lis
17
2010
4

Recenzja Alien vs. Predator – automatowy debeściak Capcomu?

Alien vs. Predator to gra z gatunku beat’em up. Została wydana w 1994 roku przez Capcom i rozczarowała graczy tym, że nie została wydana na żadną konsolę, co zmusiło do częstszego odwiedzania salonów z automatami. Mamy tutaj możliwość grania do 3 osób jednocześnie. Do wyboru mamy 4 postacie: dwoje ludzi w skład których wchodzi seksowna, sprytna dziewczyna i napakowany lecz troszkę powolny żołnierz oraz dwóch predatorów, z których każdy posiada ciekawą broń. Nietypowo jak na ten gatunek gier, wybór naszego bohatera ma znaczenie ze względu na duże zróżnicowanie takich parametrów jak: siła, zwrotność, skoczność, szybkość, a także różny styl walki.

Podczas rozgrywki musimy przeżyć 7 poziomów, między którymi są krótkie scenki tworzące ciekawą fabułę. W tym czasie stawimy czoła różnego typu obcym oraz natrętnym żołnierzom. Po drodze możemy używać znalezione noże, karabiny, miotacze ognia czy granaty, które umilają rozgrywkę albo ograniczyć się do swoich własnych umiejętności takich jak: kilkukrotna wiązka uderzeń, strzałów (tu jednak trzeba uważać, by nasza broń się nie przegrzała, bo wtedy musimy poświęcić chwilę na jej przeładowanie) czy też super atak przydatny, gdy otacza nas mnóstwo wrogów. Musimy jednak uważać, aby nie zostać za bardzo pobitym, gdyż wtedy możemy nawet upuścić naszą główną broń. Każda plansza kończy się walką z 'Mamuśką’ obcych, wspieraną przez swoje pupile.

Gra mimo swojej starości nie odstrasza brzydotą, gdyż grafika i animacja postaci jest bardzo dobra i z dobrym dźwiękiem w tle tworzy bardzo sugestywny i mroczny klimat. Mimo tego, że gra jest krótka, to jednak po skończeniu odczuwamy dziwną chęć powtórzenia jej.
Tytuł ten przyciąga dynamiką i bardzo dużą ilością akcji, poza tym mamy możliwość przeżycia wielu ciekawych momentów, które ludziom o słabych nerwach z pewnością będą śnić się po nocach.

Ocena:
Grafika: 8/10
Dźwięk: 7/10
Grywalność: 8,5/10
Ogółem: 8/10

Poniżej prezentujemy rodzime produkcje od ekipy Tochiro Team, do której należy m.in. luc_october z naszego forum. Polecamy – warto obejrzeć!