Odpowiedz do tematu
Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?
Autor Wiadomość
eq2D 
Friend

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 25-07-2007, 18:54   Dlaczego akurat Samurai Shodown 4?

Powiedzmy sobie szczerze - Samurai Shodown 4 nigdy nie był jakoś specjalnie oblegany na turniejach i to niekoniecznie z powodu minimalnej miodności tej pozycji, a racze... braku jakiejkolwiek sensownej konwersji na domowe systemy. Choć może to nie do końca 100% prawdy, gdyż można rzec, że są "lepsze turniejówki" (SF III 3rd, KoF 2002, GGXX), ale w końcu nie każdy gra tylko i wyłącznie po to aby pokazywać się na turniejach.

Samurai Shodown 4 ma już swoje lata - data wydania wypada na rok 1996, więc to już 11 lat! Ale uwierzcie mi, że w żaden sposób system gry się nie postarzał! Podobnie jak bardzo ładna i klimatyczna grafika :

jak i wspaniałe tematy muzyczne. Niektórzy sądzą, że muzyka w Samurai Shodown 4 jest "inteligentna" i dopasowuje się do sytuacji, która jest aktualnie na ekranie, choć to tylko złudzenie.

Wałek z OST'a w wersji arrange, ale temat muzyczny zostaje ten sam.

Samurai Shodown 4 to także wspaniała galeria postaci. Znaleźć można tu można odniesienia do autentycznych postaci, bohaterów mang itp. Więc? Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a jeśli się przekona to gra nagrodzi go znakomitym systemem walki, piękna muzyką i... setkami godzin dobrze spędzonego czasu.

Prawda?

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 25-07-2007, 22:57   

No mi gierka zawsze się podobała zwłaszcza z względu na klimatyczne postacie (Kazuki Kazama rules :) ).Lecz brak jakiegoś konkretnego sparing partnera był przyczyną, że jakoś nigdy dłużej w nią nie pograłem, no ale teraz można wszystko nadrobić.
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

yarosh 
Grafik

Wysłany: 26-07-2007, 01:08   

też zagram a nawet grałem ale raczej offline :]

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 30-07-2007, 02:21   

Przyznam się, ze nie grałem w to, ale przeczytałem co tutaj wysmażyliście, oblukałem kilka fajtów i muszę powiedzieć że zaciekawiła mnie ta gierka. system walki wygląda na przyjemnie techniczny, a i oprawa jest świetna (klimacik daje rady).

Ciezko uwierzyć, ze to gra z 1996 roku bo oprawa w ogóle nie kłuje w oczy i gra nie sprawia wrażenia nawet trochę archaicznej.

eq2D 
Friend

Wysłany: 05-08-2007, 15:02   

Yamada napisał/a:
Ciezko uwierzyć, ze to gra z 1996 roku bo oprawa w ogóle nie kłuje w oczy i gra nie sprawia wrażenia nawet trochę archaicznej.

Dlatego też można ją nazwać ponadczasową...

Ana 
Friend

PSN ID: SumireAnn
Zagram w: Dead or Alive 5 Ultimate
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 06-08-2007, 00:10   

W sumie tytuł mnie zainteresował po tym jak jakis user jakiegos forum Mortala ciagle o niej pisal (wlasciwie chyba o 5). Weszlam na YT i przejrzalam pare walk, a teraz poczytalam co tu piszecie. Grafika i klimat daja kopa w 4 litery, muzyka pewnie tez (nie sluchalam przyznam--> Kajiura dalej na liscie :) ). Ogolnie calkiem calkiem mi sie to podoba.

Moze ktos dac linki do jakis naprawde mocnych walk bo w sumie nieznajomosc systemu nie pozwala mi dokladnie ocenic czy to co ogladam mocno kpie zad czy tylko troche? :)

gascan 
Friend

GamerTag: gasc4n
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 07-03-2010, 15:42   

Ja już kilka razy próbowałem się przekonać do tej serii i po prostu nie mogę w to grać. Najwięcej meczy rozegrałem w VSpecial Enją.
SS ma świetny design postaci, story(jak na bijatykę) i grafikę. Gameplay jest imo zbyt przekombinowany.

Martins 
Grand Master
ShuraProPlayer

PSN ID: Marcepan24
P2P Mode: Client only
Zagram w: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Wysłany: 07-03-2010, 23:26   

gascan napisał/a:
Ja już kilka razy próbowałem się przekonać do tej serii i po prostu nie mogę w to grać. Najwięcej meczy rozegrałem w VSpecial Enją.
SS ma świetny design postaci, story(jak na bijatykę) i grafikę. Gameplay jest imo zbyt przekombinowany.

Mam podobny problem. Dołożył bym jeszcze do tego Last Blade. Te dwie serie sporo się różnią gameplayem w porównaniu z innymi bitkami 2d. Jakoś nie mogę "wskoczyć"w system tych gier.

Czapol 
Elite player

Wysłany: 21-03-2010, 14:27   

Ok, właśnie przymierzam się "spotkać" z tą grą i szczerze nie wiem czego się spodziewać, prosiłbym o jakiegoś command lista i może jakieś ( nawet proste ) odniesie/a do SF.

W systemie SF nie ma nic szczególnego, a jednak przyciąga po prostu ma system gry 2D bez żadnych cech charakterystycznych, a mimo to jest jego cecha charakterystyczna bo wszystkie inne gry stosują jakieś zabiegi w stosunku do tego podstawowego sytemu i dla tego odniesienia do SF byłyby dla mnie tak cenne :)

Zawsze istnieje opcja powrotu.

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 21-03-2010, 16:25   

Podstawową command listę bez problemu znajdziesz na gamefaqs, podstawy systemu na forum.

Co do tych porównań to akurat w tym wypadku może być ciężko, bo SF i SS to dwie kompletnie różne gry, poczynając od liczby przycisków (SS - 4, SF - 6), poprzez to że w Samsho postacie mają po dwa kompletnie odmienne style walki (to od biedy można by porównać do -ismów z Alphy), kończąc na innej podstawowej koncepcji (SF - walka na pięści, SS - walka bronią).

Karate Tradycyjne - Sho Dan
Ostatnio zmieniony przez SubZero 23-03-2010, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  

Czapol 
Elite player

Wysłany: 23-03-2010, 09:35   

Dzięki sub, choc w alphę akurat nie grywam, ale sama gra ma jak dla mnie lekkie podobieństwa, czy to graficzne czy przy podziale na słaby średni i mocny atak, po prostu wygląda znajomo, tylko zapodałby ktoś Rom do MAME bo pod emulatorem neo-geo mi nie chce chodzić no i info który przycisk odpowiada czemu ( przy konfiguracji MAME np. za co odpowiada przycisk A itd. bo mam "intuicyjnie" ustawione sterowanie do TTT jeszcze ), z góry dzięki :)

Zawsze istnieje opcja powrotu.

eq2D 
Friend

Wysłany: 23-03-2010, 17:16   

A - słabe cięcie
B - cięcie
C - mocne cięcie
D - gira
--------------
AB - uniki
BC - overhead
CD - chain starter
ABC - rage explosion / cs
BCD - issen

tego używa się w SS4

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 31-10-2011, 20:54   

Pytanko - wersja SamSho4 z antologii na PS2 jest arcade perfect czy to jakaś specjalna wersja a'la ta na PSX'a?

eq2D 
Friend

Wysłany: 01-11-2011, 13:49   

...tylko psx doczekał się "lepsiejszej" wersji SS4, więc śmiało możesz atakować wersję na Ps2. Jeno te loadingi...