Muzyczny quiz

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Action rzuć podpowiedzi albo odpowiedzi (BTW mam juz zestaw specjalny ;) )
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

1. Niektórzy uważają cała serie za tanią podróbkę MGS, utwór pochodzi z części powszechnie uważanej za najlepszą.

2. Remake jednego z najlepszych FPSów na PC, który porażał fabułą, klimatem i tajemniczym G-Menem. ;)

3. "Odmienna" część TMNT na NESa.

4. Jesper Kyd - 47 - Krwawa Forsa i wszystko jasne. ;)

5. Tytuł flagowy Remendy.

6. Najpopularniejszy "symulator" futurystycznych wyścigów ponad powierzchnią ziemi. ;)

8. jRPG by Media.Vision.

9. Genialna gra, której twórcy ściągnęli pewien motyw z mitologii Wikingów. Soundtrack by Badalamenti. :)
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: K' »

#3 strzelam - Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters kiedyś się w to grało na Nesie/Pegazie :), ale pewności nie mam bo niechce mi się szukać roma/kawałka i sprawdzać :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

K' pisze:#3 strzelam - Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters
a dokładniej Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters (NES) - Pirate Ship, utwor dedykowany był Dumianowi. K', zdobywasz 1pkt. ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Już nikt chyba nie odpowie, a mi się nie kce czekać także:

#1 Splinter Cell: Chaos Theory - Theme from Battery
#2 Half Life 2 - CP Violation
#4 Hitman: Blood Money - Club Heaven
#5 Max Payne - Max Payne Theme
#6 Wipeout 2097 - Atom Bomb (Straight 6 Instrumental Mix)
#8 Wild Arms - Critical Hit!
#11 Fahrenheit/Indigo Prophecy - Battle Theme (? - nie jestem pewien ;) )
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

JJK pisze:Już nikt chyba nie odpowie, a mi się nie kce czekać także:

#1 Splinter Cell: Chaos Theory - Theme from Battery
#2 Half Life 2 - CP Violation
#4 Hitman: Blood Money - Club Heaven
#5 Max Payne - Max Payne Theme
#6 Wipeout 2097 - Atom Bomb (Straight 6 Instrumental Mix)
#8 Wild Arms - Critical Hit!
#11 Fahrenheit/Indigo Prophecy - Battle Theme (? - nie jestem pewien ;) )
Jaki psuj. :P
JJK pisze:#11 Fahrenheit/Indigo Prophecy - Battle Theme (? - nie jestem pewien ;) )
Fahrenheit/Indigo Prophecy - Angelo Badalamenti - Escape or Fight ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Action pisze:Jaki psuj. :P
:wstyd: :padam: :ups: :P

Z okazji tego że quiz tak długo się trzyma i jest najczęściej odwiedzanym tematem na forum, przygotowałem specjalny zestaw - przy okazji składankę/album ;).
Zestaw - 26 utworów, utrzymanych w azjatyckim klimacie (japońskie czy chińskie instrumenty, bądź stylizacja). Dedykacja dla wszystkich! Z tym że:
20 utworów jest standardowych po 3 pkt za komplet (za podanie samej nazwy gry 2pkt), a pozostałe 6 jest insane za 6pkt. (komplet = gra, tytuł utworu i kompozytor). Moja propozycja związana z bonusowymi punktami jest jaknajbardziej aktualna (ułatwieniem jest to że nie traci się punktu za trafienie w dedykowany utwór ponieważ wszystkie są dedykowane ;)). Dodam jeszcze, że dwa utwory to aranżacje (bez znacznej zmiany linii melodycznej).

Link do składanki:
http://www.sendspace.com/file/ynjfab 118 MB (utwory 9,10,13,18,21,22 z tej paczki nie są brane pod uwagę w quizie)
Link do "patcha":
http://www.sendspace.com/file/44bn2b 28 MB

04. Soul of Samurai/Ronin Blade/Shinji Daigeki Action: Rasetsu no Ken - "Homecoming" - tytuł umowny (Yasuhisa Ito); komplet odgadł Jo-Jo - 3 pkt.
06. Bushido Blade II - "Clamor of Arms"/"Sword Rumble" (Ryuji Sasai); komplet odgadł Aserot - 3 pkt.
07. BuGi/Kensei: Sacred Fist - "China" - tytuł umowny - (Akira Yamaoka, Kyoban Suzuki); komplet odgadł Jo-Jo (bonus) - 1 pkt.
12. Bujingai - "Heartless Vision" (Hideki "Dr. Haggy" Takahagi); komplet odgadł Krelian - 3 pkt.
15. Tenchu: Fatal Shadows/Tenchu Kurenai - "Stealth Technique from the East" (Koichi Suenaga, Yukinori Takada, Shohei Tsuchiya, Kota Hoshino); komplet odgadł Krelian (bonus) - 1 pkt.
16. Jade Empire - "Into the Fray" (Jack Wall); komplet odgadł Yamada (bonus) - 1 pkt.
20. Valkyrie Profile - "In Water, Air, and Light" (Motoi Sakuraba); komplet odgadł Yamada - 3 pkt.
23. Genji - "Hiraizumi's Town" (Yasuharu Takanashi); komplet odgadł Krelian - bez punktów.
26. Soul Edge/Soul Blade - "Hagakure" (Yoshiyuki Ito); komplet odgadł SubZero - 3 pkt.
Ostatnio zmieniony 26-10-2007, 21:01 przez JJK, łącznie zmieniany 9 razy.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: KRELIAN »

ja nie wiem czy mam jakiegos zhakowanego foobara ale znowu widze kilka utworow podpisanych, a konkretnie : 8,9,13,18,21,23

a jesli chodzi o reszte:

12. Bujingai ost , stage 1

15. Tenchu Fatal Shadows: Eastern Style
Ostatnio zmieniony 22-10-2007, 21:25 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Wszystko przez te irytujące tagi APEv2 :suchy: Cóż najwyżej wymienię te kawałki co były podpisane.

Co do twoich odpowiedzi to bardzo dobrze, choć tytuły utworów mogłyby być lepsze :luka: , ale ok - 4 pkt.
Ostatnio zmieniony 22-10-2007, 21:29 przez JJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: KRELIAN »

zaliczasz tamte 2 ? - juz zaczalem szukac czwarty utwor bo go znam a nie daje mi spokoju ;)

EDIT

Noriyaki Asakura i Tenchu FS to az nadto oczywiste, a Bujingai to Dr Haggy o ile mnie foobar nie oszukuje no i stage 1 jak podejrzewam to nie oryginalna nazwa ale tez tylko to sie u mnie wyswietla - najprawdopodobniej rip ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Wiecie co, nie chce mi się reuploadować 118 MB na nowo także wrzucę "patcha", czyli utwory które zastąpią te podpisane :P.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: SubZero »

Dobra bo zaś ktoś mi podprowadzi :P

#26. "Soul Edge" - "HAGAKURE" (Mitsurugi theme) by Yoshiyuki Itou
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Zdążyłeś :P. Standard czyli 3 pkt.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Jo-Jo »

Hehe już jutro będe miał neta więc zarzucac mi tu wałki i nie kraśc mi ich :P

EDIT:

04 - Soul Of The Samurai ( inny tytuł to bodajże Ronin Blade ) - Homecoming
Ostatnio zmieniony 25-10-2007, 16:02 przez Jo-Jo, łącznie zmieniany 1 raz.
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Yamada »

Yy to znaczy co - mogę odgadnąć sobie kilka kawałków? Nie jestem na czasie z tym quizem, sorki :P
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”