Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Honmaru

Podsumowanie bydgoskiego turnieju Tekken 7 w Cybermachinie

Data: 02.07.2017 | ,
przez: Dumian

25 czerwca 2017 roku miał miejsce pierwszy turniej Tekken 7 w Bydgoszczy. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem, bijąc tym samym rekord poprzednich bijatykowych eventów z tej serii w Cybermachinie. Dopisał również poziom, a całości dopełniła świetna atmosfera. Nie zabrakło udanych debiutów i wielu emocji.

Wysokie zainteresowanie turniejem zaowocowało przeprowadzeniem równolegle aż dwóch rozgrywek, głównego (16 uczestników) oraz dodatkowego (8 uczestników) dla graczy, którzy nie załapali się do pierwszego składu (z racji ograniczonego czasu i ilości stanowisk decydowała kolejność zgłoszeń). Oba turnieje przeprowadzone zostały oczywiście w formule Double Elimination.

Z edycji na edycję turnieje w Cybermachinie gromadzą coraz więcej zainteresowanych. Wraz z liczbą chętnych rośnie także poziom zmagań. Kilku debiutantów podczas niedzielnego turnieju pokazało, że mogą stanowić realne zagrożenie dla stałych wyjadaczy. Wiele walk w drabince było zaciętych, ale osobiście do szczególnie udanych debiutów zaliczyłbym występ gracza o nicku Dashei, który sprawił nie lada problem bardziej doświadczonym kolegom oraz Nero, który w wielkim finale turnieju dodatkowego wygrał pierwszy set z graczem Melciu i dopiero w kolejnym secie utracił przewagę, o włos kończąc ostatecznie pojedynek 4:5. Z racji prowadzenia rozgrywek nie miałem możliwości oglądać wszystkich meczów, także w oczy rzucili mi się głównie gracze z wyższych szczeblów drabinki, ale kątem oka widziałem, że graczy z potencjałem tekkenowego rozwoju było znacznie więcej, także do wszystkich uczestników: warto trenować! Z mojej perspektywy na wyróżnienie z początkowej fazy rozgrywek zasłużyła też Rukia (Lili), która już w pierwszej walce drabinki wygranych sprawiła mi nie lada problem swoim ofensywnym stylem gry, który ostatecznie jednak udało mi się skutecznie skontrować i odpracować stratę 0:1 na 3:1.

W nowym Tekkenie dobrze odnaleźli się najbardziej doświadczeni gracze bydgoskiej sceny Tekkena, potwierdzając wysoką formę z poprzednich odsłon Turnieju Żelaznej Pieści. Najwyższe miejsca drabinki turnieju głównego to dobrze znani lokalnej społeczności Tekkena starzy wyjadacze. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj Kruczy (Kuba), który ponownie w pewnym stylu udowodnił swoją dominację, pewnie wygrywając wielki finał, po wcześniejszym awansie z drabinki wygranych. Law Kuby nie miał sobie równych tego dnia. Również jego brat Mors, operator Paula nie pozostawiał swoim przeciwnikom złudzeń i dopiero w finale w pojedynku z Kubą poznał smak porażki. Tego dnia trzecie miejsce należało do mnie (i konsekwentnie wybieranego przeze mnie Devil Jina). Po wygranej z Madą (bardzo dobra Xiao), a wcześniejszej bardzo trudnej przeprawie z Dashei (Alisa, Lucky Chloe, Claudio) udało mi się uplasować na ostatnim miejscu podium.

Na zakończenie udało nam się zrobić pamiątkową fotkę najbardziej wytrwałych miłośników Tekkena, którzy postanowili zostać z nami do samego końca.

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników za świetną atmosferę, ducha rywalizacji fair play i turniejowe emocje. Super, że w Bydgoszczy jest tylu graczy zainteresowanych Tekkenem. Standardowo już na minus zaliczyć należy pady od Xboxa, które spowodowały, że postanowiliśmy nie nagrywać i nie udostępniać szerzej walk z turnieju. Poza tym jednym mankamentem wydarzenie zapadnie w pamięć bardzo pozytywnie. Osobiście już nie mogę doczekać się kolejnej edycji!

Podziękowania wędrują również do Karola, który pomagał mi zapanować nad dwoma turniejami jednocześnie oraz do bydgoskiego oddziału CeX i Cybermachiny za ufundowanie nagród (kolejno vouchery do CeX i bony do wydania w Cybermachinie) oraz umożliwienie nam wspólnej zabawy oraz udostępnienie zdjęć.

Wyniki

Tekken 7, turniej główny

1. Kruczy (Kuba) [Law]
2. Mors [Paul]
3. Dumian [Devil Jin]
4. Mada [Xiaoyu]
5. Dashei [Alisa, Lucky Chloe, Claudio], Pekkhi [?]

Tekken 7 - turniej główny

Tekken 7, turniej dodatkowy

1. Melciu [Paul]
2. Nero [Asuka]
3. Kasztan [?]

Tekken 7 - turniej dodatkowy

Galeria

Przydatne linki dotyczące wydarzenia Bydgoszcz! Cex! Turniej Tekken 7 i Fifa 2017!

Pamiętajcie, by śledzić naszą stronę Honmaru.pl oraz dołączyć do nas na Facebooku @HonmaruPL, jeśli chcecie być na bieżąco z wydarzeniami dotyczącymi Tekkena i bijatyk w Bydgoszczy i nie tylko.

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Cross-Play Weird Stuff
Mortal Kombat PL velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat