Starcraft

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Starcraft

Post autor: Wawrzyn »

A ja wciągam Starka po wypłacie :) Ogólnie gry już mnie tak nie rajcują ale miazgowanie oponenta w SC jak i SCII daje mi niesamowitą satysfakcję stąd nie mogę przejść obok tego tytułu :mrgreen: (w ogóle ktoś może?x))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kare
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 04-06-2010, 23:29
Lokalizacja: Lubin

Re: Starcraft

Post autor: Kare »

Jestem po dwóch misjach...póki co nuuda (nie zwalam tego na to, że misje są średnio skomplikowane...choć powinny mnie zmusić do choćby minimalnego microwania, bo gram na "normalu"). W ogoóle nie czuję klimatu StarCrafta...no cóż, teraz popiszę artykuly na moją stronę, a wieczorem przyatakuję SC2 znowu.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: SubZero »

A ja jestem gdzieś w okolicy 10 misji i jest za****ście :D Fabularnie robi się ciężko, można grać protami i jest hybryda :D A co do samego gameplayu to w pierwszym Starze też wolałem misje bardziej 'taktyczne' (mało jednostek - dużo myślenia :P ) więc to co jest tu zdecydowanie mi pasuje.
No i ogólnie modyfikacje w rozgrywce też są ciekawe, np. upgrade jednostek robimy między misjami (a nie w trakcie) za kasę otrzymaną z misji, możemy wynajmować najemników (2-3 osobowe grupy przypakowanych standardowych jednostek, które można wezwać bez czekania aż się 'zbudują').
Zobaczymy co będzie dalej, ale coś czuję że ciężko będzie czekać na pozostałe 2 'części'.
Awatar użytkownika
Kare
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 04-06-2010, 23:29
Lokalizacja: Lubin

Re: Starcraft

Post autor: Kare »

Sub, Ciebie początek też mulił, czy odrazu się wkręciłeś w klimat? I kiedy pojawia się jakiś sensowny wipe fabularny (zawiązanie się czegoś "fajniejszego")?
Co do apgrejdu jednostek - trochę mi się to nie podoba (chyba, że tak jest tylko w single'u).
Co do reszty części - słyszałem, że niby mają wychodzić "1 per year", czy coś w tym stylu (ale to tylko plotki, informacji wprost od Blizza raczej nie ma).
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: SubZero »

W sumie można powiedzieć, że pierwsze 2-3 misje zanim Raynor przeniesie się na Hyperiona są trochę 'spokojniejsze', ale potem robi się ciekawiej, szczególnie gdy pokazuje się
[Spoiler ]
Zeratul
Kare pisze:Co do apgrejdu jednostek - trochę mi się to nie podoba (chyba, że tak jest tylko w single'u).
No raczej czegoś takiego do multi nie wprowadzą, jak sobie to wyobrażasz ? :D
Awatar użytkownika
Kare
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 04-06-2010, 23:29
Lokalizacja: Lubin

Re: Starcraft

Post autor: Kare »

@SubZero, no...to mnie dziwiło, ale po tym, jak już parę nie gorszych firm "zaruchało jak tanią kur**" swoje DOBRE serie spodziewam się wszystkiego (mam tu głównie na myśli C&C4).
Awatar użytkownika
Fel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 74
Rejestracja: 17-04-2007, 07:04
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: Fel »

No to singiel zaliczony : )
W sumie kampania ma 26 misji (jedna ukryta) plus 9 wyzwań, czyli sporo. Co ciekawe, między misjami znacznie częsciej oglądamy scenki 3d liczone na silniku niż filmiki, przez co czasem animacja postaci jest trochę sztywna, a mimika uboga, no i nawet na wysokich ustawieniach całość prezentuje się co najwyżej średnio (poziom dobrych pozycji z ps2), ale cieszy mnóstwo smaczków np. szczegółowość wykonania i zachowanie muchy (ma nawet ten swój ryjek i włoski na ciele!!!!), także sceny z Zergami, brutalność i humor. Jest kilka "wyborów moralnych", no i sama gra jest nieliniowa - często masz kilka misji do wyboru, Twoja sprawa, za którą najpierw się chwycisz. Między misjami kupujesz upgrade`y, najemników, wydajesz punkty badawcze (dostajesz je za wykonywanie zadań pobocznych) na przydatne usprawnienia. Twisty fabularne jakoś mną nie wstrząsnęły, ostatnia misja trochę rozczarowała, na normalu jest zdecydowanie za prosto! Online gram od wczoraj, zacząłem od "ligi dla zielonych", mam do rozegrania 50 spotkań z początkującymi graczami - dobry pomysł! Już czuję, że będę się zagrywał w nowego Stara po nocach... : )
A - polski dubbing psuje odbiór, czasem aktorzy intonowali swoje wypowiedzi w sposób zupełnie nieadekwatny do sytuacji.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: SubZero »

Ja niestety chwilowo musiałem SC2 odstawić, bo mój komp w dalszych misjach przestał wyrabiać :D i teraz czekam aż dodatkowe 2GB ramu dotrze z Allegro (te 2GB z wymagań minimalnych to na Win7 jednak trochę mało), a w międzyczasie wróciłem do męczonego od początku wakacji Namco x Capcom, które jest całkiem ciekawym tRPG (co powiecie na pojedynek Jin Kazama + Ryu + Morrigan vs. Devil + Akuma ? :D )
Awatar użytkownika
Kare
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 04-06-2010, 23:29
Lokalizacja: Lubin

Re: Starcraft

Post autor: Kare »

Niestety ja znam już zakończenie SCII (jeden pieprzony gnój wbil na kanał irca, gdzie siedzialem z dobrymi ludźmi z DotA i zaspamował nam to i owo...potem 30 typa puściło mu taki epicki hate na mordkę, że chłopak do dzisiaj się nie pokazuje wśród nas xD) i jest...do dupy. Spoilerował nie będę, ale Blizz...shame on ya.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: Komandos »

Ale to jest przecież dopiero pierwsza część gry, prawdziwe zakończenie będzie pewnie dopiero w trzeciej :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: Action »

Panowie, skoro taki laik jak ja świetnie sobie radzi na hardzie to co wy prosi szukacie na normalu? :P

Ja tam poki co zagralem pare misji korzystajac z triala, zatrzymalem sie bodajze na pierwszej misji Hyperiona (ratowanie kolonistow) i juz po takim malym kawalku jestem zachwycony. :D Polecam bawić się w wykonywanie wszystkich celów misji, można nadziać się na świetne easter eggi (Tauren Space Marine startujacy na orbite za pomoca toi toia rlz! :D).
Awatar użytkownika
Kare
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 04-06-2010, 23:29
Lokalizacja: Lubin

Re: Starcraft

Post autor: Kare »

Ale to jest przecież dopiero pierwsza część gry, prawdziwe zakończenie będzie pewnie dopiero w trzeciej
Zakończenie "jedynki" demotywuje.
Panowie, skoro taki laik jak ja świetnie sobie radzi na hardzie to co wy prosi szukacie na normalu?
Większość gier zaczynam na średnim/niskim poziomie trudności...potem przechodzę 2,3,4...i dalej na coraz wyższym poziomie :P.
A eastereggi zawsze były znakiem rozpoznawczym Blizzarda :D.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: Action »

Dobra pany, lecim z kontaktami.

Action#965

ew. [email protected]

Zarzucać swoje. ;)
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Starcraft

Post autor: Wawrzyn »

Dzisiaj byłem na zakupach :D

Furious

[email protected]
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”