Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Telefon Xiaomi z kartą Citi Simplicity
Honmaru

Podsumowanie rankingów Ultimate Mortal Kombat 3 i Mortal Kombat II

Data: 14.08.2011 |
przez: Dumian

Minęły trzy miesiące od startu rankingów Mortal Kombat II i Ultimate Mortal Kombat 3 – był to pierwszy sezon rankingowych zmagań w klasyczne odsłony Mortal Kombat w wolnym systemie każdy z każdym, bez narzuconych terminów czy konkretnych meczów. Jak wyglądała frekwencja w tych rozgrywkach, które postaci były najpopularniejsze, a którzy gracze najaktywniejsi, kto uplasował się najwyżej w tabeli i w końcu czy inicjatywa okazała się udana? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań, poznacie w rozwinięciu wiadomości.

Podczas prawie 100 dni trwania obu rankingów rozegrano w ich ramach ponad 300 meczów co daje nam wynik ok. 3 meczów dziennie. Podsumujmy jednak jak sytuacja wyglądała w poszczególnych rankingach, zaczynając od Ultimate Mortal Kombat 3, który to cieszył się ponad dwukrotnie większą popularnością/aktywnością.

Podsumowanie rankingu Ultimate Mortal Kombat 3
www.honmaru.pl/ranking/umk3/

Tabelę końcową zobaczyć możecie poniżej:

Jak widać nie obyło się bez zaskakujących zwrotów akcji i kwestia podium rozegrała się dosyć niespodziewanie ostatniego dnia trwania rankingu (11.08), gdzie w wyniku meczu Adepta z Vertem, na pierwsze miejsce awansował Doink. Ostatecznie zwycięzca Mortal Kombat Mythologies Cup i Mortal Kombat Ninja & Kunoichi Cup oraz posiadacz najdłuższej serii zwycięstw z rzędu – Vert, uplasował się na drugim miejscu. Trzecie miejsce to hauwa – posiadacz 1308 punktów na koncie. Cała trójka uzyskała rangę C, z którą zakończyli zmagania także Adept, WolfBogard i Dumian.

W rankingu UMK3 aktywny udział wzięło 14 graczy, którzy rozegrali prawie 220 meczów, co statystycznie daje nam wynik ok. 15 meczów na każdego uczestnika. Oczywiście, zgodnie z zasadami, aktywność mogła być (i była) bardzo zróżnicowana – najwięcej rozegranych meczów na koncie zgromadził Oscar (aż 73), drugie miejsce w tej kategorii przypadło graczowi o nicku hauwa (49), natomiast ostatnie miejsce podium przypadło w udziale graczowi sante (46).

Zastanawiacie się po którą postać w rankingu UMK3 gracze sięgali najczęściej? Odpowiedź przynoszą nam rozbudowane statystyki dostępne poniżej:

Jak widać aż 120 razy wybrany został Kabal – tej postaci też przypadło w udziale najwięcej zwycięstw w rankingu (73). Drugie, trzecie i czwarte miejsce pod względem największej liczby walk zajmują kolejno postacie: Sub-Zero, Smoke i Scorpion.

Podsumowując ranking Ultimate Mortal Kombat 3 można uznać za bardzo udany. Mimo iż największą aktywność uczestnicy wykazali na samym początku, to jednak trzymiesięczne zmagania zdołały przykuć zainteresowanie graczy aż do ostatniego dnia.

Podsumowanie rankingu Mortal Kombat II
www.honmaru.pl/ranking/mk2/

Tabela końcowa:

Zwycięzcą rankingu Mortal Kombat II został Doink – posiadacz najdłuższej serii wygranych w rankingu, swoich rywali pokonywał bez przerwy aż 14 razy z rzędu. Łącznie jednak, najwięcej zwycięstw na koncie zgromadził Klemposs (24) co pozwoliło mu uzyskać trzecie miejsce w tabeli. Na drugim stopniu podium stanął operator Jaxa – Anthrox. Czwarte miejsce to WolfBogard, który wraz z osobami z podium zamyka listę posiadaczy rangi C.

Na ekranie wyboru postaci w rankingu Mortal Kombat II gracze najczęściej ustawiali kursor nad Scorpionem – to on był najczęściej wybieranym wojownikiem (86 razy). Dwie kolejne pod względem popularności postaci to kolejno Sub-Zero i Liu Kang.

Więcej statystyk możecie znaleźć poniżej:

Ranking Mortal Kombat II, mimo aktywności mniejszej niż UMK3 (przypomnijmy: 14 aktywnych uczestników i prawie 220 meczów) również zaliczyć można do udanych – liczba meczów blisko 90, rozegranych przez 10 aktywnych graczy MKII pozwala spojrzeć optymistycznie na kolejne inicjatywy dotyczące zmagań w różne klasyczne części popularnej serii bijatyk spod znaku Smoka.

Na zakończenie nie pozostaje mi już nic innego jak podziękować za wspólną grę uczestnikom oraz pogratulować wszystkim aktywności i zdobytych punktów. Kolejne sezony rozgrywek ruszą prawdopodobnie po wakacjach, wcześniej jednak przyjdzie nam jeszcze stanąć do walki w dwóch turniejach z serii Puchar Rankingu – będą to osobne rozgrywki dla MKII i UMK3, w których udział wziąć będą mogli tylko najlepsi i najaktywniejsi gracze z rankingu.

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Weird Stuff
Mortal Kombat PL Pixele velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat