Odpowiedz do tematu
Starcraft
Autor Wiadomość
Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 18-02-2010, 23:45   

!Dan! napisał/a:
Dopiero w ostatniej mogłeś używać wszystkiego, poprostu toczyć wojnę z prawdziwego zdarzenia

Stary, nie zrozumiałeś, tak to wygląda w co 2 RTSie. W Starze po prostu brak poczucia "znów to samo na innej mapce". :)

!Dan! napisał/a:
Action, ostrzegam Cię - maniakowi nie przegadasz, zawsze na Twój argument znajdę 4 inne

Dlatego z maniakami trudno jest dyskutować na jakikolwiek temat gdy z góry zaspamują cię nie do końca przemyślanymi ripostami:P

Zastanów się nad tym "ogólno strategicznym" tematem bo może i ja bym tam wrzucił swoje trzy grosze. :)

!Dan! 
Grand Master

P2P Mode: Host & Client
Zagram w: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 19-02-2010, 00:01   

Action napisał/a:
Stary, nie zrozumiałeś, tak to wygląda w co 2 RTSie. W Starze po prostu brak poczucia "znów to samo na innej mapce".

A, to sory, faktycznie sie nie zrozumielismy ^^

Dreamcaster 
Master of the Shakers

Wysłany: 19-02-2010, 15:38   

Udało się już obejść logowanie do battle.net, co prawda jeszcze nie można grać, jedynie oglądać repki. Kto ma wielkie ciśnienie na SCII niech ściąga śmiało te dwa torrenty (nie ma wirusów ani podobnych przypałów, sam sprawdzałem)

http://thepiratebay.org/t..._US_Build_13891 oraz

http://thepiratebay.org/t...re_it_should_go

KRELIAN 
Junior Admin

PSN ID: KrelianTK
Zagram w: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Wysłany: 19-02-2010, 15:54   

Action napisał/a:
Stary, to wygląda tak jakbyś kiedyś tam łyknął TA pomijając Stara i po latach wrócił do tematu kierując się sentymentem. :)

TA to bez wątpienia tytuł świetny, w pewnych kręgach wręcz kultowy lecz niestety SC to inna liga. TA przewodzi grupie staroszkolnych RTSów, mógłby raczej konkurować z takimi tytułami jak Dark Colony, C&C czy Dune 2000. Po prostu należał do kanonu nadal rozwijających się strategii.

Natomiast SC podczas premiery zapoczątkowało (fani WC2 mnie zjedzą;P) nową generacje RTS. Był (r)ewolucyjny pod praktycznie każdym względem i szalenie grywalny.

Temat strategii jeszcze na tym forum nie był tak intensywnie poruszany więc i ja coś dodam od siebie wracając po latach do tematu i kierując się sentymentem ;) .

RTSy to u mnie kawał dobrej, choć niezbyt długiej przygody z graniem (porównując choćby do RPG). Red Alert 1,2, Warhammer: Dark Omen, Z i przede wszystkim Dune 2000 (trafił w okres mojej zajawki na punkcie Herberta) oraz Warcraft 2 to w sumie jedyne RTSy, które można powiedzieć że męczyłem sporo. Starcraft pomimo całego szacunku jaki mu się należy, nie zmotywował mnie do wystawienia mu pomnika, ot wolałem jednak wrócić do W2 - czy to normalne? :D

Ciekawy jest z kolei argument z wprowadzeniem fabuły do Starcrafta. Nawet jeśli dla jednych była to innowacja, tak dla wielu osób była ona tak potrzebna jak do bijatyk i z takiego przekonania wychodzi wiele osób - ot koncentracja na myśleniu, tworzeniu strategii, nastawienie na versusy przy wyższych poziomach itp. Natomiast co do innowacji systemowych... No właśnie tu pytanie dla frików gatunku: co właściwie zmieniło się od czasów wymienionych przeze mnie tytułów na tyle, by jeszcze powrócić do tego gatunku (mi się po prostu przejadł) choćby przy okazji nadchodzącego Starcrafta 2? Dodam jeszcze, że jakoś ponad rok temu z nowszych RTSów zaliczyłem Sins of Solar Empire i choć było to całkiem ciekawe doświadczenie, to w sumie miałem wrażenie jakby w gatunku niewiele poszło naprzód. Czekam na korektę ;) .

https://www.change.org/p/...game-on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!

lesiu 
Master of the Shakers

P2P Mode: Client only
Zagram w: tekken3
Wysłany: 20-02-2010, 19:30   

Myślę, że największym błędem jaki można zrobić to ocenić sc po pierwszym wrażeniu nie wgłębiając się. Grałem w sc jakieś 10 lat z mniejszymi, dłuższymi przerwami i do tej pory, zresztą raczej już na zawsze będzie to dla mnie najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała. Tytuł podany przez Dana tak naprawdę zobaczyłem pierwszy raz w życiu, ale prawda jest taka że tak na prawde po dzisiaj na wcg, na każdej większej imprezie pojawia się star i sądzę że w tym roku również po raz ostatni, pożegnalnie wcg odbywało się będzie jeszcze w sc1. Myślę, że potrzeba mimo wszystko sporo czasu żeby sc2 stało się tak widowiskowe jak sc1 jest dzisiaj. (Do tej pory oglądam proligi na żywo i sam się dziwie że tyle lat i pomimo, że już w to nie gram dalej mnie do tego ciągnie).

Dreamcaster 
Master of the Shakers

Wysłany: 26-02-2010, 22:13   

Ponoc juz dziala :) http://www.terran.pl/foru...ny-starcraft-2/

Action 
Moderator
Get serious!

Wysłany: 27-02-2010, 04:54   

Cytat:
Nie ma jeszcze komputera z tego co widzę, ale można budować, wydobywać itp - tak jakbyśmy grali.

Dziękuje, poczekam. :D

Wawrzyn 
Grand Master

Wysłany: 27-02-2010, 05:46   

A ja nie;d Sprawdzę co to o ile nie ma jakiegoś syfa, thx.

Dreamcaster 
Master of the Shakers

Wysłany: 27-02-2010, 07:25   

Sprawdziłem i wszystko działa, można śmiało ściągać. Zergowie ruluz :D

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 27-02-2010, 11:34   

Jak na razie to nic konkretnego tam nie ma, AI brak, przeciwników brak. Jak ktoś lubi patrzeć jak mu marchew rośnie... eee... znaczy jak mu się budynki budują to można się pobawić.
Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy ta gra wygląda jakby chodziła na silniku Warcrafta 3? Na filmikach to jakoś inaczej (lepiej) wyglądało...

Karate Tradycyjne - Sho Dan

!Dan! 
Grand Master

Zagram w: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 27-02-2010, 20:23   

lesiu napisał/a:
Myślę, że potrzeba mimo wszystko sporo czasu żeby sc2 stało się tak widowiskowe jak sc1 jest dzisiaj.

SubZero napisał/a:
Na filmikach to jakoś inaczej (lepiej) wyglądało...

Szkoda, bo chciałem się tym tytułem zainteresować.
Jak wnioskuję - widowiskowe JUŻ nie jest xD

SubZero 
Moderator

Wysłany: 27-02-2010, 20:30   

Ale te cytaty są kompletnie niezwiązane. Lesiu pisał o 'widowiskowości' pod względem zainteresowania ludzi itp. a ja się wypowiadam na temat moich subiektywnych odczuć związanych z grafiką, które zresztą bazowane są na wersji beta gry - zero walki, zero przeciwników, zero AI, więc ciężko wymagać aby stawianie budynków było 'widowiskowe' :D
Gra zdecydowanie będzie warta zainteresowania się nią, jak już się pojawi finalna wersja.

Action 
Moderator
Get serious!

Wysłany: 27-02-2010, 20:45   

Co do grafy, olać ją, najważniejsza jest oprawa. SC1 dalej nie odrzuca pod tym względem, zresztą tak samo jak WC3.

SubZero 
Moderator

Wysłany: 27-02-2010, 20:52   

Wiadomo, ale oglądając te wszystkie filmiki z zapowiedziami itp. wydawało mi się, że wygląda to wszystko trochę bardziej 'technicznie', a tutaj faktycznie wygląda to trochę jak Warcraft (nawet siostra stwierdziła dzisiaj gdy grałem: "co to nowy Starcraft? jakoś tak zbyt 'fantasy' wygląda" :D )

Dreamcaster 
Master of the Shakers

Wysłany: 28-02-2010, 00:38   

W sieci można już znaleźć crack który pozwala grać vs. easy AI