Odpowiedz do tematu
Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Kto z madafaków rządzi?
Ryu & Ken
45%
 45%  [ 10 ]
Iori & Leona
54%
 54%  [ 12 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
eq2D 
Friend

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 24-05-2007, 12:22   Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

vs

Nie ma to jak być madafaką, nie? I SNK i Capcom zaprezentowały "evil" wersje swych - można by rzecz - flagowych postaci z tym, że "evil" Ken nie do końca został wymyślony przez Capcom, a przez twórców dość słabego anime "Street Fighter Animated Movie".

Evil Ryu - jedna z najbardziej obleganych postaci autorstwa żółto-niebieskich. Historia prosta jak budowa cepa - w Ryu obudziła się moc zwana "dark hadou" (english), co jak dla mnie brzmi z deczka naiwnie, bo prawie jak G. I. Joe... ale niech będzie. Standardowo Ryu się nie kontroluje i wyżyna wszystko w pień. Designem nie odbiega zbyt wiele od swojego oryginału i widać typowy kontrast - białe i czarne. Gameplay to też nie jest jakiś mega zmieniony - ot trochę szybszy i niby mocniejszy.

Violent Ken - swoją premierę w światku gier video miał przy SvC: Chaos. Dzięki SNK za ten pomysł. Jeśli "standardowy Ken był zwykłym lovelasem i elitą to tak już Violent Ken pure evil. Bisom zrobił pranie mózgownicy zniewieściałemu Kenowi i otrzymaliśmy tego madafake. Desing - mym zdaniem - jest przekozacki. Opuszczone dłonie w akcie prowokacji, bardziej poszarpane kimono i sexy fryzura. No i całkiem konkretny wokal, hehe. Gameplay to znaczna zmiana w stosunku do Kena, a w szczególności teleport który zmienia taktykę gry, a i uppercut jest bardziej "eSeNKowany" - z większym podejściem. Git!

Orochi Iori - wszyscy mówią, że Iori to badass. To fakt. SNK zrobiło totalne przeciwieństwo z deczka spedalonego Kyo. Orochi Iori to jak by zło w czystej postaci, hehe. Historia mówi o tym, że w Iorim przebudziła się krew Orochiego (ciekawi kto to? Może trochę "wierzeń" japońskich?) i Iori - już i tak zeschizowany - całkowicie stracił kontrolę nad sobą. Design - jak sami widzicie - to zwykły Iori z tym, że jak by na głodzie. Opuszczone luźno dłonie, ugięte kolana, zmasakrowana faciata i sexowna para buchająca z ryja. Gameplay? To jak by Iori z tym, że dwa razy szybszy i bardziej pojebany. Ludzie go nie lubią hehe...

Orochi Leona - Leona ma niejasną przeszłość ale wiadomo, że dzięki jej ojcu (Gaidel) który miał w sobie krew Orochiego z deczka jej odjebało. Design - MNIAM! Jeśli "zwykła" Leona jest raczej ułożoną i "chichą" postacią to jej "evil version" to to totalne przeciwieństwo. Sexy poza która możecie zobaczyć powyżej, przybrudzona kolorystyka no i ten głos... tzn te krzyki. Gameplay - wszystko jak u zwykłej Leony pomijając o wiele niższy skok i znacznie zwiększona prędkość. I to mi właśnie nie pasuje - jak postać przy takiej prędkości może mieć charge'owane ciosy?! To ja automatycznie spowalnia... No Cóż...

Ja swój głos oddaje na ekipę SNK i to na pewno nie za sprawa Ioriego - to Orochi Leona jest w moich oczach najbardziej "pure sexy evil bitch" :oczami:

Dzięki dla Suba za pomoc :)
Ostatnio zmieniony przez Dumian 19-12-2009, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  

Jo-Jo 
Grand Master
Lone Wolf

Wysłany: 24-05-2007, 12:37   

Zdecydowanie oddaje swój głos na iwul pare z SNK :) ....Orochi Iori po prostu rulzuje IMO , a Orochi Leona jest...hmm....dziwna ale zayebioza mi się podoba :) ...

powiem cośteżo duecie z Capcomu ....
Evil Ruy - shit
Violent Ken - no cóż.....zawzse byłem zwolennikiem Kena więć on jest dla mnie najlepszą postacią z całego SF'a ;)

(popracuj nad pisownią, ok? - dop. eq)

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Ostatnio zmieniony przez eq2D 24-05-2007, 13:00, w całości zmieniany 2 razy  

K' 
Support

PSN ID: The_K_slash
P2P Mode: Host & Client
Wysłany: 24-05-2007, 12:52   

Ja także bardziej jestem za parą od SNK :) Iori zawsze miał swój klimat, a Leone to i tak zawsze lubiłem :hyhy: także nie ma znaczenie w jakiej jest ekhm.. wersji...

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 24-05-2007, 13:08   

Nie no Leona to cios poniżej pasa dla capcomu :D

eq2D napisał/a:
Orochi Leona jest w moich oczach najbardziej "pure sexy evil bitch"

mówi samo za siebie :padam: chociaż gdyby zamiast Ryu dać Akume lub Evil Chun-Li to może bym się zastanowił, a teraz nie pozostaje mi nic innego jak oddać głos na SNK. :)

Sil3nt 
Student

Zagram w: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Steam ID: sil3ntmike
Wysłany: 24-05-2007, 13:21   

Leona w wersji PURE EVIL zwala z nóg <3333 Jako, że jestem wiernym fanem SNK i antyfanem Capcomu wiadomo gdzie mój głos się znalazł :P Chociaż orochi iori wygląda jakby miał padaczke :P Na temat postaci capcomu się w ogóle nie wypowiadam, bo gardzę nimi :/

eq2D 
Friend

Wysłany: 24-05-2007, 13:31   

Action napisał/a:
Akume lub Evil Chun-Li

Akuma / Gouki jest zarezerwowany na inny temat, ok?
A Evil Chun-Li? Takowa nie istnieje. Chodzi Ci o "shadow", które jest jakimś żartem.

Pattrick 
Grand Master

Zagram w: TB, Tekken 7, Skullgirls
Wysłany: 24-05-2007, 18:07   

No cóż... SNK.. Co do Orochi Iori'ego to wiem dlaczego gracze go nie cierpią... jest poprostu za szybki , Orochi Leona również jest jak dla mnie bardzo szybką postacią ... te postacie są poprostu trochę przesadzone (dlatego również są ukryte). Postacie pewnie z Kof 97' lub 98'

Capcom... Evil Ryu, to pewnie ten z Capcom vs Snk Millenium 2000 jak mniemam... co do historii postaci to jest dziwna i dość naiwna... Postać sama w sobie jest średnia bez większych ulepszeń, nowych mocy itp. ... czyli szczerze mówiąc... kanał , natomiast Violent Ken to już inna bajka . Tak jak Eq mówił Bison zrobił pranie Ken'owi jednocześnie zwiększając jego moc... Już zwykły Ken był dosyć mocny a ta postać jest Boska (nie licząc oczywiście innych przepowerowanych postaci takich jak Boss Mr. Karate , Shin Akuma , Atena i Red Arremer). Jego Postawa nie jest zła , lekceważąca... Jego styl walki mi się podoba , jak się go opanuje to jest ciężko z powstrzymaniem go ... A poza tym ten boski combo zabierający przynajmniej 1/4 życia.

Ok, w takim razie oddaje głos na Capcom , głównie za Violent Ken'a. Nie żebym nie lubiał Snk ale jakoś przemiany Orochi nie są w moim guście , wole zwykłego Iori'ego.

Offtopic:
Spoiler!
Orochi - Istota o wielkiej mocy pokonana przez trzy klany:
- Yaskani
- Yata
- Kusanagi
Jednak po pewnym czasie okazało się , że klan Kusanagi jest najsilniejszy natomiast Yaskani najsłabsi... więc podpisali Pakt Krwi , który mówił , że mogą używać jego mocy jednak miało to pewne konsekwencje:
- Po narodzeniu się dziecka (z klanu Yaskani , teraz Yagami) matka umrze
- Członkowie posiadający moc Orochiego będą żyli krótko

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 24-05-2007, 22:09   

No ciekawy temacik :D

Głos oddaje na parkę z SNK głównie ze względu na Leone :P a jak. Jeśli chodzi po kolegów z Capcomu to Ryu nigdy nie trawiłem :) , a Ken ujdzie zwłaszcza w swej brutalnej odsłonie.
Tutaj warto wspomnieć o Mugenowej wersji Evil Ken ( moim skromnym zdaniem jedna z najlepiej zrobionych postać jak miałem okazje grać w Mugenie) i Evil Ryu szkoda tylko że to nie dzieło ludzi z Capcomu bo wtedy głosik może bym im oddał :D . Filmik pokazując cześć ich możliwość.

https://www.youtube.com/watch?v=CKOrgh0CXss

Jeszcze słówko o Iori po tuningu musze przyznać, że w SNK vs Capcom 2 daje rady :) .
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

eq2D 
Friend

Wysłany: 25-05-2007, 16:51   

Pattrick napisał/a:
Postacie pewnie z Kof 97' lub 98'

Z '97, bo w '98 nie ma niestety tychże dwóch postaci.

Pattrick napisał/a:
te postacie są poprostu trochę przesadzone

Dlaczego tak sądzisz? W CvS'ie Orochi Iori ma dużo mniej HP niż pozostałe postacie co czyni pojedynki bardziej wyrównanymi. W '97 (za pomocą kodów, bądź jakiś chujowy hack) wcale nie jest taki kozacki, jak zresztą Leona. A żeby ciorać Orochi Leoną w 2k2 trza odpalić speciala który wpierdoli 70% energii, więc czy aby na pewno są takie przekozackie?

Pattrick napisał/a:
Spoiler!

Nie do końca o to chodziło.

Aserot napisał/a:
Tutaj warto wspomnieć o Mugenowej wersji Evil Ken ( moim skromnym zdaniem jedna z najlepiej zrobionych postać jak miałem okazje grać w Mugenie) i Evil Ryu

No zgadzam się. Swego czasu Cisek zaprezentował mi te dwie postacie i jestem pozytywnie zaskoczony, choć dojebał bym sie do juggle pointów, ale ok. Zdecydowanie najciekawsze edity :)

Pattrick 
Grand Master

Zagram w: TB, Tekken 7, Skullgirls
Wysłany: 27-05-2007, 12:58   

Co do Ioriego to trochę zmieniłem zdanie po fakcie z zmniejszoną ilością życia a Leona ... no cóż jeśli można takiego Devastation Move puscic to troche hardcore jest...

eq2D 
Friend

Wysłany: 01-06-2007, 15:26   

Nie,nie... żeby grać Orochi Leona trza odpalić HDM'a, który zabiera JEJ 2/3 energii, heh...
Tak dla jasności :)

Desperation Move :cwaniak:

Martins 
Grand Master
ShuraProPlayer

PSN ID: Marcepan24
P2P Mode: Client only
Zagram w: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Wysłany: 15-12-2009, 01:45   

Mój głos oddaję na Kena i Ryu.
Powody:

1. Evil Ken to zajebiście zrealizowany pomysł (wygląd miażdży!),
2. Iori sam w sobie jest raczej negatywną postacią, więc po co robić klona?
3. Postacie w wersji Orochi wyglądają bardziej jak zombiaki, niż bad guye,
4. Capcom nie robi z każdej swojej postaci wersji "evil" (SNK losuje 10 postaci i robi ich "złe" odpowiedniki, co kiedyś było spoko, ale zaczeli z tym przesadzać),
5. Evil Ryu mi się podoba właśnie dlatego, że nie jest taki mocny, jak niektóre koksy w KOF,
6. Seria KOF charakteryzuje się mało charyzmatycznymi postaciami (nie licząć zapożyczeń z FF), dlatego robią ich wersje "evil".

ornit 
Student

GamerTag: UPOKARZACZ
Wysłany: 16-12-2009, 05:58   

Martins napisał/a:
Mój głos oddaję na Kena i Ryu.
Powody:

1. Evil Ken to zajebiście zrealizowany pomysł (wygląd miażdży!),
4. Capcom nie robi z każdej swojej postaci wersji "evil" (SNK losuje 10 postaci i robi ich "złe" odpowiedniki, co kiedyś było spoko, ale zaczeli z tym przesadzać),

Nie wiem, czy wiesz ale Evil Kena "wymyślili" goście z SNK...

Martins 
Grand Master
ShuraProPlayer

PSN ID: Marcepan24
P2P Mode: Client only
Zagram w: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Wysłany: 16-12-2009, 12:39   

Wiem, ale nie uważam że stworzenie tej postaci (przez SNK) jest jakmiś mega odkrywczym pomysłem ,jako że wcześniej ta postać pojawiła się w anime SF. Druga sprawa, że Capcom nie zaaplikował go do żadnej z tworzonych przez siebie bijatyk, co w końcu uczyniło SNK (chwała im za to).