Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Honmaru

Relacja z turnieju Tekken Tag Tournament 2 by CeX w Cybermachinie

Data: 17.03.2017 | ,
przez: Dumian

Tekken Tag Tournament 2 by CeX w CybermachinieOstatnio w temacie bijatyk dominowała najnowsza odsłona Mortal Kombat. Bydgoscy miłośnicy Tekkena musieli trochę poczekać na swoją kolej. Teraz kiedy wydarzenie jest już za nami mogę spokojnie powiedzieć, że Turniej Króla Żelaznej Pięści wrócił w dobrym stylu do grodu nad Brdą.

Ponownie za wydarzeniem stała ekipa CeX Bydgoszcz we współpracy z Cybermachiną, a za prowadzenie samych rozgrywek w FIFĘ i Tekkena odpowiadali kolejno Schemat z Graczem od dziecka.pl (tam wkrótce relacja z FIFY) oraz Dumian z Honmaru.pl

Jeśli jesteście ciekawi jak wydarzenie wyglądało okiem fana bijatyk, zapraszam do rozwinięcia.

Przebieg oraz plan turnieju były podobne do wcześniejszego eventu z Mortal Kombat. Z zapisami ruszyliśmy od godziny 15, start samego turnieju miał miejsce o godzinie 16, a zakończył się punktualnie o 22:00. To się nazywa timing w stylu just frame!

Tekken Tag Tournament 2 by CeX w CybermachinieDopisała frekwencja, ponieważ udział wzięło aż 16 graczy. W celu nabicia brakującej liczby osób do Double Elimination, szeregi Tekkenowców zasiliło kilka osób zainteresowanych głównie turniejem FIFA. Dzięki sprawnej organizacji i synchronizacji między turniejami, bez problemu udało się dograć wszystko tak, aby bez większych problemów brać udział w obu rozgrywkach.

Wydarzenie miało wymiar lokalny, a co za tym idzie nie obyło się bez kilku wpadek z tym związanych. Główny problem dotyczył kontrolerów – z racji platformy turniejowej jaką był Xbox 360, sterowanie postaciami było bardzo utrudnione, a kuriozalnych sytuacji podczas pojedynków nie brakowało. Poza tym już na starcie problemy techniczne (prawdopodobnie po stronie usługi sieciowej Xbox związanej z profilem online) uniemożliwiły zalogowanie się i pobranie kompletu postaci. Mając na uwadze te dwa aspekty nie pozostawało już nic innego jak wyluzować się i bezstresowo podejść do swoich walk. Te przebiegały bardzo sprawnie na dwóch stanowiskach wydzielonych na potrzeby turnieju.

Tekken Tag Tournament 2 by CeX w CybermachinieWarto zauważyć, że poziom mimo wszystko okazał się całkiem niezły, biorąc oczywiście dużą poprawkę na pady do Xboxa 360. Nie było mowy o dostaniu się przypadkowych osób do najwyższych szczebli Double Elimination, co często ma miejsce w przypadku podobnych, lokalnych wydarzeń. Za sprawą kilku doświadczonych graczy, którzy swoje przygody z serią Tekken liczą już w „nastu” latach, widzowie mogli nacieszyć oczy niezłymi akcjami i kilkoma naprawdę ciekawymi pojedynkami. Wieloletni staż, doświadczenie turniejowe oraz znajomość systemu walki procentują nawet bez regularnych treningów i masterowania najnowszej odsłony.

Tekken Tag Tournament 2 by CeX w CybermachinieNa pierwszy rzut oka może okazać się zaskoczeniem 4 miejsce Adama (Mada), który sięgał już przed laty po najwyższe miejsca podium lokalnych turniejów, niestety nie bez znaczenia był tutaj fakt braku Miharu w rosterze. Skorzystałem na tym ja, eliminując Adama z drabinki wygranych, następnie Melciu, który pokonał swojego rywala 3:1 awansując dalej – w finale drabinki przegranych szczęścia jednak zabrakło i po zaciekłym starciu udało mi się pokonać przeciwnika 5:3. W wielkim finale spotkałem się z Kubą (Kruczy), który ma na swoim koncie udane występy w ogólnopolskich turniejach Tekkena we wcześniejsze części. Doświadczony operator Lawa pewnie, bez żadnej porażki zakwalifikował się do najważniejszego pojedynku dnia (wcześniej pokonując mnie w finale drabinki wygranych). Finał rozstrzygnął się bez większych niespodzianek i choć udało mi się uzyskać chwilową przewagę, to jednak operator Lawa i Heihachiego nie pozostawił złudzeń do kogo należy dziś zwycięstwo, kończąc spotkanie wynikiem 5:2 i zasłużenie wygrywając cały turniej.

Nagrodami w turnieju były vouchery do CeX (odpowiednio 50, 30 i 20 zł licząc od najwyższego miejsca podium – czekają do odebrania przez zwycięzców od środy przy ul. Gdańskiej 10) oraz bony do wydania w Cybermachinie (również w kwotach 50, 30 i 20 zł).

Ze swojej strony spotkanie zaliczam do udanych, fajnie było odświeżyć stare bijatykowe znajomości, pograć i pogadać wspólnie przy Tekkenie. Podziękowania wędrują do organizatorów i sponsorów nagród, a także do uczestników za fajną atmosferę i pozytywne nastawienie. Do następnego!

Wyniki

1. Kruczy (Kuba) [Marshall Law, Heihachi]
2. Dumian [Devil Jin, Marshall Law]
3. Melciu [Forest Law, Marshall Law, King]
4. Adam (Mada) [Xiaoyu, Heihachi]
5. Moro [Forest Law, Marshall Law, Jun], Koza [?]

Tekken Tag Tournament 2 by CeX w Cybermachinie

Galeria

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Cross-Play Weird Stuff
Mortal Kombat PL velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat