mar
25
2009
4

Prawie Tekken 6 na PSP – cheaty w T5DR

Artykuł napisany przez: Mastachi

Do premiery Tekkena 6 jeszcze trochę czasu pozostało, ale jeśli ktoś dysponuje przerobionym PSP (Custom Firmware) to już teraz może przetestować co nieco z systemu tej gry. Wystarczy posiadać japońską wersję Tekken: Dark Resurrection i wgrać program do cheatów. Działa to podobnie jak action replay, a kody są tworzone przez skośnookich graczy. Więc do dzieła! Poniżej przedstawiam krótki tutorial jak uruchomic boundy w Dark Resurrection.

– Pierwszą i najważniejszą rzeczą jakiej będziemy potrzebowali jest paczka Tekken DR with B!, którą ściągamy i wrzucamy do katalogu setplugins na karcie pamięci w PSP.
– Wchodzimy w Recovery Menu w PSP (R przy uruchamianiu) i w plugins dajemy cwcheat.prx i cwcheatpops.prx na enabled.
– Wracamy do menu startowego w PSP i włączamy grę.
Gdy T:DR się załaduje, przytrzymujemy przez 3 sekundy select i pojawia się menu cheatów. W Reload Cheat Database wybieramy 1 i naciskamy X. Później X na Select Cheats i wybieramy cheaty, które nas interesują. Wychodzimy kółkiem i przy Enable Cheats zaznaczamy Y. Następnie Return To Game.
Czasem te cheaty potrafią zawiesić PSP, więc w razie czego nie powinniśmy się przejmować. Nie wszystkie postacie mają ciosy z Tekkena 6, a nieraz boundy nie działają. Trzeba wtedy wybrać Heihachiego, zrobić jakiegoś bounda i dopiero później wybrać postać, którą chce się pograć. Z czasem będzie więcej dodanych ciosów, więc trzeba poczekać na aktualizację.

Tak prezentuje się w akcji gra z systemem bound:

[Film usunięty]

PS. Już widziałem, że niektóre postacie zostały przerobione na postacie z T6! Przykładowo Kuma posiadająca ciosy Boba czy Armor King grający jak Lars. Jeśli uda mi się to przetestować to wrzucę dodatkowe kody i napiszę jak zaktualizować.