Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Honmaru

Zastosowanie Hamachi na Kaillerze – hostowanie dla wszystkich

Data: 07.04.2009 |
przez: Dumian

logo hamachiDo napisania tego krótkiego poradnika skłonił mnie powracający jak bumerang, przy okazji większości turniejów, gry w rankingu, a nawet zwykłych sparingów, temat Kaillery P2P. O wyższości bezpośredniego połączenia nad grą na serwerach było już wiele razy, jednak nadal nie każdy przekonany jest do tej formy rozgrywki. Powodem często są przyzwyczajenia do serwerowych warunków, ale także kwestie techniczne np. problemy z przekierowaniem portów, połączeniem lub niemożliwość hostowania gry. Na to drugie zaradzić można czytając dalszą cześć tego tekstu.

Czym jest Hamachi?

Hamachi jest nie wymagającym konfiguracji programem typu Virtual Private Network (VPN), umożliwiającym nawiązanie bezpośredniego połączenia między dwoma komputerami, jeżeli oba znajdują się za NAT-em. W nawiązaniu połączenia pomaga serwer, ale potem połączenie jest utrzymywane bez jego pomocy.

Do czego może mi się przydać Hamachi?

Główne zastosowanie, jakie nas interesuje, to możliwość hostowania gry na Kaillerze P2P, nawet w przypadku osób, które normalnie nie mogą się połączyć.

Co zrobić aby cieszyć się tą aplikacją?

To bardzo proste, wystarczy pobrać i zainstalować Hamachi. Cały proces jest bardzo łatwy – instalator prowadzi nas za rękę i już po chwili możemy cieszyć się możliwościami programu. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, to na górze programu pojawił się nasz „nowy adres IP”, za pomocą którego będziemy teraz identyfikowani w wirtualnej sieci.

Obsługa programu.

Obsługa Hamachi również nie przysparza większych problemów. Interfejs jest intuicyjny, a podstawowe czynności bardzo proste do wykonania. Po odpaleniu programu klikamy przycisk włącz (lewy dolny róg) i teraz interesuje nas głównie dołączenie do już istniejącej sieci oraz zakładanie nowej.

Na początek polecam dołączyć do sieci Hamachi Honmaru. W tym celu klikamy ikonkę drugą od prawej (na dole programu) i z menu sieci wybieramy dołącz do istniejącej sieci. W odpowiednie pola nazwa sieci i hasło sieci wpisujemy kolejno Honmaru.pl jako nazwę oraz online jako hasło. Następnie klikamy dołącz i gotowe – jesteśmy członkami sieci.

Utworzenie nowej sieci przebiega analogicznie i nie wymaga dodatkowych wyjaśnień.

Jeśli jesteśmy podłączeni widzimy na liście pozostałych użytkowników sieci. Zielona gwiazdka oznacza, że dany użytkownik jest aktualnie online.

Kaillera P2P i Hamachi.

W oknie Hamachi możemy kliknąć prawym przyciskiem myszki na danym użytkowniku i wybrać kopiuj adres. Jedyne co nam pozostaje to korzystając z klienta P2P hostować lub dołączyć do założonej już gry za pomocą IP nadanego przez program Hamachi (gracz który podłącza się do hostującego korzysta z wirtualnego adresu IP swojego oponenta nadanego przez Hamachi).

Tym sposobem możliwe jest połączenie za pomocą Kaillery P2P dwóch graczy, z których żaden normalnie nie może hostować gry.

Po skończonej grze można kliknąć na nazwę sieci i wybrać opuść sieć, dzięki czemu zwolnimy miejsce innym użytkownikom (pojemność jednej sieci Hamachi jest ograniczona). W celu ułatwienia identyfikacji graczy wybieramy nick taki sam jaki mamy zarejestrowany na Honmaru.

Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi więcej osób przerzuci się na dobre z serwerów na bezpośrednie połączenie P2P.

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Cross-Play Weird Stuff
Mortal Kombat PL velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat