Regulamin i polityka prywatności

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2944
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 8 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Regulamin i polityka prywatności

Post autor: Dumian »

Regulamin forum oraz zasady korzystania z serwisu Honmaru

1. Każdy może zarejestrować konto w serwisie Honmaru, jeśli jednak masz 12 lub mniej lat powinieneś przed rejestracją zapytać o zgodę rodziców. Strona oraz forum mają charakter niekomercyjny, korzystanie ze strony i forum jest darmowe.
2. Spotykamy się w celu wymiany poglądów oraz doświadczeń z różnych dziedzin w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy użytkownik może zgłaszać swoje pomysły i spostrzeżenia odnośnie funkcjonowania serwisu, zakładać tematy, poruszać i zachęcać do dyskusji odnośnie dowolnych (nienaruszających regulaminu) kwestii.
3. Zakazane jest celowe obrażanie kogokolwiek i czegokolwiek (również poprzez avatary i sygnatury).
4. Zakazane jest publikowanie treści pornograficznych i brutalnych, treści nielegalnych, łamiących prawo autorskie.
5. Posty zawierające pytania o nielegalne oprogramowanie, wszelkiego typu warezy i cracki są niedozwolone.
6. Zakazane jest publikowanie treści reklamowych oraz spamu
- Honmaru to nie darmowa powierzchnia reklamowa do prezentowania serwisów internetowych, forów, programów partnerskich, reklamowania produktów, usług itp. (wyjątek stanowią oczywiście tematy oraz działy do tego przeznaczone, przykładowo dział Turnieje, Zloty, Konwenty i adresy stron organizatorów).
- Jeśli chcesz zareklamować swój serwis możesz zrobić to umieszczając w profilu jego adres (pole Strona WWW) lub zgłosić się na maila kontakt [ małpa ] honmaru [kropka] pl w celu uzyskania zgody na zamieszczenie reklamy w odpowiednim dziale/temacie lub ustalenie warunków i formę jej zamieszczenia (więcej w dziale współpraca). Zakaz reklamy dotyczy także sygnatur, w szczególności z przeznaczeniem pozycjonowania serwisów docelowych itp. (wyjątek mogą tutaj stanowić zasłużeni użytkownicy z odpowiednim stażem).
- Na forum obowiązuje zakaz reklamowania konkurencyjnych względem odbywających się na Honmaru rozgrywek online. Wyjątek stanowi dział zlotów i turniejów, w nim dozwolone są wszelkie ogłoszenia spotkań graczy.
7. Dbaj o estetykę, czytelność (nie nadużywaj emotikon, wykrzykników, znaków zapytania, enterów itp.), poprawność gramatyczną i ortograficzną swoich postów. Nie używaj wulgaryzmów, nie pisz z włączonym klawiszem Caps Lock, nie dubluj tematów ani postów.
8. Pisz posty na temat, nie rób offtopu, staraj się rozwijać i uzasadniać swoją wypowiedź. Jeśli zakładasz nowy temat, upewnij się, że ktoś inny nie założył już takiego/podobnego wcześniej. Pierwszy post w nowym temacie powinien być wprowadzeniem do dyskusji - staraj się zaciekawić i zachęcić do rozmowy. Tytuły wątków dobieramy na podstawie treści w nich zamieszczonych, należy unikać wstawianie różnego rodzaju ozdobników w tytułach.
9. Nie używaj nieczytelnych czcionek ani nie przesadzaj z ich rozmiarem.
10. Nie pisz 2 postów, jeden pod drugim w krótkim czasie, ponieważ zaśmiecają one niepotrzebnie forum. Zamiast tego edytuj swoją poprzednią wypowiedź. Wyjątek stanowią stare, nieaktywne wątki, w których chcesz zasygnalizować, że coś "ruszyło" w temacie.
11. Jeden użytkownik może posiadać tylko jedno konto. W celu zmiany nicka, nieudanej próby odzyskania hasła itp. należy zgłosić się do mnie.
12. Zanim o coś zapytasz, upewnij się czy Twój problem nie został już rozwiązany na forum, skorzystaj z forumowej wyszukiwarki, zapoznaj się z tym tematem oraz przejrzyj artykuły na stronie.
13. Administratorzy i moderatorzy nie biorą żadnej odpowiedzialności za posty, informacje i materiały zamieszczane na forum oraz za łamanie przez użytkowników forum praw autorskich osób trzecich.
14. Korzystając z forum przyjmujesz tym samym do wiadomości, że administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania i zmiany postów, sygnatur itp. oraz zamykania dowolnego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba lub uznają to za stosowne w danym momencie.
Ponadto użytkownik wypowiadając się na łamach Honmaru udziela równocześnie zgody na rozpowszechnianie jego treści w ramach serwisu tj. w newsach, poradnikach, wszelkiego typu artykułach oraz tematach na forum. Treści typu newsy, poradniki, artykuły itp. które za zgodą autora będą wykorzystane na łamach serwisu nie podlegają "zwrotowi", tzn. wyrażając zgodę na ich wykorzystanie udzielasz również prawa do dysponowania tymi treściami w przyszłości.
15. Za łamanie regulaminu będą przyznawane ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach nawet bany.
16. Nie baw się w moda, od tego jest opcja raportowania - "Zgłoś ten post do Moderatora i Administratora". Zawsze możesz też skontaktować się z kimś z redakcji wysyłając PW.
17. Sygnatury dla obrazów wgrywanych na serwer. Tylko jeden obrazek jest dozwolony w podpisie, nie może być szerszy niż 450 pikseli i wyższy niż 150 pikseli. Rozmiar nie może przekraczać 29 Kb.
18. Sygnatury z zewnętrznych adresów. Optymalne parametry obrazka podlinkowanego z zewnątrz są takie same jak sygnatur wgrywanych na serwer. W tym przypadku są możliwe niewielkie odstępstwa jednak proszę stosować umiar i nie przesadzać z wymiarami podpisu. Rażące odstępstwa od sugerowanych parametrów siga (zbyt wielki rozmiar lub waga) będą usuwane, w przypadku recydywy nagradzane ostrzeżeniami. Pamiętaj, że sygnatury to nie miejsce na reklamę, banery, billboardy itd. (patrz punkt 6).
19. Nie polemizuj z adminem / modem niepotrzebnie zaśmiecając temat - jeśli zostałeś ukarany to tylko i wyłącznie dlatego, że na to zasłużyłeś (nie dostosowanie do regulaminu itp.). Ewentualne reklamacje i wyjaśnienia powinny być kierowane na priv do odpowiednich osób lub do tego tematu.
20. Nie zaśmiecaj forum krótkimi, nic nie wnoszącymi do dyskusji postami. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia, nie wypowiadaj się. Nabijanie licznika (rangi) nie jest mile widziane a nagminne, krótkie i pozbawione większego sensu wypowiedzi traktuje się jako spam. W przypadku powtarzalności posty takie będą kasowane a użytkownicy upominani ostrzeżeniami.
21. Kwestie sporne rozstrzyga administrator.
22. Obowiązuje zakaz rejestrowania profili w celach wyłącznie pozycjonowania i SEO. Profile tworzone ewidentnie pod SEO z linkami pozycjonującymi itp. będą usuwane.

Jakiekolwiek działanie na szkodę serwisu Honmaru.pl jest kategorycznie zabronione, a wszelkie próby takiego działania wiążą się z wyłączeniem ze społeczności Honmaru i zawieszeniem konta (ostrzeżeniami/banem).
Ostatnio zmieniony 19-05-2018, 16:41 przez Dumian, łącznie zmieniany 17 razy.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2944
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 8 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Polityka prywatności

Post autor: Dumian »

Polityka prywatności

Rejestrując się na Honmaru.pl oświadczasz, że akceptujesz i wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych takich jak adres e-mail oraz innych podanych w trakcie rejestracji w celu pełnego korzystania z serwisu jako zarejestrowany użytkownik, możliwości zmiany hasła itd. Zgadzasz się także otrzymywać drogą elektroniczną wiadomości na tematy związane z rejestracją, ważne powiadomienia odnośnie Twojego konta lub ważne zmiany w serwisie, komunikaty techniczne, informacje o turniejach itp. mając jednocześnie świadomość, że dane podajesz dobrowolnie i cały czas masz prawo do wglądu, zmiany i żądania zaprzestania przetwarzania swoich danych.

Aby zapoznać się z pełną wersją polityki prywatności udaj się pod adres https://www.honmaru.pl/polityka-prywatnosci/
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Strona, forum, sociale”