi o to że nie brak mi pomysłów, ale pod względem "frekwencji" w odpowiedziach jest to IMO jednak zbyt mało opłacalne (może za trudne wałki daję :P ). Wymyślanie podpowiedzi i samo przepisywanie 34 utworów nie jest warte świeczki w tym przypadku. Wrócę więc zatem od następnego razu do mniejszych klasycznych zestawów (tematycznych i nietematycznych ;) );

BTW2. Do innych którzy tu zaglądają, ale z różnych przyczyn nie włączają się do zabawy - Ranking jest tylko i wyłącznie symbolem, tu nie chodzi o rywalizację. Celem tego quizu jest rozrywka i dzielenie się ciekawą muzą - poznawanie nowych utworów i przypominanie sobie starych. Chrzanić ranking. Mogę wyzerować swój wynik, jeśli komuś to sprawi przyjemność (choć to nie jest do końca zależne odemnie ;) :P ).
Wiem że w końcu wszystko się zaczyna nudzić, dlatego co jakiś czas, żeby było ciekawiej, wprowadzamy mniejsze lub większe zmiany zasad i różne inne elementy (dedykacje, zestawy tematyczne). Nie, nie wystarczy że to i tak największy i najczęściej odwiedzany temat ;) . Mamy tendencję spadkową i mimo że coraz mniejszą to jednak coraz bardziej zauważalną. Kurcze muszę pomyśleć nad następną "nowinką", może wtedy coś drgnie :P .

Yamada 
Moderator
The Undying

Wysłany: 22-05-2008, 13:37   

Myślę, ze wyzerowanie Twoich punktów nic nie da. Ilość uczestników w tej zabawie po prostu odzwierciedla zainteresowanie OSTami z gier w naszym kraju. Na honm po prostu tylko te kilka osób jest zainteresowanych tematyką. Ludzie generalnie wolą 'zwykłą' muzykę i tylko nieliczni wkręcają się w to na tyle aby słuchać muzyki z OST'ów podczas rutyny dnia . Taka smutna prawda, którą w sporym stopniu odzwierciedla kondycja np. gamemusic.pl.

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 22-05-2008, 14:44   

Ja czasem sprawdzam zestawy które wrzucacie ale jak napisał Yamada nie siedzę na tyle w temacie (OSTy, prócz kilku wyjątków, słucham raczej tylko w grze), żeby coś bardziej kojarzyć i zwykle żadnego wałka nie znam...
Kaillera P2P Client

KRELIAN 
Junior Admin

PSN ID: KrelianTK
Zagram w: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Wysłany: 22-05-2008, 15:06   

JJK: może już się w to nie bawię z braku czasu, ale topic przeglądam w miarę często bo dobry stuff się tu wymienia - klimatyczne składanki przede wszystkim :cool: . To tak w razie wątpliwości czy jest zainteresowanie ;) .

https://www.change.org/p/...game-on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!

Jo-Jo 
Grand Master
Lone Wolf

Wysłany: 22-05-2008, 16:39   

dziś pod wieczór bądź w nocy zarzucę paczuszkę ... stay tuned :)

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun