Odpowiedz do tematu
Muzyczny quiz
Autor Wiadomość
JJK 
Grand Master

Wysłany: 04-12-2008, 16:35   

Yamada napisał/a:
zadaje kto tam chce:].

Czyli ja ;P ...
http://www.sendspace.com/file/pzdtge Zestaw bez dedykacji, po 3 kawałki na głowę jak zwykle ;)

eq2D 
Friend

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 07-12-2008, 14:02   

JJK napisał/a:
Yamada napisał/a:
zadaje kto tam chce:].

Czyli ja ;P ...
http://www.sendspace.com/file/pzdtge Zestaw bez dedykacji, po 3 kawałki na głowę jak zwykle ;)

Wszystko ok, ale chciałem Ci jjk przypomnieć, że ten quiz miał polegać na sprawdzeniu wiedzy ludzi odnośnie muzyki z gier, a nie kto ile OST'ów naściągał. Do czego pije? 11 - może jedna osoba z wszystkich zarejestrowanych miała okazję grać w grę z której pochodzi ta muzyka. Do tego wrzuciłeś remix, więc nawet jak by ta osoba zaliczyła daną grę to nie będzie znać tej muzy.

JJK 
Grand Master

Wysłany: 07-12-2008, 16:05   

Owszem to remix, ale pochodzi z oryginalnej ścieżki dźwiękowej, a dokładnie sequela gry o której myślisz ;) . BTW. Mam w zwyczaju dodawać do "zwykłych" kawałków takie ciekawostki, jeśli to przeszkadza to oczywiście przestanę, choć jakoś do tej pory chyba wszyscy to tolerowali - przynajmniej tak mi się wydaje.

eq2D 
Friend

Wysłany: 07-12-2008, 16:15   

JJK napisał/a:
pochodzi z oryginalnej ścieżki dźwiękowej

No właśnie. Nie z gry, a quiz miał dotyczyć muzyki z gier, a nie wydawanych OST'ów.

JJK napisał/a:
sequela gry o której myślisz

Ja wiem z jakiej to gry i ta gra nie wyszła w europejskich salonach arcade, nie wspominając o jakimś porcie na konsole.

JJK napisał/a:
Mam w zwyczaju dodawać do "zwykłych" kawałków takie ciekawostki, jeśli to przeszkadza to oczywiście przestanę, choć jakoś do tej pory chyba wszyscy to tolerowali - przynajmniej tak mi się wydaje.

Zwracam uwagę na pewne - z mojego punktu widzenia - niedopatrzenie, a tak to róbta co chceca.

JJK 
Grand Master

Wysłany: 07-12-2008, 16:31   

eq2D napisał/a:
pochodzi z oryginalnej ścieżki dźwiękowej
No właśnie. Nie z gry, a quiz miał dotyczyć muzyki z gier, a nie wydawanych OST'ów.

Jeśli jakiś utwór jest na OSTku to oznacza, że znalazł - chyba że jest to jakoś specjalnie oznaczona aranżacja (czasem się zdaży że nie jest oznaczona, ale to bardzo rzadkie niedpoatrzenie).
Poza tym ten kawałek jest w grze na pewno, jako że na OSTku dwie wersje - skrócona, użyta w grze oraz pełna jako dodatek (ale możliwe że także jest w grze). Jeśli miała by to być dodana aranżacja, po co by była ta skrócona wersja? Nigdy nie spotkałem się jeszcze z takim czymś na żadnym albumie...

eq2D napisał/a:
Ja wiem z jakiej to gry i ta gra nie wyszła w europejskich salonach arcade, nie wspominając o jakimś porcie na konsole.

Gra jest komercyjna i wyszedł do niej oficjalny OST w tradycyjnej formie - czy więcej potrzeba? Poza tym przez MQ przechodziły już bardziej "unikatowe" tytuły ;) , no i to miała być taka ciekawostka jak już wcześniej wspominałem.

eq2D 
Friend

Wysłany: 07-12-2008, 19:33   

Z wszystkim się zgadzam ale...

Muzyczny Quiz powstał w założeniu aby było trochę radochy z odkrycia "O cholera! Przeca to z tej zajebistej gierki na nes'a! Znam to", a nie z pochwaleniem się, kto ile zassał mp3 z jakiś gównianych stron, gdzie nawet błędnie artystów podają. A innej formy poznania muzyki z gry w którą nie da się zagrać oficjalnie w europie nie widzę. No chyba, że ktoś jest maniakiem arcade i zakupił sobie board SEGI, co jest cholernie nierealne, a w szczególności na tym forum. Więc sam powiedz jakie prawdopodobieństwo jest, że ktoś będzie znał muzę z tej gry? Zerowe? Więc - moim zdaniem - umieszczanie muzy z gier, które są fizycznie nieosiągalne dla homarów to chybiony pomysł.

I żeby było jasne - nie mam osta z tej gry.

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 07-12-2008, 20:59   

Ja tam tylko wtrącę, że od wczoraj próbuje tą paczkę ściągnąć a wciąż wyskakuje mi:

Sendspace napisał/a:
Sorry, the free service is at full capacity.

Please try later or upgrade to sendspace Max™ to enable guaranteed slots and instant, fast downloads.

Ktoś może nie korzysta z uploadu i wyświadczy mi przysługę uploadujac to na normalny hosting? :P

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 08-12-2008, 05:02   

Siur ;)

[ Komentarz dodany przez: Action: 08-12-2008, 15:09 ]
Spasiba:)

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 08-12-2008, 14:42   

05. Freedom Fighters: Jesper Kyd - The Battle for Freedom

JJK 
Grand Master

Wysłany: 08-12-2008, 15:52   

eq2D napisał/a:
Muzyczny Quiz powstał w założeniu aby było trochę radochy z odkrycia "O cholera! Przeca to z tej zajebistej gierki na nes'a! Znam to", a nie z pochwaleniem się, kto ile zassał mp3 z jakiś gównianych stron, gdzie nawet błędnie artystów podają. A innej formy poznania muzyki z gry w którą nie da się zagrać oficjalnie w europie nie widzę. No chyba, że ktoś jest maniakiem arcade i zakupił sobie board SEGI, co jest cholernie nierealne, a w szczególności na tym forum. Więc sam powiedz jakie prawdopodobieństwo jest, że ktoś będzie znał muzę z tej gry? Zerowe? Więc - moim zdaniem - umieszczanie muzy z gier, które są fizycznie nieosiągalne dla homarów to chybiony pomysł.

Ok, my mistake... Tak sobie pomyślałem, że może ktoś skojarzy melodię z klasyka i zerknie np. na vgmdb czy gmronline w poszukiwaniu hintów (nie trzeba mieć do tego OSTa, wystarczy tylko ruszyć głową). To Twój temat i Ty decydujesz o zasadach, więc ok, jeśli tak bardzo Ci zależy, więcej ciekawostek nie będzie. Alea iacta est!
Też się zastanawiam czemu tak w rzeczywistości pijesz do tego jednego biednego kawałka. Tak mi się snuje po głowie, że może wczoraj miałeś ciężki dzień, albo Ci się musiało naprawdę bardzo nudzić, bo tak zacięta polemika w kierunku tak błahego problemu musi mieć jakiś nadrzędny powód.

Action napisał/a:
05. Freedom Fighters: Jesper Kyd - The Battle for Freedom

To było aż nazbyt oczywiste - 3 pkt. ;)

JJK 
Grand Master

Wysłany: 19-12-2008, 23:11   

Jako, że minęło sporo czasu a chcę dać szansę innym podaję od razu odpowiedzi ;)

01. Simon the Sorcerer 4 - "Chaos Happens" (Thomas Herrmann)
02. Burning Combat - "Gungage" (Michiru Yamane)
03. Jack Orlando - "Main Theme" (Harold Faltermeyer)
04. Daytona USA - "Tornado" (B-univ)
06. Jumping Flash! - "Distant Cosmos" (Takeo Miratsu)
07. Kessen 2 - "Eastern War Front - Eastern Army (Battlefield)" (Reijiro Koroku)
08. Rockman 9/Mega Man 9 - "Galaxy Fantasy (Galaxy Man Stage)" (III)
09. Akumajou Dracula: Ubawareta Kokuin/Castlevania: Order of Ecclesia - "Requiem of Night of Falling Stars" (Michiru Yamane, Yasuhiro Ichihashi)
10. Beautiful Katamari - "Prince Lounge" (Tetsuya Uchida)
11. After Burner Climax - "After Burner ~Climax Remix Full~" (Hiroshi Miyauchi)
12. Initial D Arcade Stage - "Kyoko (Ver. 3)" (Hideaki Kobayashi)
13. Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra - "Acute Neurosis Treatment Facility" (Yuki Kajiura)
14. Wild Arms the Vth Vanguard - "On the Day the Shovel was Named Invincible" (Noriyasu Agematsu)
15. Infinite Undiscovery - "Bless the Bountiful Land" (Motoi Sakuraba)
16. Valkyrie Profile: Covenant Of The Plume - "An Abyss of Niflheim" (Motoi Sakuraba)
17. Soma Bringer - "Zain, the Floating Continent" (Yasunori Mitsuda)
18. Metroid - "Kraid" (Hirokazu Tanaka)
19. Super Smash Brothers Melee - "Mother 2 ~Pollyanna (I Believe in You)~" (Shogo Sakai)
20. Speedball 2: Brutal Deluxe - "Title Music" (Nation 12)
21. Dynasty Warriors 6 - "Slash the Demon" (Masa)

Na konto Akcji lądują 3 pkt. i prawo do zadania kolejnej zagadki :)

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 20-12-2008, 13:20   

Wybacz JJK, ale praca i inne Lost Odyseje i Persony skutecznie odciagały mnie od kompa i nawet nie zassałem chyba tego zestawu xD.

JJK 
Grand Master

Wysłany: 20-12-2008, 19:24   

Yamada napisał/a:
Wybacz JJK, ale praca i inne Lost Odyseje i Persony skutecznie odciagały mnie od kompa i nawet nie zassałem chyba tego zestawu xD.

Spoko :D Wszystko rozumiem, nie mam żadnych pretensji do nikogo ;) . Chyba też trochę przegiąłem znowu z tym zestawem xD.

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 21-12-2008, 14:53   

Nie no Xeno, Valkyrie i WA5 byl zgadł pewnie. Infinite Undoscovery nie bo nie mam tego jeszcze na X0:).

Jo-Jo 
Grand Master
Lone Wolf

Wysłany: 11-01-2009, 22:22   

cough...chyba ktoś tu ma za dużo życia...cough...

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun