NullDC online :)

Dyskusje, sparing partner, emulacja, emulatory, a także wszystko na temat pojedynków sieciowych za pośrednictwem Kaillery.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: KRELIAN »

athlon 3200, 1 gb ramu , geforce 6800. w sc1 , shenmue i re: cv sobie pogram na takim sprzecie w granicach 50 fps? bo nie wiem czy zasysac
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: NullDC online :)

Post autor: czit »

w shenmue 1 pograsz, w sc tymbardziej a re:cv z tego co pamietam śmiga lepiej lub porównywalnie z shenmue 1 wiec tez pograsz

kemot moj post nie byl aluzją do twojego posta , poprostu moj komp to jest absolutne minimum zeby sobie móc mozliwie pograc w gry na emu dc
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: NullDC online :)

Post autor: kemot722 »

Wybacz, ale ostatnio łaziłem po forach gdzie ciągle raniłem jakiegoś "księcia", bo miałem własne zdanie, ale widzę, że ty jesteś normalny ;)

Powiem szczerze, że nie znałem minimum do odpalenia czegokolwiek na nullDC. Wcześniej katowałem Chankast'a, ale teraz przy nullDC, zapomniałem o nim.

Lubię sobie włączyć Virtua Fighter 3TB w przerwie od DOA2, ale tam producenci pochrzanili system save'ów. Gra sie miło, ale czasem przy którymś "Continue", chciało mi sie zrezygnować, bo na Chankaście za każdym razem osiągnięcia w grze diabli brało po wyłączeniu emulatora i brakowało motywacji do dalszego grania :looka: Na nullDC nie obczaiłem tego.

Fighting Force 2 jeszcze uruchamiałem, ale nie łapię klawiszologii - czy klikam w przód czy w tył to postać sie cały czas się odwraca do tyłu :zdegustowany:

Mortal Kombat Gold chodzi nieźle, ale podobnie jak z VF3TB coś z "sejwami" jest nie tak. Odkrywa się klipy z endingami dla postaci, ale tylko ustawienia klawiszologii itp. zostają zapisane. Poza tym wolę bijatyki "urodzone" jako 3D, bo przejścia z 2D do 3D różnie sie kończą.
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: NullDC online :)

Post autor: yarosh »

jak odpalić ten cud techniki ktoś coś poradzI gupi nie jestem zmieniłem już nazwy biosu i flash i jak teraz odpalić coś bo mam tylko białe okno :]
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: NullDC online :)

Post autor: kemot722 »

U mnie ta nowa beta krztusi sie o plik DirectX, którego nie widzi, ale coś sie uruchamia... i DZIAŁA :)

Ale jak przenieść sejwy ze starej wersji emulatora?

Mam: przenieść/przekopiować pliki o nazwach vmu_data_port01 i vmu_data_port02 do folderu z nową wersją nullDC - banał :D

Na tej wersji DOA2 działa znacznie lepiej :)
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: NullDC online :)

Post autor: ryu116 »

kemot722 możesz napisać małą instrukcję jak to uruchomić bo jak 2 lata temu dowiedziałem się że jest emulator Dreamcasta to tak do tej pory nie mogę sobie z nim poradzić ( wiem ofiara losu ze mnie )
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: SubZero »

kemot722 pisze:U mnie ta nowa beta krztusi sie o plik DirectX
1) Czytać readme
2) Ściągnij najnowszego DirectXa

Pluje się plugin graficzny nullPVR, bez najnowszego DXa działa tylko plugin chanki.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: NullDC online :)

Post autor: kemot722 »

Właśnie zasiałem nowego DirectX, dzięki. :)

Odonśnie konfiga:

konfigurowałem z "postępem" pierwszą wersję emulatora, a przy drugiej się lenię, bo bez tego dobrze działa z DOA2. Będę jednak kombinował, bo Virtua Fighter 3TB sie rozkłada. Oczywiście pozycja średnio udana, ale trzeba urozmaicenia po VF2 ;)

Jesli już ktoś chce konfigurować pierwotna wersję proszę bardzo:
Options -> nullDC Settings -> zerknąć pod Show:
1) Enable Dynarec - odchacz, a gra będzie chodzić z prędkością zabijania nudą - 11 fps w "porywach" do 14 fps - ZOSTAWIĆ ZAZNACZONE
2) Enable CP pass - moim zdaniem jest to koncepcyjny niedorozwój autorów emulatora, bo jeśli komuś tak jak mi emulator chodził z 30 fps z przerwami na 60 fps, to PO ODCHACZENIU chodzi z prędkością 60 fps w porywach do 61 ;)


Rzucam link do najnowszego DirectX - Listopad 2007 (nie będziecie musieli przechodzić testów autentyczności systemu) http://www.programosy.pl/program,directx.html
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: NullDC online :)

Post autor: ryu116 »

Wielkie dzięki za instrukcję
A propo emulka to najlepiej zagrajcie sobie w Soul Calibur który u mnie wyciąga nawed 40 fps a mam o wiele słabszego kompa niż Kemot722 ( DoA2 wyciąga tylko 25 fps jak wyłącze głosik )
Pozostaje mi tylko spróbować Chankastem
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: NullDC online :)

Post autor: kemot722 »

Na Viście nullDC chodzi sprawnie - grafika. Dźwięk to makabra. Co z tego, że jest jak na pluginie nullAICA można słuch stracić przez trzaski. Elsemi nie trzeszczy, ale też mi trudno dogodzić ;) Muzyka zdycha niedługo po tym jak się zacznie jakiś utwór.

Ogólnie da się grać na Viście :hyhy: - jak ktoś chce ;)

Klipy jednak nagrywam z XP, bo Fraps na Viście dźwięku nie chwyta

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: KRELIAN »

niech ktos wyrazi sie jasno co do mozliwosci bezstresowego grania w sc1 online . na moim kompie gra chodzi plynnie w 60 fpsach , grafa jak zyleta , dzwiek bez zarzutow - komp: athlon 3200, geforce 6800, 1 giga ramu czyli nic specjalnego w dzisiejszej dobie

probowalem zagrac online z Subem i Czitem i w obu przypadkach po odpowiednim (czy aby na pewno? ) konfigu w trakcie zakladania serva pojawial sie bialy ekran i na tym koniec
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: NullDC online :)

Post autor: kemot722 »

No cóż... wy poszliście o krok dalej - wreszcie ktoś uruchomił nullDC online, po długiej dyskusji o tym czy nullDC jest wstanie pociągnąć jakąkolwiek grę na tyle płynnie, żeby wogóle dało się grać. Gratuluję ;)

O ile się nie mylę to do padów są pluginy specjalnie pod online (mają dopisek NET). Nie wiem jednak co dalej... bo nie wiem nawet skąd brać plugin o gry sieciowej
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: Action »

Co z tego, ze gra jest emulowana w 100% i smiga w 60fps, jezeli w trybie online emulacja spada do 15fps? Bo odpalić netplaya w grywalnych tytułach to odpalilim już dawno, lecz teraz walczymy (a raczej "oni walcza") własnie z tym spadkiem fps (lub innymi bugami typu biały ekran) w trybie online. :)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: NullDC online :)

Post autor: kemot722 »

Grając offline to ja widzę, że każda nowa wiadomość na Gadu Gadu to chwilowy spadek prędkości gry. Jeśli ktoś bardzo mnie lubi to nie daje sie grać tak samo jak np. przy automatycznej aktualizacji antywirusa. Już grając offline programy korzystające z dostępu do sieci przeszkadzają.
Logitech
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28-12-2007, 21:41

Re: NullDC online :)

Post autor: Logitech »

Bardzo proszę o pomoc w uruchomieniu NullDC. Po próbie bootowania pojawia się tylko taki ekran:

Obrazek
Staram się uruchomić grę Capcom vs SNK 2. Dorwałem obrazy BIN, CDI w kilku wersjach i za każdym razem ten sam ekran :( Nie wiem co robię źle...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Emulacja & Kaillera Center”