Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
 
Select language: Honmaru TK3Online in English
Honmaru

Electronic Games Party – relacja z turnieju Tekken 6 by Honmaru.pl

Data: 28.01.2011 |
przez: Krelian

W dniach 22-23 stycznia w Kłomnicach odbyła się impreza Electronic Games Party. Z ramienia Honmaru na miejscu imprezy pojawili się Krelian i Yamada w celu zorganizowania turnieju w Tekken 6. Pomijając kilka nieoficjalnych turniejów na konwentach mangi i anime, to właśnie na EGP po raz pierwszy Honmaru oficjalnie wzięło się za organizację turnieju offline.

Pierwszym problemem, który pojawił się jeszcze przed startem imprezy była frekwencja. Okazało się bowiem, że EGP koliduje z innym turniejem, który już wcześniej był zapowiadany. Mieliśmy świadomość mniejszej ilości osób, jednak rezultat końcowy okazał się co najmniej zadowalający (co w dużej mierze zawdzięczamy agresywnej kampanii promocyjnej). Turniej rozpoczął się drugiego dnia EGP, a dokładnie w niedzielę o godzinie 10:00, gromadząc 31 osób.

Drugą sprawa to baterie w padach. Z racji tego, że w turnieju nie uczestniczyły osoby ze sceny, chcąc przyciągnąć nowych graczy, zrezygnowaliśmy z konieczności wyjmowania baterii. Z jakim rezultatem? Z osobistych doświadczeń zauważyłem, że można bez większych zgrzytów zorganizować w ten sposób turniej. Oczywiście zawsze może zdarzyć się pojedynczy przypadek (co również i tu miało miejsce), jednak odpowiednie ustalenie zasad w tym przypadku niweluje problem praktycznie do zera. Wróćmy teraz do opisu przebiegu turnieju.

Najpierw rozpoczęliśmy fazę grupową ustalając, że z każdej grupy wyjdzie po 4 graczy do Double Elimination. Tutaj obeszło się bez niespodzianek i każdy z potencjalnych faworytów przeszedł dalej. W trakcie trwania grup dowiedziałem się także, że nasz czas został ograniczony o godzinę, a więc całość trzeba było zakończyć o 16:00. Biorąc pod uwagę, że w międzyczasie przez godzinę nie było prądu, to i tak daliśmy radę, a całość poszła bardzo sprawnie.

W DE (które rozpoczęło się kilka minut po 14:00) zostaliśmy przy zasadach grupowych (pojedynek do dwóch wygranych walk składających się z 3 rund), dzięki czemu był jeszcze czas na sparingi, a całość zakończyła się przed godziną 16. Finały z racji większej ilości czasu rozegraliśmy do pięciu wygranych walk. W finale Żeliwna Pięść (aka. Żeliwny) wygrał Kumą z Gonem 5:3 (grającym Dragunovem i Lee).

Chciałbym tu jeszcze odnieść się do kwestii nagród, gdyż jeszcze przed finałem pojawiały się różne wersje (stąd brak precyzyjnej odpowiedzi w relacji). Ostatecznie jednak nagrody były następujące:

Nagrody Tekken 6:
1. 300zł + talon o wartości 100zł na zakupy w NaOstrzu.pl+ ROCCAT Vire
2. 150zł + talon o wartości 100zł na zakupy w NaOstrzu.pl+ ROCCAT Vire
3. 50zł + talon o wartości 100zł na zakupy w NaOstrzu.pl+ ROCCAT Vire

Poniżej prezentujemy drabinkę Double Elimination oraz materiał filmowy w postaci relacji oraz walk finałowych (miało być tego więcej, ale zabrakło miejsca) – całość możecie także zobaczyć na naszym kanale YouTube i na osobnej playliście. Chciałbym gorąco podziękować organizatorom EGP za przygotowanie stanowisk do gry i umożliwienie nam sprawnej organizacji turnieju, a także ciepłego posiłku dla organizatorów. Podziękowania idą również w kierunku ekipy z Gieromaniak.pl/GieroTV, która przygotowała dla nas ten obszerny materiał. Serwis Honmaru.pl jest zawsze otwarty na podobne inicjatywy w przyszłości, gwarantując wysoki poziom organizacji rozmaitych eventów.

EGP 2011 - Tekken 6 DE1. Żeliwna Pięść
2. Gon
3. Kurek

4. Wiesiek
5/6. KBB/Łyniek

EGP 2011 EGP 2011
EGP 2011 EGP 2011
EGP 2011 EGP 2011
EGP 2011 EGP 2011

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

 • chris

  nie ładnie tak po fps'ach jechac ;/

 • gascan

  Full PRO wideo relacja i z tego co widać organizacja. Domyślam się że Jamada i Krelian nie mają doświadczenia w roli komentatorów ale wypadli mocno spoko i pozytywnie.

 • Dumian

  Relacja fachowa, wiedziałem panowie, że dacie rade;). Poza pro organizacją jeszcze dobry występ przed kamerami, tym bardziej, że nieplanowany, więc pewnie bez przygotowania i na spontanie – całość wyszła bardzo fajnie i dosyć naturalnie, przyjemnie było obejrzeć takie sprawozdanie:).

  Tym oto sposobem, za sprawą Kreliana i Yamady, Honmaru oficjalnie zaliczyło udane wejście na arenę offlajnową. Podziękowania wędrują w tym momencie również do organizatorów EGP za umożliwienie uczestnictwa w tym wydarzeniu i udaną współpracę, oby na przyszłych edycjach eventu również nie zabrakło bijatyk.

  Btw. pojawiły się już oficjalne zdjęcia z EGP 2011, można je znaleźć na oficjalnej stronie: http://egp.com.pl/galeria.html

 • Oen

  Ostatnie zdjęcie uczestników i napis "Związek Młodzieży Wiejskiej" XD Ale generalnie to spoko fajnie, że Honmaru wciąż się rozwija i nie stoi w miejscu ;)

 • K'

  Fachowo chłopaki :) Aż teraz żałuje, że tam nie wpadłem ;)

 • ZeliwnaPiesc

  no no chlopaki niezle sie sprawdziliscie w roli komentatorow. Pelna profeska :)

 • gemi

  Gratulacje Miras. Stara gwardia wiecznie żywa! :D

  Mnie już średnio ciągnie do tekkena, ale kto wie… już niedługo TTT2 :)

 • Adept

  Krelian, powinieneś komentować wszystkie walki :-)

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation
Geek World – daj się pożreć pasji i rozrywce! Weird Stuff
Mortal Kombat PL XboxArcade.pl
Pixele velmundi.com yacht charter croatia
Backdash Mortal Kombat