paź
06
2022
0

Intravenous – opinia o jednej z najciekawszych skradanek dostępnych na PC

Intravenous – niewiele mówiący tytuł wydany wyłącznie na PC, którego pewnie większość przegapi, a jednak warto się z nim zapoznać – jak dla mnie jedno z największych zaskoczeń roku. Fabuła jest tylko tłem i chodzi w niej o pomszczenie brata, poprzez rozwałkę niezliczonych tabunów oprychów.

Choć akcja przedstawiona jest w podobnym stylu co Hotline Miami, to jednak nie chodzi tutaj o sielankową eksterminację, a cichą eliminację przeciwników. I właśnie dodanie elementów stealth sprawia, że gierka rządzi na maxa. Największą zaletą jest AI – jedno zauważenie oznacza, że dopóki nie zginiesz, to przeciwnicy nie dadzą Ci spokoju. A nie dają praktycznie przy każdym najmniejszym potknięciu (ślady krwi, pozostawienie otwartych drzwi czy wywalenie na widoku zbędnej broni). Z podstawowych możliwości ataku obok sporej liczby pukawek czy granatów możemy się zakradać, dusić ofiary, czołgać między szybami wentylacyjnymi czy rzucać butelką w wybranym kierunku dla odwrócenia uwagi.

Co ważne – mamy dość rozległy teren działań i praktycznie każdy może zaliczyć zadanie zupełnie inaczej, wybierając różne ścieżki do celu. Pod koniec misji premiowani jesteśmy odpowiednim rankingiem punktowym podzielonym na kilka rodzajów (zabijanie z ukrycia, omijanie przeciwników bez zauważenia czy napieranie w stylu Rambo), co sprawia, że misje można szlifować na wiele sposobów. Miejscami nieco oszczędna oprawa AV, a i sporo miejscówek się powtarza, ale trzeba brać poprawkę, że grę stworzyła praktycznie jedna osoba – u mnie 8/10. Warto dać szansę, zwłaszcza teraz, kiedy jest w promce na Steamie. Aha – polecam grać wyłącznie na poziomie Masochist :)

https://store.steampowered.com/app/1486630/Intravenous/


Podziel się

Podobał Ci się ten wpis? Może warto podzielić się ze znajomymi?

Interesuje Cię temat gier?

Nie przegap najciekawszych treści! Dołącz do setek graczy, miłośników bijatyk, zostaw lajka na naszym fanpage’u Honmaru oraz wpadnij na grupę Honmaru FGC.

Jesteśmy obecni na różnych serwisach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia nas na:

Chcesz pogadać luźno w czasie rzeczywistym? Wpadaj na Discorda.