Odpowiedz do tematu
Wasze avatary i sygnatury
Autor Wiadomość
Ana 
Friend

PSN ID: SumireAnn
Zagram w: Dead or Alive 5 Ultimate
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 06-07-2008, 18:45   

Userbar ten nizszy ładny jest :)

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 07-07-2008, 06:59   

Dumian napisał/a:
Chyba Aserot miał wcześniej tego siga.

Tak się składa, że prezesa pamięć nie myli :D .
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

Ana 
Friend

Wysłany: 07-07-2008, 09:47   

Aserot napisał/a:
Tak się składa, że prezesa pamięć nie myli :D .

To ja w takim razie prosze o wybaczenie w zwiazku z pozyczeniem sygny :D

Mr_Editor 
Support

PSN ID: Mr_Editor-PL
Zagram w: TTT2, T7
Steam ID: mreditorcustomize
Wysłany: 11-07-2008, 19:55   

A ja sobie taki zestawik zrobiłem :)
Trochę beznadziejna jakość no ale trudno...
I tak pewnie za niedługo zmienię...
EDIT: No i zmieniłem :)
https://www.facebook.com/moocha.ziom

Kazner 
Beginner

Wysłany: 12-07-2008, 19:22   

Ja posiadam w avatarq pojazd z Metal Slug 'a(dokładnie Slug Gunner) gdyż jest to seria którą po prostu kocham :) . No a w sygnaturce 2 UB, które są już dokładnie podpisane więc każdy wie o co chodzi.

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 16-07-2008, 21:57   

Ana ładny zestawik można wiedzieć z czego on ??
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

JJK 
Grand Master

Wysłany: 16-07-2008, 22:42   

Aserot napisał/a:

No to możę ja odpowiem :luka: mogę? :P - Sunako Nakahara z Yamato Nadeshiko Shichi Henge ;)

Moją "manię" do VS chyba każdy już poznał. A jako że zacząłem ponownie grać to i avek się tu pojawił :P

Ana 
Friend

Wysłany: 17-07-2008, 09:00   

JJK napisał/a:
Aserot napisał/a:

No to możę ja odpowiem :luka: mogę? :P - Sunako Nakahara z Yamato Nadeshiko Shichi Henge ;)

Mozesz mozesz :)
Aserot i wbrew pozorm to najlepsza komedia jaką widziałam :D Sunako-chan rlz :)

JJK napisał/a:
Moją "manię" do VS chyba każdy już poznał. A jako że zacząłem ponownie grać to i avek się tu pojawił :P

Znajomo to wygląda... gdzieś to widziałam.... Hmmm ten tatuaz ma kroliczek z xeno na tylnej lewej łapce? :niepewny:

Mr_Editor 
Support

PSN ID: Mr_Editor-PL
Zagram w: TTT2, T7
Steam ID: mreditorcustomize
Wysłany: 17-07-2008, 18:17   

A mnie wzięła wena i zrobiłem sobie taki zestawik :D
https://www.facebook.com/moocha.ziom

Angela 
Student

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 17-07-2008, 18:34   

Bardzo ładny zestaw, ja zamierzam sobie niedługo zmienić.

JJK 
Grand Master

Wysłany: 18-07-2008, 20:20   

Ana napisał/a:

Znajomo to wygląda... gdzieś to widziałam.... Hmmm ten tatuaz ma kroliczek z xeno na tylnej lewej łapce? :niepewny:

Bardzo podobny :) , motyw się powtarza tu i ówdzie w odmiennej postaci, w... VP na przykład też jest :D

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 18-07-2008, 22:29   

A co to za krzyż swoja drogą? W podobnym kształcie kojarzę tylko 2 monogramy Chrystusa - Iota Chi (IX) i Chi Ro (XP) - szczególnie ten pierwszy kształtem przypomina naszego Bloody Sina. Niestety jestem słaby bo z krzyży orientuję się głównie tylko w chrześcijaństwie:( .

JJK 
Grand Master

Wysłany: 19-07-2008, 11:43   

Aramis poddaje mnie próbie na maniaka VS :D . No to ekhm... xP

Nie jest to właściwie żadna forma krzyża znana w żadnej kulturze, przynajmniej tak mi się wydaje, bo być może gdzieś się już ten motyw ukrywa kto wie ;]. Pominąłeś jednak w swoich spekulacjach bardzo istotny symbol, ale o tym niżej. Mam własną teorię na temat znaczenia tego naszego kształtu.

Trzon krzyża to miecz, jako że Rood Inverse (krzyż odwrócony klingą "miecza" do góry) był symbolem kapłanów św. Iocusa, którzy trenowali się w walce ze siłami ciemności. Jego nazwa z angielskiego oznacza "odwrócony krzyż" co jest swego rodzaju paradoksem (podczas gdy jego odwrócona wersja jest odwrotnym paradoksem ;]). X na mieczu to imo nic innego tylko krzyż św. Andrzeja w rzeczywistości symbolizujący słońce (światłość) oraz chrześcijańską władzę co z połączenia daje władzę nad światłością/świętością i takie ma właśnie znaczenie w grze. Imiona kilku cesarzy Rzymu, którzy stosowali krzyż św. Andrzeja jako symbolu władzy t.j np (po ang.): Valentinian, Prudens, Jovian, Gratianus, Valens, Arcadius, Jovinus - napewno wydadzą się znajome osobom, które spędziły nad grą kilkadziesiąt godzin ;) . Co ciekawe też, władcy ci bili monety, które nosiły nazwy od ich imion i każda z nich oznaczona była X'em ;]. Krzyż ten oznacza również reprezentacyjność (właśnie dlatego jest często na flagach, godłach herbach) oraz jak właściwie każdy chrześcijański - męczeństwo. Stąd wnioskuję, że każdy kto nosi ten symbol, reprezentuje światłość oraz męczeństwo w drodze do niej.

Bloody Sin czyli odwrócony Rood Inverse, jak każdy się domyśla, ma znaczenie zupełnie odwrotne - władza nad ciemnością, co można zauważyć w trakcie rozwoju wydarzeń w grze. Podobnie jak w rzeczywistości odwrócony krucyfiks, Bloody Sin symbolizuje również skupienie całej swojej wiary, miłości i ogólnej uwagi na własnej osobie oraz całkowitą ignorancję na los innych, nawet tych najbliższych. Osoba nosząca ten symbol reprezentuje mrok, oraz dążność do podporządkowania wszystkim swojej woli.

Spoiler:
Ashley od samego początku gry nosi przy sobie naszyjnik, powiązaną z przeszłością pamiątkę po żonie, który ma właśnie ten sam kształt. Chyba nie trzeba specjalnie główkować nad jego w właściwościami ;].W intrze pojawia się tatuaż wzorowany na Rood Inverse, ale mimo wszystko nie ma on nic wspólnego z symbolem św. Iocusa, który wg otoczki historycznej gry odwrócił go i stworzył piętno, którym później jego kapłani oznaczali największych grzeszników (Bloody Sin ;]). Jednakże piętno to z czasem zamiast tylko symbolizować grzech, za sprawą złych mocy stało się jego źródłem. Rood Inverse natomiast to krzyż widoczny w menu gry (i w moim awatarze ;) ). Trochę to zawiłe, ale wynika to z komentarzy japońskich fanów (oni chyba lepiej wiedza ;]) i niegdysiejszych wzmianek na stronie oficjalnej. Tatuaż na plecach Müllenkamp z intra wg tych informacji symbolizuje miecz Holy Win, ostateczny symbol świętości - powstały z połączenia mocy światła i mroku, którego na końcu gry używa Romeo, jakby on coś w ogóle miał wspólnego ze świętością xP, ale i kilka poszlak w grze wskazuje na to że św. Iocus, także wcale taki święty nie był (przynajmniej wg prawdziwej definicji świętości). Holy Win jest więc trzecią wersją Rood Inverse (od odwróconego Bloody Sina różni się czerwonymi akcentami, oznaczającymi poświęcenie) i symbolizuje połączenie obu stron na drodze do harmonii.

Napisałbym coś jeszcze, ale musiałbym opierać się na bardzo ciężkich spoilerach, a tego za bardzo nie lubię. Mam nadzieję że da się to przeczytać i jakieś wątpliwości to rozwieje xP.

Angela 
Student

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 19-07-2008, 13:31   

Obecnie już sobie zmieniłam, i chyba już tak zostanie.

Nadine 
Grand Master
No I Po Co?

Wysłany: 19-07-2008, 21:56   

Angela napisał/a:
Obecnie już sobie zmieniłam, i chyba już tak zostanie.

a pochwal sie kogo tam masz bo tez chce taki :)