paź
30
2021
0

Ghostrunner (PC, PS4, XONE, Switch, PS5, XSX)

O Ghostrunner wiedziałem tylko tyle, że to zręcznościowy FPS z wysokim poziomem trudności, osadzony w cyberpunkowych realiach. Postanowiłem sprawdzić demo i wciągnąłem się na od razu. Gra jest klimatyczna, ma świetny soundtrack, a co najważniejsze, już od pierwszych minut nie pozwala oderwać się od ekranu.

Ghostrunner to produkcja polskiego studia One More Level i ta nazwa idealnie przekłada się na doświadczenie gracza, który wcieli się w tytułową postać. Przydługie przerywniki filmowe, zadania poboczne, za duży otwarty świat czy rozpraszacze na każdym kroku – tego tu nie znajdziecie. Ghostrunner to esencja rozgrywki na najwyższym poziomie. O ile lubicie wyzwania. I ninja parkour :)

Przez wyzwania mam tutaj na myśli gameplay loop znany z gier soulslike takich jak Dark Souls, Nioh, czyli oparty o wysoko postawioną poprzeczkę, w której metodą prób i błędów (oraz licznych zgonów) odkrywamy sposób radzenia sobie z kolejnymi poziomami. Twórcy idealnie włączyli mechanikę zgonów w trzon rozgrywki. A ginąć będziecie tutaj setki razy, co dzięki idealnie rozstawionym checkpointom i błyskawicznemu respawnowi tylko motywuje do dalszych prób. Satysfakcja po pokonaniu każdego levelu gwarantowana.

Brzmi ciekawie? Odpalcie darmowe demo, które od razu Wam powie czy to gra dla Was. Pomińcie gameplay i recenzje w internecie (średnia powyżej 8/10). Warto samodzielnie odkrywać wszystkie niespodzianki, które przygotowali twórcy.

Dajcie znać jak wrażenia jeśli już graliście. A jeśli nie to powodzenia w podbijaniu Dharma Tower!