Muzyka

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Yamada »

Ha no właśnie nie da się tego wyjaśnić słowami - to trzeba przekazać gestem ;p
Obrazek
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Muzyka

Post autor: Nadine »

no coz, mowi sie trudno :P
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Muzyka

Post autor: Wawrzyn »

Ania pamietasz to: "czym się różni heavy metal od death metalu?" ? ;p Nie mogę z tego żartu za każdym razem jak go słyszę, a znakomicie zaznacza różnicę pomiedzy tymi "gatunkami" ;p .
Ze co niby niezauwazalna jest? :szok:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Ana »

JinKazama pisze:
Ania pamietasz to: "czym się różni heavy metal od death metalu?" ? ;p Nie mogę z tego żartu za każdym razem jak go słyszę, a znakomicie zaznacza różnicę pomiedzy tymi "gatunkami" ;p .
Ze co niby niezauwazalna jest? :szok:
Dla kogos kto nie siedzi w temacie raczej ciezko ;)
Ja tez juz metalu nie slucham i szczerze mowiac wisi mi ta roznica :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Muzyka

Post autor: Wawrzyn »

Dla kogos kto nie siedzi w temacie raczej ciezko ;)
Ja tez juz metalu nie slucham i szczerze mowiac wisi mi ta roznica :D
Uwiez mi Ana jest bardzo zauwazalna, wystarczy ze przez 10 sekund wsluchasz sie w gre perkusji :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Ana »

JinKazama pisze:
Dla kogos kto nie siedzi w temacie raczej ciezko ;)
Ja tez juz metalu nie slucham i szczerze mowiac wisi mi ta roznica :D
Uwiez mi Ana jest bardzo zauwazalna, wystarczy ze przez 10 sekund wsluchasz sie w gre perkusji :)
Mi tego nie musisz mówić bo był czas ze zasypiałam przy np. Slayerze czy Deathie. Teraz od dluuzszego czasu slucham czegos zdecydowanie innego
Obrazek
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Muzyka

Post autor: Nadine »

JinKazama pisze:wystarczy ze przez 10 sekund wsluchasz sie w gre perkusji :)
tu nie chodzi przede wszystkim o perkusje lecz takze o wokal i ustawienie gitar w utworze :P
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Frizen »

ja tam nie slucham metalu a nawet nie wiedzialem ze dzieli sie na jakies gatunki :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Ana »

Nadine pisze:
JinKazama pisze:wystarczy ze przez 10 sekund wsluchasz sie w gre perkusji :)
tu nie chodzi przede wszystkim o perkusje lecz takze o wokal i ustawienie gitar w utworze :P
Tzn IMO perkusja tam ładnie sie rozni (ale to tylko IMO bo kiedys miałam fioła na punkcie bebnów i byc moze zwracałam na nia uwagę ;) )

PS. Nadine: Lacuna miała kilka koncertów z symfonia (widziałam kiedys fragment jednego) dlatego podałam ja wtedy jako przykład, a Nightwish sam siebie okreslil jako power metal :) chociaz te podziały IMO to czysta teoria bo po prostu "podgatunki" sie teraz czesto przeplataja
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Muzyka

Post autor: Wawrzyn »

JinKazama napisał/a:
wystarczy ze przez 10 sekund wsluchasz sie w gre perkusji :)

tu nie chodzi przede wszystkim o perkusje lecz takze o wokal i ustawienie gitar w utworze :P
No pewnie ale chcialem podac najlatwiejsza do zauwazenia od poczatku utworu roznice ;)
Co do wokalu death a heavy - oczywiscie ze jest roznica ale czasem w d metalu nie ma klasycznego growlingu (np. ostatnia plyta Vadera) i mozna go porownywac z wokalem niektorych nu metalowych kapeli.
Obrazek
Obrazek
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Muzyka

Post autor: Nadine »

JinKazama pisze:Co do wokalu death a heavy - oczywiscie ze jest roznica ale czasem w d metalu nie ma klasycznego growlingu (np. ostatnia plyta Vadera) i mozna go porownywac z wokalem niektorych nu metalowych kapeli.
wiec juz prostuje..........
death metal opiera sie wylacznie na growlingu- to jest 1 z charakterystycznych cech :)
a po 2 Vader cos probuje przechodzic w death metal ale on gra bardziej thrash metal (takie polaczenie punk rocka z metalem tylko ze tutaj wokal odsuniety jest na 2 plan a cala uwage skupia sie na dlugich solówkach gitarowych, badz perkusyjnych)

... ktos by powiedzial ze on gra nu metal, bo przeciez tam tez jest polaczenie metalu z punk rockiem, lecz 1 drobny szczegol... w nu sa wyraznie widoczne partie hip hopowe

Klasyczny przyklad nu metalu... Linkin Park (lecz roznie ludzie ich zaliczaja, jedni do rocka inni do bialego metalu. Jednak fakty to fakty i LP to ksiazkowy przyklad nu metalu)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Ana »

Nadine pisze:Klasyczny przyklad nu metalu... Linkin Park (lecz roznie ludzie ich zaliczaja, jedni do rocka inni do bialego metalu. Jednak fakty to fakty i LP to ksiazkowy przyklad nu metalu)
Nu-metal ma dwie definicje, jedna o ktorej zapewnie piszesz, jako polaczenie rocka z innymi roznymi gatunkami i tu idealnym ksiazkowym przykladem jest LP, a druga (ostatnio czesciej sie z nia spotykalam) to po prostu okreslenie wszystkich zespolow grajacych "cos rockowo-metalowego" ;) ktore powstaly od ktoregos tam roku (LP, LB, KoRn i inne takie) i zdobyly taka troche bardziej komercyjna publike :)
A wtedy jak przyjmujemy ze nu metal to okreslenie hmm "jednego worka z roznymi rzeczami" to LP to chyba jest crossover w ogole...
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Muzyka

Post autor: Wawrzyn »

... ktos by powiedzial ze on gra nu metal, bo przeciez tam tez jest polaczenie metalu z punk rockiem, lecz 1 drobny szczegol... w nu sa wyraznie widoczne partie hip hopowe
Tu porownywalem tylko wokal bo reszta to calkiem inna bajka :]
Klasyczny przyklad nu metalu... Linkin Park (lecz roznie ludzie ich zaliczaja, jedni do rocka inni do bialego metalu. Jednak fakty to fakty i LP to ksiazkowy przyklad nu metalu)
Ja bym tu raczej dal SoaD.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: KRELIAN »

Nadine : pierwsza z cech deathu ktore wymienilas dawno przestala byc regula , juz od jakiegos czasu powstaja kapele pankowe lub nu metalowe przesycone growlem wiec to juz nie jest zasada :) . zreszta sam gralem kiedys na elektryku i takie proby tez robilismy a wcale nie gralismy deathu

tak wogole to az dziw ze sie tu jeszcze nie wypowiadalem :)

jesli chodzi o moje gusta muzyczne to zmienialy sie dosc mocno na przestrzeni lat , w przedszkolu sluchalem 'hitow' weselnych pokroju Bialego Misia , piesni zolnierskie w klimatach "My pierwsza brygada" , Lech Stawski "Zolte tulipany" (z ktorego mam beke do dzis:P) czy inne deo deo Amadeo .

W podstawowce zaczela sie prawdziwa schiza na punkcie Depeche Mode ktorym zarazila mnie siostra ( pamietam na przykladzie wlasnie starszej siostry klimaty zblizone do dzisiejszych rasowych metali - dlugie czarne suknie i wielkie krzyze, ponoc wtedy tak miala wiekszosc licealistow :P ) . O dziwo dosc szybko klimaty te zaczely sie przeplatac z nowa moda mlodego pokolenia - zaczely sie pojawiac boysbandy ktorych nikt nie traktuje juz powaznie a ktore wtedy robily furore ( nie miec oryginalnych kaset new kids on the block , spice girls , czy backstreet boys bylo siara :D ) - na szczescie etap ten minal szybko , gdyz czlowiek dorastal , zaczal pic pierwsze 'nalewki' a i swiatopoglad sie poszerzal . pamietam jeszcze ze wtedy tez kupilem pierwszy i ostatni ost w historii - mk annihilation (na kasecie) - jak ktos znajdzie na necie to stawiam pomnik ze spizu.

W sredniej juz jakos podzialy na gatunki zaniknely w moim przypadku . Zaczely sie imprezki wiec zaczelo sie sluchac TECHNO w ogolnym tego slowa znaczeniu (zawsze mnie rozbraja jak ktos mowi ze slucha techno:) ) z nastawieniem na van buurena , paul oekenfolda czy wczesniej alexandra kowalkiego i tiesto (glownie progressive lub house) . Pozniej klimaty woddstockowe gdzie zaczelo sie Hej , Pidzama , Strachy na Lachy i wiele innych . Po drodze przewinelo sie troche punk rocku (green day , sum41, blink 182) czy wreszcie SOAD , Disturbed , Chevelle , Korn etc . czy Tool ktorego po raz pierwszy sluchalem prawie 10 lat temu a ktory wplynal na moja psyche wraz z ukazaniem sie Aenimy (gdy jeszcze nie byl tak popularny jak dzis) .W tej chwili to moja najlepsza kapela , ktora slucham regularnie a wydana w tym roku 10.000 days tylko udowadnia ze wciaz sa mocno kreatywni . To tyle o mnie , ciekawe czy ktos przeczytal :P

A co do tematu : to wszyscy macie po czesci racje bo te podgatunki sie zmieniaja z predkoscia swiatla . No i Nadine ma racje – Linking Park jest najlepszym przykladem nu :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: SubZero »

KRELIAN pisze:jak ktos znajdzie na necie to stawiam pomnik ze spizu
Znaczy tą wersję kasetową? Bo wersję CD mam gdzieś na płycie (w MP3), zresztą nie tylko Annihilation, pierwszego MK też, a także dodatkowy OST do pierwszego MK, co się zwie "More Kombat" (to to dopiero było ciężko dorwać :P ).
KRELIAN pisze:ciekawe czy ktos przeczytal
Ja :P Co dostanę ? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”