maj
18
2013
2

SNK Playmore – Job opportunity

Od czasu wydania The King of Fighters XIII z obozu SNK Playmore nie było praktycznie żadnych informacji. Wygląda jednak na to, że zaczyna się coś ruszać i niedługo rozpoczną pracę nad nowym tytułem. Możliwe nawet, że już się rozpoczęły. Na stronie firmy pojawiło się kilka ciekawych ogłoszeń pracy  z dość intrygującym zdjęciem. Jak wynika z treści poszukują oni ludzi (5 game designers, 10 CG artists oraz 10 programistów) obeznanych z OpenGL i programowaniu na obecną generację konsol do stworzenia nowej odsłony KOF bądź Samurai Shodown w 3D.

SNK miało już swoje potyczki z 3D w postaci KOF: Maximum Impact czy też Samurai Shodown – Edge of Destiny, jednak nie odniosły one takiego sukcesu jak wersja 2D. Tak naprawdę nie wiadomo czy będzie to gra w pełnym 3D jak wspomniane wyżej czy też dalej klasyczne 2D. Trzeba zauważyć, że w KOF XIII postacie 2D były stworzone na podstawie modeli 3D. Istnieje też opcja, że grafika będzie podobna do tej z Street Fighter IV.

Strzępy informacji jakie posiadamy na tę chwilę dają duże możliwość do spekulacji jak będzie wyglądał nowy projekt od SNK. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na oficjalne informacji z ich strony.