Odpowiedz do tematu
Allegro pytania/pomoc/problemy
Autor Wiadomość
Komandos 
Grand Master

PSN ID: KomandosPL
GamerTag: KomanDooSan
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 11-06-2007, 12:11   Allegro pytania/pomoc/problemy

Wygrałem wczoraj na allegro aukcje ps2 w której cena kup teraz została ustalona na 1zł http://img48.imageshack.us/img48/3610/ps2vj5.jpg . Nie czytałem nawet opisu tylko odruchowo kliknąłem 'kup teraz'. Potem gość mi napisał w meilu, że to cena była tylko po to żeby ominąć prowizje dla allegro i mam mu zapłacić 400zł. Troche podobna sytuacja była tu: http://wiadomosci.gazeta....00,3916408.html . Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony przez Dumian 10-10-2007, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 11-06-2007, 12:49   

Słyszałem już o podobnych sytuacjach, nawet z samochodami itp. Ktoś kiedyś nawet komuś proces wytoczył w sądzie, że cena to cena i nie ma zmiłuj (tak jak w twoim przypadku 1zł). Wyrok zapadł na korzyść kupującego no ale wiadomo jak to jest proces, koszta sądowe itp. Myślę, że w większości przypadków raczej sie ludzie dogadują no ale jakby co to w sądzie pewnie wygrasz ;-)

Edit: W tym linku co dałeś jest właśnie coś o tym co napisałem.
Kaillera P2P Client

Frizen 
Grand Master

PSN ID: XFrizenX
Wysłany: 11-06-2007, 13:32   

do sadu z nim :D trzeba wybijac takich ludzi :wstyd: powiedz mu ze cena to cena i wplacisz mu zlotowke na konto :D

Labik 
Elite player

Wysłany: 11-06-2007, 13:44   

wplac mu te zlotkowke i napisz na allegro ze walek polecial

Niestety raczej nie dostaniesz swojej konsoli bo w wiadomosciach mowili cos ze w takich sytuacjach mozna anulowac tranzakcje ale mozesz sprobowac ;]

AK 
Grand Master
Dashman

P2P Mode: Client only
Wysłany: 11-06-2007, 13:54   

proste wpłać zeta, a pożniej strasz dziada sądem, w najgorszym wypadku puści Ci ja za 200zł jak przypeka

Cargo 
Graphic Master

Wysłany: 11-06-2007, 13:54   

Labik, słyszałem, że aby sprzedający mógł się odwołać od ceny, musi sobie to zastrzec w aukcji... inaczej transakcja nie może być chyba anulowana.

danielmarley 
Elite player

Wysłany: 11-06-2007, 14:03   

Trzeba tępić takich typów !!
Wygrałeś konsole za zeta, ale prawdopodobnie i tak jej nie zobaczysz Adriankiller dobrze mówi strasz dziada sądem przynajmniej nauczy się na przyszłość by ludzi tak nie wałować.

Frizen 
Grand Master

PSN ID: XFrizenX
Wysłany: 11-06-2007, 14:38   

ta sadem go strasz i mow ze mozesz kupic ja za max XXX zeta bo jak nie to pojdziesz do sadu i kupisz ja za zeta :D

Komandos 
Grand Master

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 11-06-2007, 16:15   

Koleś wysłał mi takiego meila:

'Posłuchaj, nieraz na Allegro widziałem aukcje takie jak moja i kazdy wie jak to dziala. W opisie aukcji oraz na stronie O MNIE wszystko jest napisane. Cena wynosi 400 zł. Chcesz mi powiedzieć że chcESZ kupić to za 1zł I DLATEGO ZALICYTOWAŁEŚ?? W OPISIE AUKCJI JEST WSZYSTKO NAPISANE. Z Allegro trzeba umieć korzystać.
Daj mi konkretną odpowiedz albo wystawie przedmiot jeszcze raz.'

Odpisałem mu, że moge się jakoś dogadać co do ceny a jak będzie utrudniał to napisze do allegro żeby mu konto zablokowali i jescze go troche sądem nastraszyłem :P

Wawrzyn 
Grand Master

P2P Mode: Host & Client
Wysłany: 11-06-2007, 16:59   

No co ty, myślałeś że kupiłeś Ps2 za złotówkę? :lol:
Sądem możesz conajwyżej straszyć bo założenie całej sprawy i koszty z tym związane będą wyższe niż 400 zł :|

Komandos 
Grand Master

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 11-06-2007, 17:08   

Nawet by mi się nie chciało włuczyć po sądach za taką błachostke, ale postraszyć zawsze można ;)
Wiedziałem, że nie kupie PS2 za 1zł ale jak była okazja to zalicytowałem, myśle, że każdy by tak zrobił na moim miejscu.

BuBa 
Użytkownik

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 11-06-2007, 18:04   

Komandos napisał/a:
Nawet by mi się nie chciało włuczyć po sądach za taką błachostke, ale postraszyć zawsze można ;)
Wiedziałem, że nie kupie PS2 za 1zł ale jak była okazja to zalicytowałem, myśle, że każdy by tak zrobił na moim miejscu.

ja na twoim miejscu bym zgłosił to do allegro a potem do sądu ;) to raz a dwa jeżeli chodzi o koszty rozprawy itp. to pokrywa ten kto przegra czyli w tym wypadku "ten koleś"

Baro 
Elite player

Wysłany: 11-06-2007, 18:55   

Ku**a, specjalnie sie musiałem logować na forum by odpisać, bo wkurwiaja mnie tacy ludzie jak ten z allegro, po chuj wystawia za 1zł ? Płaci kur** za to ze napisze zamiast 1zł 400zł ? Raczej nie więc po chuj wkurwia ludzi, ja Komandos na twoim miejscu umówil bym sie z nim na spotkanie w sprawie tej konsoli i jak by przyjechał to bym chuja zdziesionowal (czyt. doje**ł i zabrał konsole) i by sie nauczył ze sie nie wałkuje ludzi. Wez kumpli najlepiej na ta akcje :D

...pRaWdZiWe ZyCiE ZaCzYnA SiE w EkWaDoRzE...

mazurkorn 
Master of the Shakers

Wysłany: 11-06-2007, 19:27   

Komandos napisał/a:

Odpisałem mu, że moge się jakoś dogadać co do ceny a jak będzie utrudniał to napisze do allegro żeby mu konto zablokowali i jescze go troche sądem nastraszyłem :P

ciekawe co gość odpisze :D daj znac jak cos to sie pomysli jak to zrobic zebys mial to PS2 za 1zl :P

Labik 
Elite player

Wysłany: 11-06-2007, 19:51   

Cargo napisał/a:
Labik, słyszałem, że aby sprzedający mógł się odwołać od ceny, musi sobie to zastrzec w aukcji... inaczej transakcja nie może być chyba anulowana.

Tak, ale kiedy aukcja się nie zakończy i nie będzie zwycięzcy to wtedy możesz ją zakończyć przed czasem.
Cytat:

'Posłuchaj, nieraz na Allegro widziałem aukcje takie jak moja i kazdy wie jak to dziala. W opisie aukcji oraz na stronie O MNIE wszystko jest napisane. Cena wynosi 400 zł. Chcesz mi powiedzieć że chcESZ kupić to za 1zł I DLATEGO ZALICYTOWAŁEŚ?? W OPISIE AUKCJI JEST WSZYSTKO NAPISANE. Z Allegro trzeba umieć korzystać.
Daj mi konkretną odpowiedz albo wystawie przedmiot jeszcze raz.'

Może possać, nie zna zasad allegro :)