gru
08
2010
0

Recenzja Warriors of Fate – flagowy beat’em up Capcomu?

kof

Warriors of Fate jest osadzoną w czasach średniowiecza grą typu beat’em up. Została stworzona we wczesnych latach 90-tych przez firmę Capcom, zainspirowaną mangą pt. „Tenchi o Kurau”. W tym czasie rynek był przesiąknięty grami z tego gatunku, jednak ten tytuł zdołał się przebić i zyskać większą popularność.

W grze może wziąć udział do trzech osób. Do dyspozycji mamy pięciu odważnych twardzieli, różniących się zwinnością, siłą, szybkością, zasięgiem oraz umiejętnościami. Po wyborze jednego z nich i po krótkiej scence wprowadzającej, zostajemy od razu rzuceni w wir walki i musimy się bardzo starać, by jakoś przebrnąć przez 9 poziomów przepełnionych sporą ilością uzbrojonych wojowników. Poza tym, że nie grzeszą oni inteligencją, to dla ułatwienia możemy zbierać różnego rodzaju oręż, która umila i ułatwia nam seryjne mordy. Z końcem każdego poziomu spotykamy się z nieuniknionym, czyli walką z jakimś bardziej przypakowanym cwaniakiem, wraz z jego pomniejszymi żołnierzykami. Żeby dać nam czas na odpoczynek od ciągłej walki, mamy możliwość wziąć udział w mini-grach między poziomami, które polegają na szybkim, sprawnym wciskaniu przycisków i kierunków.

Grafika jest przyzwoita; ładnie wykonane kolorowe plansze, szczegółowo zrobione postacie, dobra animacja rzutów, uderzeń czy skoków. Przy tym wszystkim dźwięk sprawuje się równie dobrze. Słyszymy odgłosy uderzeń oraz trafienia ostrą bronią wrzynające się w przeciwnika, a także okrzyki naszych postaci.Wszystko to jest ładnie zgrane i umila nam rozgrywkę oraz poprawia przyjemność z gry.

Najważniejszą rzeczą jest oczywiście grywalność, która jest bardzo dobra. Zróżnicowane postacie, ciosy i bronie powodują, że ciągłe klepanie przeciwników nie nudzi się zbyt szybko.

Warriors of Fate nie jest grą innowacyjną, ale za to z dobrym, zróżnicowanym, bogatym i ciekawym systemem rozgrywki. Zdecydowanie polubi ją każdy, kto lubi średniowieczne klimaty.

Ocena:
Grafika: 8
Dźwięk: 7
Grywalność: 8
Ocena ogólna: 8