Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Odwieczne spory pokroju SNK czy Capcom? Ryu czy Iori, a może Ken i Kyo? Przyszedł czas na zderzenie naszych zdań!

Moderatorzy: eq2D, ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ

Kto z madafaków rządzi?

Ryu & Ken
10
45%
Iori & Leona
12
55%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: eq2D »

[center]Obrazek Obrazek vs Obrazek Obrazek[/center]

Nie ma to jak być madafaką, nie? I SNK i Capcom zaprezentowały "evil" wersje swych - można by rzecz - flagowych postaci z tym, że "evil" Ken nie do końca został wymyślony przez Capcom, a przez twórców dość słabego anime "Street Fighter Animated Movie".


[center]Obrazek[/center]

Evil Ryu - jedna z najbardziej obleganych postaci autorstwa żółto-niebieskich. Historia prosta jak budowa cepa - w Ryu obudziła się moc zwana "dark hadou" (english), co jak dla mnie brzmi z deczka naiwnie, bo prawie jak G. I. Joe... ale niech będzie. Standardowo Ryu się nie kontroluje i wyżyna wszystko w pień. Designem nie odbiega zbyt wiele od swojego oryginału i widać typowy kontrast - białe i czarne. Gameplay to też nie jest jakiś mega zmieniony - ot trochę szybszy i niby mocniejszy.


[center]Obrazek[/center]

Violent Ken - swoją premierę w światku gier video miał przy SvC: Chaos. Dzięki SNK za ten pomysł. Jeśli "standardowy Ken był zwykłym lovelasem i elitą to tak już Violent Ken pure evil. Bisom zrobił pranie mózgownicy zniewieściałemu Kenowi i otrzymaliśmy tego madafake. Desing - mym zdaniem - jest przekozacki. Opuszczone dłonie w akcie prowokacji, bardziej poszarpane kimono i sexy fryzura. No i całkiem konkretny wokal, hehe. Gameplay to znaczna zmiana w stosunku do Kena, a w szczególności teleport który zmienia taktykę gry, a i uppercut jest bardziej "eSeNKowany" - z większym podejściem. Git!

[center]Obrazek[/center]

Orochi Iori - wszyscy mówią, że Iori to badass. To fakt. SNK zrobiło totalne przeciwieństwo z deczka spedalonego Kyo. Orochi Iori to jak by zło w czystej postaci, hehe. Historia mówi o tym, że w Iorim przebudziła się krew Orochiego (ciekawi kto to? Może trochę "wierzeń" japońskich?) i Iori - już i tak zeschizowany - całkowicie stracił kontrolę nad sobą. Design - jak sami widzicie - to zwykły Iori z tym, że jak by na głodzie. Opuszczone luźno dłonie, ugięte kolana, zmasakrowana faciata i sexowna para buchająca z ryja. Gameplay? To jak by Iori z tym, że dwa razy szybszy i bardziej pojebany. Ludzie go nie lubią hehe...


[center]Obrazek[/center]

Orochi Leona - Leona ma niejasną przeszłość ale wiadomo, że dzięki jej ojcu (Gaidel) który miał w sobie krew Orochiego z deczka jej odjebało. Design - MNIAM! Jeśli "zwykła" Leona jest raczej ułożoną i "chichą" postacią to jej "evil version" to to totalne przeciwieństwo. Sexy poza która możecie zobaczyć powyżej, przybrudzona kolorystyka no i ten głos... tzn te krzyki. Gameplay - wszystko jak u zwykłej Leony pomijając o wiele niższy skok i znacznie zwiększona prędkość. I to mi właśnie nie pasuje - jak postać przy takiej prędkości może mieć charge'owane ciosy?! To ja automatycznie spowalnia... No Cóż...

Ja swój głos oddaje na ekipę SNK i to na pewno nie za sprawa Ioriego - to Orochi Leona jest w moich oczach najbardziej "pure sexy evil bitch" :oczami:

[center]Obrazek[/center]

Dzięki dla Suba za pomoc :)
Ostatnio zmieniony 19-12-2009, 22:22 przez eq2D, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: Jo-Jo »

Zdecydowanie oddaje swój głos na iwul pare z SNK :) ....Orochi Iori po prostu rulzuje IMO , a Orochi Leona jest...hmm....dziwna ale zayebioza mi się podoba :) ...

powiem cośteżo duecie z Capcomu ....
Evil Ruy - shit
Violent Ken - no cóż.....zawzse byłem zwolennikiem Kena więć on jest dla mnie najlepszą postacią z całego SF'a ;)

(popracuj nad pisownią, ok? - dop. eq)
Ostatnio zmieniony 24-05-2007, 12:00 przez Jo-Jo, łącznie zmieniany 2 razy.
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: K' »

Ja także bardziej jestem za parą od SNK :) Iori zawsze miał swój klimat, a Leone to i tak zawsze lubiłem :hyhy: także nie ma znaczenie w jakiej jest ekhm.. wersji...
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: Action »

Nie no Leona to cios poniżej pasa dla capcomu :D
eq2D pisze:Orochi Leona jest w moich oczach najbardziej "pure sexy evil bitch"
mówi samo za siebie :padam: chociaż gdyby zamiast Ryu dać Akume lub Evil Chun-Li to może bym się zastanowił, a teraz nie pozostaje mi nic innego jak oddać głos na SNK. :)
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: Sil3nt »

Leona w wersji PURE EVIL zwala z nóg <3333 Jako, że jestem wiernym fanem SNK i antyfanem Capcomu wiadomo gdzie mój głos się znalazł :P Chociaż orochi iori wygląda jakby miał padaczke :P Na temat postaci capcomu się w ogóle nie wypowiadam, bo gardzę nimi :/
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: eq2D »

Action pisze:Akume lub Evil Chun-Li
Akuma / Gouki jest zarezerwowany na inny temat, ok?
A Evil Chun-Li? Takowa nie istnieje. Chodzi Ci o "shadow", które jest jakimś żartem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: Pattrick »

No cóż... SNK.. Co do Orochi Iori'ego to wiem dlaczego gracze go nie cierpią... jest poprostu za szybki , Orochi Leona również jest jak dla mnie bardzo szybką postacią ... te postacie są poprostu trochę przesadzone (dlatego również są ukryte). Postacie pewnie z Kof 97' lub 98'

Capcom... Evil Ryu, to pewnie ten z Capcom vs Snk Millenium 2000 jak mniemam... co do historii postaci to jest dziwna i dość naiwna... Postać sama w sobie jest średnia bez większych ulepszeń, nowych mocy itp. ... czyli szczerze mówiąc... kanał , natomiast Violent Ken to już inna bajka . Tak jak Eq mówił Bison zrobił pranie Ken'owi jednocześnie zwiększając jego moc... Już zwykły Ken był dosyć mocny a ta postać jest Boska (nie licząc oczywiście innych przepowerowanych postaci takich jak Boss Mr. Karate , Shin Akuma , Atena i Red Arremer). Jego Postawa nie jest zła , lekceważąca... Jego styl walki mi się podoba , jak się go opanuje to jest ciężko z powstrzymaniem go ... A poza tym ten boski combo zabierający przynajmniej 1/4 życia.

Ok, w takim razie oddaje głos na Capcom , głównie za Violent Ken'a. Nie żebym nie lubiał Snk ale jakoś przemiany Orochi nie są w moim guście , wole zwykłego Iori'ego.

Offtopic:
Spoiler!
Orochi - Istota o wielkiej mocy pokonana przez trzy klany:
- Yaskani
- Yata
- Kusanagi
Jednak po pewnym czasie okazało się , że klan Kusanagi jest najsilniejszy natomiast Yaskani najsłabsi... więc podpisali Pakt Krwi , który mówił , że mogą używać jego mocy jednak miało to pewne konsekwencje:
- Po narodzeniu się dziecka (z klanu Yaskani , teraz Yagami) matka umrze
- Członkowie posiadający moc Orochiego będą żyli krótko
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: Aserot »

No ciekawy temacik :D

Głos oddaje na parkę z SNK głównie ze względu na Leone :P a jak. Jeśli chodzi po kolegów z Capcomu to Ryu nigdy nie trawiłem :), a Ken ujdzie zwłaszcza w swej brutalnej odsłonie.
Tutaj warto wspomnieć o Mugenowej wersji Evil Ken ( moim skromnym zdaniem jedna z najlepiej zrobionych postać jak miałem okazje grać w Mugenie) i Evil Ryu szkoda tylko że to nie dzieło ludzi z Capcomu bo wtedy głosik może bym im oddał :D. Filmik pokazując cześć ich możliwość.



Jeszcze słówko o Iori po tuningu musze przyznać, że w SNK vs Capcom 2 daje rady :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: eq2D »

Pattrick pisze:Postacie pewnie z Kof 97' lub 98'
Z '97, bo w '98 nie ma niestety tychże dwóch postaci.
Pattrick pisze:te postacie są poprostu trochę przesadzone
Dlaczego tak sądzisz? W CvS'ie Orochi Iori ma dużo mniej HP niż pozostałe postacie co czyni pojedynki bardziej wyrównanymi. W '97 (za pomocą kodów, bądź jakiś chujowy hack) wcale nie jest taki kozacki, jak zresztą Leona. A żeby ciorać Orochi Leoną w 2k2 trza odpalić speciala który wpierdoli 70% energii, więc czy aby na pewno są takie przekozackie?
Pattrick pisze:Spoiler!
Nie do końca o to chodziło.
Aserot pisze:Tutaj warto wspomnieć o Mugenowej wersji Evil Ken ( moim skromnym zdaniem jedna z najlepiej zrobionych postać jak miałem okazje grać w Mugenie) i Evil Ryu
No zgadzam się. Swego czasu Cisek zaprezentował mi te dwie postacie i jestem pozytywnie zaskoczony, choć dojebał bym sie do juggle pointów, ale ok. Zdecydowanie najciekawsze edity :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: Pattrick »

Co do Ioriego to trochę zmieniłem zdanie po fakcie z zmniejszoną ilością życia a Leona ... no cóż jeśli można takiego Devastation Move puscic to troche hardcore jest...
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: eq2D »

Nie,nie... żeby grać Orochi Leona trza odpalić HDM'a, który zabiera JEJ 2/3 energii, heh...
Tak dla jasności :)

Desperation Move :cwaniak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: Martins »

Mój głos oddaję na Kena i Ryu.
Powody:

1. Evil Ken to zajebiście zrealizowany pomysł (wygląd miażdży!),
2. Iori sam w sobie jest raczej negatywną postacią, więc po co robić klona?
3. Postacie w wersji Orochi wyglądają bardziej jak zombiaki, niż bad guye,
4. Capcom nie robi z każdej swojej postaci wersji "evil" (SNK losuje 10 postaci i robi ich "złe" odpowiedniki, co kiedyś było spoko, ale zaczeli z tym przesadzać),
5. Evil Ryu mi się podoba właśnie dlatego, że nie jest taki mocny, jak niektóre koksy w KOF,
6. Seria KOF charakteryzuje się mało charyzmatycznymi postaciami (nie licząć zapożyczeń z FF), dlatego robią ich wersje "evil".
ornit
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 20-08-2009, 13:40
Lokalizacja: z piwnicy mamusi
Kontakt:

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: ornit »

Martins pisze:Mój głos oddaję na Kena i Ryu.
Powody:

1. Evil Ken to zajebiście zrealizowany pomysł (wygląd miażdży!),
4. Capcom nie robi z każdej swojej postaci wersji "evil" (SNK losuje 10 postaci i robi ich "złe" odpowiedniki, co kiedyś było spoko, ale zaczeli z tym przesadzać),
Nie wiem, czy wiesz ale Evil Kena "wymyślili" goście z SNK...
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Evil Ryu & Violent Ken vs Orochi Iori & Orochi Leona

Post autor: Martins »

Wiem, ale nie uważam że stworzenie tej postaci (przez SNK) jest jakmiś mega odkrywczym pomysłem ,jako że wcześniej ta postać pojawiła się w anime SF. Druga sprawa, że Capcom nie zaaplikował go do żadnej z tworzonych przez siebie bijatyk, co w końcu uczyniło SNK (chwała im za to).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Versus”