kwi
14
2011
5

Generator Drabinek Turniejowych – jak sprawniej poprowadzić turniej offline

Nie tak dawno na łamach Honmaru opisałem podstawowe zasady działania naszego autorskiego Systemu Turniejowego (menu Turnieje -> System turniejowy). Tylko w przeciągu ostatnich 6 miesięcy przeprowadziliśmy dzięki temu 17 udanych rozgrywek turniejowych w rozmaite bijatyki online. To jednak dopiero początek! Ich ilość wzrasta z każdym tygodniem, co wiąże się z koniecznością wprowadzania kolejnych przydatnych funkcji ułatwiających poruszanie się po Systemie. Dotychczas zmiany przeprowadzane były wyłącznie pod kątem turniejów online, jednak zalety Systemu Turniejowego sięgają znacznie dalej.

Single Elimination / Double Elimination Generator

Dzisiaj chciałbym przedstawić nową funkcję autorstwa SubZero, jaką jest Generator Drabinek Turniejowych i tabel grupowych. Jak wskazuje nazwa, za pomocą Generatora możemy stworzyć dowolny typ drabinek oraz tabel grupowych do wykorzystania na potrzeby turniejów offline!

Generator Drabinek Turniejowych dostępny dla każdego za darmo na naszej stronie dzieli się na dwie części. Za pomocą pierwszej możemy utworzyć tabelę grupową. Całość jest bardzo prosta w obsłudze i nie powinna sprawić najmniejszych problemów. Klikamy na nagłówek Grupy, który po rozwinięciu oferuje możliwość wpisania w dwóch kolumnach np. nazwy przeprowadzanego turnieju i tytułu gry. Poniżej wpisujemy liczbę graczy przyporządkowanych do danej grupy oraz liczbę awansujących w kolumnie obok. Następnie wybieramy pozycję loga na karcie grupowej, rozmiar karty (do wyboru rozmiary A3, A4, A5 i B5) oraz format pliku (JPG, PND, PDF). Na koniec możemy kliknąć na Podgląd, by dokonać ewentualnych poprawek. Teraz już tylko wybieramy opcje Generuj, aby utworzyć kartę grupową, którą następnie możemy zapisać na dysk swojego komputera i wydrukować na potrzeby turniejów offline.

Poniżej znajduje się Generator Drabinki Single Elimination i Double Elimination. Pozostałe funkcje są identyczne jak opisane powyżej, także każdy kto udanie wygenerował tabelę grupową powinien sobie również poradzić w tym przypadku.

Darmowy Generator Drabinek Turniejowych to kolejne ciekawe udogodnienie w Systemie Turniejowym Honmaru, będące jednocześnie unikalnym rozwiązaniem w naszym kraju. Pozwala w szybki i prosty sposób wygenerować odpowiednie tabele grupowe bądź finałowe. Jej prostota i funkcjonalność oszczędza ponadto czas na ręczne tworzenie tabel w trakcie trwającego turnieju, ciesząc oczy przejrzystością i unikając niepotrzebnego zamieszania. Ponadto może być wykorzystywana nie tylko do prowadzenia turniejów w bijatyki, lecz również do innych gier czy zawodów sportowych. Czekamy na Wasze opinie i sugestie w tej sprawie.