jedna postac

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jedna postac

Post autor: eq2D »

Yamada pisze:A granie wszystkimi w t3 to żaden wyczyn bo u 3/4 postaci styka 20 min na łebka w practice, taka ta gra skomplikowana
Masz kurewską rację.
Obrazek
Awatar użytkownika
Famas
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 08-06-2007, 00:05
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: jedna postac

Post autor: Famas »

Taj jak mowilem, polemizowac moge, ale przy piwku ;) Wtedy lepiej sie gada jak sie rozwiazuja jezyki, hehehehe. Podkresle jeszcze raz, ze nie mam nic przeciwko czy liudzie graja wieloma postaciami czy jedna.

eq2D czy Ty kiedys spisz?? :D :padam:
Graj, Walcz, Wygrywaj...
-----------------------------
~> -=Polish Corps=- <~
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jedna postac

Post autor: eq2D »

Spię, ale jak spożywam alkohol to nie mogę spać :P

I dalej będę obstawiał przy swoim - wiele postaci i jesteś kozak... jeśli umiesz coś nimi pokazać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Famas
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 08-06-2007, 00:05
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: jedna postac

Post autor: Famas »

Ja tam swoje zdanie napisalem. I nie chce mi sie multum razy go powtarzac. Eq2D pomysle nad ta sadzawka hehehehe
Graj, Walcz, Wygrywaj...
-----------------------------
~> -=Polish Corps=- <~
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jedna postac

Post autor: KRELIAN »

eq2D pisze:
Yamada pisze:A granie wszystkimi w t3 to żaden wyczyn bo u 3/4 postaci styka 20 min na łebka w practice, taka ta gra skomplikowana
Masz kurewską rację.
mam i ja :oczami:

oczywiscie latwo jest tak powiedziec osobie pokroju Yamada bo przeciez sam ma kilkuletni staz tekenowy (niekoniecznie zwiazany ze spedzeniem tysiecy godzin przy jednej grze). niech powie mi to osoba ktora siedziala przy tej grze 400 minut a pozniej ze mna zagra :padam:

juz nie wspomne o argumencie Gordo (przy okazji prosze nauczyc sie poprawnie cytowac) bo przeciez ripostujac tym tokiem rozumowania moge powiedziec ze poziom 'kazdej wycinanki' nie istnieje bo wystarczy ze naucze sie robic polkola i nie ma na mnie mocnych :niepewny:

a jeszcze apropo spotkania przeciwnika ktory zna Twoja postac na turnieju : to ze ktos jest ograny na dana postac tez nie do konca rozwiazuje jego problem , ograny to moze byc na taktyke innego gracza ktory gra dana postacia choc tutaj tez duzo zalezy od tego kim grasz (na ten przyklad w tk5 : roznicy miedzy fengami nie widzialem nigdy, z kolei miedzy Djami juz znaczna) :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jedna postac

Post autor: Yamada »

W tekkenie wystarczy poznać system, umiejetnosć grania wieloma postaciami przychodzi wtedy szybko. No i fakt że tekken 3 jest prymitywny do bólu niemalże bo i postacie nie mają jakiejś poteżnej ilości zagrań, a z tej biednej listy i tak gra się na dodatek tylko kilkoma.

Heniek umiejacy wgf, helle, 1,1 , d/p+2, pistony, p+1,t+2 , od bidy g+4 to kompletny heniek bo tego sie nim używa. gra Niną opiera sie tylko na piastkach i d+4,1 (które w T3 jest mega wkurwiajace i pewnie dlatego Nine pojechali w tagu jak szmate), Miśkiem używa sie d/p+1..., d/p+2, stereo, wr 3, 2,1 , p+1, czasem 1+2 i lowy łapkami - tyle dobrze używane styka aby zamiesć w zasadzie kazdego. Julia 1,1,1_1,1,4 d,d/p+1,2, p,p+1, FC d/p+4,3, g/p+4, 4 i rzut na obie łapki - w tym momencie już umiesz grać dobrze Julką. A niektóre postacie nie mają nawet tak długiej listy... .

Tak naprawdę to jest tylko JEDNA postać w tej grze którą moim zdaniem naprawdę cieżko się gra i potrzeba solidnego treningu aby nia coś ugrać dobremu graczowi - Yoshi. Zadne Leie (którym sie gra na rasze, podcine i hop kicka) czy Xiajki (ktora ma po polowie ciosow -1 lub 0).

VF ma zdecydowanie mniej postaci niż Tekken, z tym, ze na każdą trzeba poswięcić zdecydowanie więcej czasu niż na łebków z dowolnego Tekkena.

GGXX zjada tekkena manualnie i imo systemowo (ojejku a to przeciez tylko biedne 2d prawda?).

Krótko zamykając ten wywód:

tekken - Obrazek

VF_GGXX - Obrazek

Tyle
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: jedna postac

Post autor: Dismaster »

Tak naprawdę to jest tylko JEDNA postać w tej grze którą moim zdaniem naprawdę cieżko się gra i potrzeba solidnego treningu aby nia coś ugrać dobremu graczowi - Yoshi.
Choc moja wiedza teoretyczna na temat nie jest tak duza jak u Yamady to zgodze sie z nim i warto jeszcze dodac ze jest to super zajebista postac z ogromnymi mozliwosciami :D dlatego mozna swietnie sie nia bawic

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt ze wielu graczy (nawet tych dobrych) nie bardzo wie co zrobic w pewnych sytulacjach u tego pana ;)
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jedna postac

Post autor: KRELIAN »

Yamada: w kazdej bitce wystarczy poznac system (choc do tego jeszcze przychodzi ogranie) aby umiejetnosc grania innymi przyszla szybko. z tym ze 'wystarczy' i 'szybko' jest tutaj conajmniej wzgledne. mi zajelo 'troche czasu' (juz nie bede sie rozwodzil na dni/miechy/lata) , Tobie rowniez, Koreancy rowniez nie wyrozniaja sie pod tym wzgledem (z ta roznica ze graja regularnie po kilka h dziennie).

podawanie ilosci ciosow ktorymi trzeba grac tez imo nie na miejscu . juz pomijajac fakt ze dodalbym do tej listy jeszcze kilka ciosow ktore i tak nie zmienia faktu ze osoba je uzywajaca od razu nie musi grac dobrze, w kazdej bitce gra sie na scisle okreslone /najskuteczniejsze/niekaralne zagrania jesli grasz na wyzszym poziomie. nie wspomne juz o turach w ktorych niezaleznie od bitki kapi sie ograniczajac sie do 'dwoch ciosow'.

yoshi moze i jest rozbudowana postacia ale i tak najtrudniej sie gra imo GunJackiem , stwierdzam to tylko i wylacznie na podstawie ilosci ugranych walk tymi postaciami z dobrymi graczami (a yoshim nie wykorzystuje nawet polowy potencjalu)

a tak w ogole to ja nie rozumiem jak mozna porownywac tk3 do vf (zakladam ze mowa o 4/evo) czy ggxx no ale skoro kogos to bawi to dodam jeszcze Dos czyli SC :oczami:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Bartu$
Beginner
Beginner
Posty: 28
Rejestracja: 16-08-2006, 09:53
Lokalizacja: Stargard Szczecński

Re: jedna postac

Post autor: Bartu$ »

hehehe no ja myslałem ze bede grał tylko Bryanem!!! ta postac strasznie mi sie podobała i podoba , ale teraz tylko gram i bede grał Anka:D ona jest Boska w t5 jest srednia ma słabe juggle bez sciany;/ ale zato w Tekken DR jest swietna!!!!;] i raczej zostane przy tej postaci, wiec lepiej miec 1 ale bardzo dobra postac niz wiele słabych
Bartu$
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jedna postac

Post autor: Yamada »

VFa porównywałem ogólnie do Tekkenów.

A po SC możeta se jechać. Ja już prawie zapomniałem co to jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alwexis
Student
Student
Posty: 39
Rejestracja: 12-06-2007, 17:47

Re: jedna postac

Post autor: Alwexis »

Mi się zdaje że zdarzenia mogą sie potoczyć w dwojaki sposób....

1. Można skoncentrować sie na 1 mega wymiatającym playerze tylko żeby go opanować do perfekcji znać przynajmniej ze 2 juggle i takie tam podstawy....Nie mniej jednak można nim wymiatać ale...
2. Co sie stanie jak zostaniemy raz czy sto siedemnasty tą postacią pokonani? :( wtedy jaką taktykę zastosować? ano wtedy przydaje się trening wieloma postaciami :)
Dumian możesz już płakać zawitałem na wasze forum :D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jedna postac

Post autor: Ana »

Hm a ja Wam powiem że u mnie jest dziwnie z tym. Jedną postać, która mam w 100% upatrzoną itp.itd. mam tylko w Tekken 2, Tekken Tag, stare Mortale i Soul Calibur. Są to odpowiednio Jun, Sonya i Xianghua. Zawsze były jakieś dodatki, ale to były dosłownie dodatki; w Mortalu "kunoichi", Reptile i Sub (w MK4 Tanya i Reiko), a w mieczykach.. no tu było tego sporo, bo zabierałam się i za Talim, Minę, siostry, a i pograć zdarzało się i Yunem i Kilikiem, choć ostatecznie na drugiej postaci stanęlo na Tirze. Taga teraz na nowo i tak naprawde odkrywam i póki co w gronie najczęściej wybieranych postaci mam Jun, Xiajkę, Jina, Kunimitsu i ostatnio Michelle oraz Annę. W Guilty Gearze póki co cholernie podoba mi się Jam, bo jest taka "normalna". W Virtua Fighterze zdecydowanie Pai i Sarah, choc Eileen mocno uderza w moje gusta. W zdecydowanie mojej ulubionej serii, Dead or Alive, lubię pograć Ayane, Hitomi, Heleną, Leifang, a ostatnio i Kasumi. W DoA4 podejrzewam że practice często będzie Kokoro oglądać. Jednakże, póki co, DoA nie jest serią której poświęciłam zbyt dużo uwagi i, mimo ze to JEDYNA seria na ktorej mi NAPRAWDE zalezy aby cos wiecej pokazac, po prostu gram slabo.

Co do grania jedną czy kilkoma postaciami-przeczytałam cały topic jakiś czas temu a teraz mi się nie chce więc będę improwizować :P . Ma to swoje plusy i minusy. IMO wszystko zalezy od czasu jaki mozna przeznaczyć na grę, oraz od ilosci sparing partnerów i tego, czy tamci grają roznymi postaciami czy np. cała okolica to "Steve`y" :) . Granie jedną postacią może doprowadzić do głupich nawyków i później można mieć problemy w mirrorach (hi Oen :) ), bo przykładowo ktoś gra bardziej na trapy niż juggle czy też odwrotnie. Z drugiej strony lepiej poznaje się postac i naprawdę ufa sie wlasnej wiedzy a nie "temu co sie zapamietało". Inna sprawa- na cholere mi wiedzieć, że ta i ta kombinacja trwa ilestam klatek, skoro nie mam ogrania na postac przeciwnika i ni cholery nie wiem kiedy i co moge ukarac? :)
IMO jak w każdej sytuacji najlepszy jest złoty środek. Opanować jedną postać dobrze, aby móc nią grać i na sparach bawiąc się i umieć przykapić na turnieju, ale mieć "w rękawie" pare innych łośków. Nie tylko dochodzi znajomość ewentualnej postaci przeciwnika, ale też i gra sama w sobie się nie nudzi.


EDIT: moj 666 post :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
aki1986
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 91
Rejestracja: 20-06-2007, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

:)

Post autor: aki1986 »

Kolesie narzekaja ze gra sie jedna postacia tylko w momencie gdy dostaja baty!!!W innym wypadku nie maja nic przeciwko:)Osobiscie używam jednej postaci PAULA sporadycznie LAW i
wbijam w takie marudzenie ziomów.Wolę wymasterowac do granic swoich mozliwosci ta postac i nia wojakowac.Bo niema co sciemniac ze gra sei tylko dla przyjemnosci!KAzdy podchodzac do pojedynku w mniejszym lub wiekszym stopniu chce wygrac!

Pozdro
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: jedna postac

Post autor: Karington »

tak to grzech... zginiesz marnie i będzie się smażył w piekle, a tak serio to sam gram jedną postacią w 90 % bo Jin rlz !! :D
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Taekwon-do
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20-10-2007, 07:04

Re: jedna postac

Post autor: Taekwon-do »

Moim zdaniem to nic złego - lepiej grać jedną postacią znakomicie niż dziesięcioma przeciętnie... Ja gram tylko Hwoarang'iem i myślę że to się nie zmieni bo sam trenuje Taekwon-do. :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”