Action-Slashery

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

Komandos pisze:Obczaiłem wczoraj demo GOWIII. Graficznie jak na razie bardzo ładnie, ale jest tylko 30fps. Rozgrywka bardzo się nie zmieniła, czyli prawidłowo. Na pewno jest na co czekać, ale mam nadzieję, że pełna wersja będzie chodzić w sześćdziesięciu klatkach.
Sprawdzałem pocztę kilka razy , bowiem wielu znajomych kod dostało, ale d** zbita.
-_-
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Komandos »

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,7 ... logie.html - nowy PoP będzie w stylu startej trylogii. Super, bo ten ostatni to kawał crapa dla retardów był :P

Bayonetta

Jak dla mnie gra zbyt Japońska, muzyka przygrywająca w czasie walki to totalna porażka. System walki dosyć rozbudowany i ciekawy, ale nie jara mnie nawalanie z pistoletów zamontowanych w butach. Główna bohaterka niezbyt atrakcyjna, nie lubię babek w lateksach :P Na plus zaliczam humorystyczne wstawki z udziałem pomocników Bayonetty. Łysol z baru rządzi, szkoda, że to nie nim się steruje w grze, a grubasek podobny do Danny'ego DeVito co chwila rozwala swoimi tekstami. Ogólnie gra 7/10, wole DMC4.

Dante's Inferno

Z pozoru kalka GoW, ale do wad bym tego nie zaliczył. Graficznie jest ok, oczywiście nie ta liga co GoWIII, jednak nie ma na co narzekać. Podoba mi się styl graficzny i design przeciwników. System walki to nic specjalnego, ale swoje zadanie spełnia, w pełnej wersji będzie pewnie więcej combosów niż w demie. Czekam na fulla, gra raczej nie zawiedzie.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Action »

Komandos pisze:http://polygamia.pl/Polyg...a_trylogie.html - nowy PoP będzie w stylu startej trylogii. Super, bo ten ostatni to kawał crapa dla retardów był :P
Czyli w najblizszym czasie wyjda 3 prince? ten powyzej + ten na podstawie filmu + druga czesci nowej trylogii? Ekstra :)
Komandos pisze:nie lubię babek w lateksach
jestes inny;p
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Komandos »

Czyli w najblizszym czasie wyjda 3 prince? ten powyzej + ten na podstawie filmu + druga czesci nowej trylogii? Ekstra
Nie, wyjdzie jeden. Nowej trylogii nie będzie bo uznali, że to niewypał, słusznie zresztą :D . Natomiast co do gry na podstawie filmu to nic mi o tym nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Action »

Gusta są różne, ale olać Taki tytuł z Takim klimatem, Taką fabułą (nie dokończoną na dodatek) i przynoszącym Takie dochody (bo nowy PoP się sprzedał nieźle) wydaje się nieprawdopodobne i nie w stylu Ubi.

Więc prosiłbym o linka potwierdzającego twoje słowa. :P

Co do PoPa na podstawie filmu:

http://www.escapistmagazine.com/news/vi ... Movie-Game
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Komandos »

No na poly masz napisane.
Nie chcemy, by gra przechodziła się sama, bez udziału gracza. Rozgrywka będzie przypominała Sands of Time, gdzie wszystko było trudniejsze. Wszystko zależy od gracza. Cofanie czasu będzie trzeba uruchomić. By biec po ścianie, gracz będzie musiał ciągle trzymać wciśnięty przycisk. Gracz będzie robił wszystko.
Czy tylko ja tu widzę aluzję do ich poprzedniej gry :P
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

Dante's Inferno ma świetny klimat. Jeszcze lepszą muzykę. Bardzo klimatyczne wstawki i najlepszy design bossów jaki widziałem (po zaliczeniu Dragon Age kupuje Demon's Souls, może on coś zmieni w tym segmencie).

Ogólnie demo, przypadło mi do gustu. Pełna wersja , to będzie coś. Miła odskocznia od GoW III na pewno.

Inna sprawa. Wczoraj kupiłem coś takiego :

http://media.ubi.com/uk/assassinscreed/ ... n-pack.jpg

Kto nie ma, temu polecam. Dodatkowo dostaje się AC2 t shirt i naklejki.

A teraz pytanie. Do jakich gatunków zaliczacie -kolejno- : NG2, Bayo, DMC4, AC2, GoW III....

Znajomy wymyślił, że Bayo to nie act. adv, tylko h'n's. Podobnie jak NG2. Natomiast GoW III, jak i DMC 4 już nie.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Action »

Hack n' slashe to tytuły takie jak Diablo, Sacred, Dungeon Sige itd. czyli no odłam rpgów, w których stawia się na rąbaninę.

Natomiast takie tytuły jak nowy PoP, AC2 zaliczyłbym właśnie do action-adventure.

Reszta to (action) slashery.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

Też mu tak mówię, ale nie, uparty jak osioł. Choć jak widzi podobieństwo Lokiego, czy Torchlight do Bayo, cóż.....

Będąc przy PoP. Kiedyś tam kupiłem sobie "epilog". Jakoś tak PoP mnie zawiódł srodze, a że masa innych gier ciekawych była, stąd postanowiłem sprawę odroczyć.

Tak jakoś spojrzałem na półkę i przypomniawszy sobie o tym wydarzeniu, postanowiłem go ukończyć dzisiaj.



Dokładnie minuta druga, sekunda trzydziesta. Ja tego górnego pierścienia nie mam. Tym samym, nie mogąc się złapać niczego, spadam w otchłań. :zdziwko: :przestraszony: :orany: :zalamany:

Wie ktoś co może być przyczyną braku pierścienia - coś się nie wgrało, czy jak ....
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: KRELIAN »

Warto tu jeszcze rozróżnic action rpg, bo spotkałem się już z opiniami ludzi, którzy wrzucali gry z tego podgatunku do hack n'slash np. Demon's Souls.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

Dorwałem swego DS. Ani hack, ani tym bardziej slash. A jak tak, to Oblivion również nim jest xD



Takie pytanie mam. Zassałem DLC do SW: Force Unlashed. Coś niedoczytałem w CDA i sądziłem, że to Sith Edition. Na domiar złego grę przeszedłem, a dodatek kupiłem później.

Czy teraz będzie trzeba raz jeszcze grę przechodzić, by na planszy Tatooine zagrać (wspomniany dodatek), czy wzorem PoP i epilogu, mogę wybrać "dodatki" - ale w "extras" niczego takiego nie ma, ani w new game, czy przy wyborze misji :niepewny:

Grałem na PS2. Na PS2. Nie za bardzo chce mi się przechodzić po raz kolejny, tym bardziej, że wiele wspaniałych pozycji czeka na półce - Demon's Souls, Dragon Age, czy w sklepie - Raczet i Klank nowy.

Z drugiej strony, gra warta świeczki. I rozważam nawet kupno SW: SE. Szkoda mi tylko tej gry, jako, że swoich pozycji nie zwykłem sprzedawać i zakupionego za blisko 40zł DLC, który się zmarnował. :niepewny:
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: SubZero »

Nowy PoP zaliczony (w sumie szybko poszło, jakieś 10h w sumie). Rewolucji nie ma, chyba że ktoś za rewolucyjne potraktuje brak bloku :P Tak, tutaj idziemy na hardkora i nie blokujemy ataków przeciwników :D
Fabulanie gra dzieje się po Sands of Time. Księciu wybiera się w odwiedziny do brata i trafia w sam środek inwazji. Malik (brat) stwierdza, że aby inwazję zatrzymać trzeba wykorzystać mityczną armię Salomona. Niestety okazuje się, że armia ta ma całkiem inny cel niż przypuszczano (nieeee... na prawdę?) i zaczyna się rzeź.
Ogólnie gra to (prawie)czysty Sands of Time z kilkoma dodatkami. Dodatki te księciu otrzymuje od poznanej dżin(ki?) o imieniu Razia i są to np. możliwość cofania czasu, czy 'utwardzania' wody (np. mamy wodospad - 'utwardzamy' i mamy ścianę, po której możemy przebiec).
W walce do dyspozycji mamy standardowy miecz, kopniak (przydaje się na niektórych przeciwników), unik i skok, do tego parę 'magicznych' sztuczek jak 'podmuch wiatru' powalający przeciwników, jednak ich użyteczność (przynajmniej dla mnie) jest dość wątpliwa.
Brak bloku może być momentami dość odczuwalny głównie dlatego, że przeciwnicy pojawiają się 'falami', a w późniejszych momentach gry ilość przeciwników na raz potrafi podejść pod 50. Sytuacja poprawia się, gdy dostajemy upgrade miecza (coś jak water sword z WW, podobny wygląd i podobny power), wtedy większość przeciwników pada po jednym strzale.
Ogólnie gierka całkiem niezła, tylko przykrótka.

A no i myśleliście, że rozmawianie z samym sobą w TT było dziwne? A co powiecie na rozmawianie ze swoim mieczem? :D
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

Obrazek
Zaliczył ktoś przedostatnia misję w Bayo w tymże rozdziale ....
Drugi raz przechodzę i znowu pustka.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Aserot »

Ja mam pytanko w sprawię GoW III, a dokładnie jednego trofeum czy na arenie da się zaliczyć 1000 hit combo. Bo dziś ustrugałem ponad wymaganą ilość a tu dalej lipa??

A tak ogólnie giera wymiata na maksa warto było tyle czekać. Podniosła poprzeczkę bardzo wysoko jeśli chodzi o ten gatunek i wydaje mi się, że długo przyjdzie czekać na tytuł który odbierze mu pozycje lidera.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

Być może dzbanka nie zalicza. Nic zabawnego. Miałem tak z SF 4 (przeszedłem wszytkimi na medium i nie zaliczyło, a myślałem nad platyną nawet - pech).

Spróbuj Aserot tutaj :



Ogólnie jest kilka miejscówek gdzie się da wykonać to zadanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”