Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Telefon Xiaomi z kartą Citi Simplicity
Honmaru

Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Mortal Kombat II – relacja

Data: 27.04.2011 |
przez: Krelian

16 kwietnia 2011 roku na polskiej scenie bijatyk miało miejsce wielkopomne wydarzenie: po raz pierwszy od czasów Gambleriady z 1995 roku, w naszym kraju odbyły się Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Mortal Kombat II, które na dzień dzisiejszy ze stoickim spokojem można określić mianem Oficjalnych. Zacznijmy jednak po kolei.

Impreza odbyła się w Centrum Sztuki Współczesnej w Krakowie, przy okazji odbywającej się w tym czasie imprezy DKiG (Dawne Komputery i Gry). Jak wskazuje nazwa, motywem przewodnim była prezentacja oldschoolowego sprzętu i gier, choć nie zabrakło przy tym możliwości pogrania na nowszym sprzęcie (m.in. Nintendo Gamecube). Jak podają organizatorzy, łącznie na poszczególnych stoiskach można było zobaczyć (oraz pograć) na ok 40 różnych komputerach i konsolach, wliczając w to Ponga, rozmaite odmiany Amigi, Segi, Nintendo, czy mniej popularnych pokroju Ameprod TVG-10, Elwro 800 Junior, KC 85/4, Timex 2048 i wielu innych. Jeśli chodzi o samą otoczkę i klimat to było dość kameralnie. Na dwóch piętrach rozłożono rozmaity sprzęt, którego można było w każdej chwili przetestować bądź przypomnieć sobie ‚stare dobre czasy’. Ponadto odbyły się także turnieje w Archon, Duke Nukem 3d oraz Warcraft. Zostały jednak błyskawicznie przyćmione przez popularność turnieju Mortal Kombat II, którego organizacją zajęli się Adept i Krelian, reprezentujący serwisy Geek-World.pl oraz Honmaru.pl.

  

Turniej rozpoczął się o godzinie 12:30, gromadząc 19 uczestników. Po wstępnych zapisach mailowych spodziewaliśmy się mniejszej frekwencji. Dodajmy do tego grę, która ostatnio święciła triumfy na turnieju 16 lat temu oraz atmosferę skumulowaną wokół stanowiska turniejowego, a szybko można wywnioskować, że Mortal Kombat II okazał się strzałem w dziesiątkę i powodem dla sporej grupki zapaleńców do tego, aby ponownie wrócić do tej niewątpliwie jednej z najlepszych bijatyk w historii. W dużej mierze do takiej popularności przyczynił się również cykl turniejów Mortal Kombat Mythologies Cup, który od kilku miesięcy nakręca coraz większą ilość zainteresowanych do powrotu w Zaświaty w celu bezwzględnego wyrywania kończyn (pojawiła się praktycznie cała czołówka aktualnej sceny MK w Polsce) – można tutaj spokojnie i bez obaw powiedzieć o wskrzeszeniu klasycznych części MK, co tylko potwierdza zainteresowanie kolejnymi turniejami.

 

Uczestnicy z uwagi na ograniczoną ilość stanowisk zostali podzieleni na dwie grupy (jedna składająca się z 10, zaś druga z 9 osób). W grupach graliśmy do 3 wygranych walk, zaś z poszczególnych grup wychodziły po 4 osoby. Z grupy pierwszej wyszli następujący zawodnicy: 1. Doink, 2. Chris (będący największą niespodzianką głównie przez brak wcześniejszego uczestnictwa w turniejach Mortal Kombat na Honmaru), 3. Adept, 4. Hauwa. Z grupy drugiej wyszli: 1. WolfBogard, 2. Vert (który w grupach przegrał z Wolfem 3:1), 3. Dobry, 4. Ratajczak (jedyna osoba spoza ekipy Honmaru).

Finałowa runda została rozegrana w systemie Single Elimination, a więc przegrany definitywnie żegnał się z turniejem. Niespodzianką już w pierwszej fazie drabinki SE była wygrana Hauwy z WolfBogardem 3:2. Kolejne pojedynki choć równie emocjonujące nie mogły się równać z finałem, w którym zmierzyli się Vert z Doinkiem. Emocje sięgały zenitu, powodując urwanie moszny wszystkim obserwatorom. Ostatnia walka przy stanie 2:2, dwóch Raidenów na ekranie, finałowa runda, obaj przeciwnicy w powietrzu na Dangerze, każdy wciska przycisk mający dokonać żywota oponenta i ….. Vert wygrał trafiając paznokciem w aktywnego piksela ;]. Po tej walce ostatecznie chyba każdy utwierdził się w przekonaniu, że Mortal Kombat II to nie tylko wciąż bardzo grywalna pozycja, ale przede wszystkim pozwala wykrzesać tak z graczy, jak i widzów nieskończone wręcz pokłady emocji i chęci rywalizacji. W walce o trzecie miejsce spotkali się jeszcze Adept z Hauwą, zaś podium ostatecznie wyglądało tak:

1. Vert
2. Doink
3. Adept
————
4. Hauwa

Poniżej prezentujemy drabinkę SE utworzoną za pomocą naszego autorskiego Generatora Drabinek Turniejowych na potrzeby turniejów offline.

Po finale przeszliśmy do sali kinowej, na której odbyło się rozdanie nagród. Te zaś były naprawdę wyjątkowe. Dla pierwszej trójki do zdobycia były pamiątkowe puchary. Ponadto finaliści otrzymali jeszcze po grze na PC.

  

Jakby tego było mało, po godzinie 19 ekipa z Honmaru pojechała do Chrisa na after party. Warto w tym miejscu wspomnieć o quizie dotyczącym wiedzy z Mortal Kombat, który odbył się przy wspólnym stole po kolacji, zaś za każdą poprawną odpowiedź przyznawany był punkt. Dla zwycięzcy czekała nagroda w postaci filmu Loch Ness Terror, który wywołał co najmniej pozytywne zaskoczenie wśród uczestników ;].

Poniżej przedstawiam pytania, które znalazły się w quizie. Specjalnie nie podaje odpowiedzi, a Wam polecam bez zaglądania w google spróbować odpowiedzieć na większość z nich. Dodam tylko, że zwycięzca (znów Vert) odpowiedział poprawnie na 4 pytania (tuż za nim uplasował się Doink z 3 poprawnymi odpowiedziami).

Raz jeszcze chciałbym zarówno podziękować wszystkim za stawienie się na tym niewątpliwie wyjątkowym turnieju, jak i pozdrowić wszystkich których miałem okazję w końcu poznać offline. Daliśmy rady i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości powtórzymy imprezę w jeszcze większym gronie niż ostatnio!

Quiz z wiedzy o MK

1. Jak w fazie beta testów (przed wydaniem MK3) nazywali się Sektor i Cyrax?

2. Ile utworów znajduje się na płycie Mortal Kombat The Album?

3. Jak się nazywa aktor grający Raidena w Mortal Kombat Annihilation?

4. W której części Mortal Kombat Sub-Zero mógł przeczepić się do zamrożonego przeciwnika i okręcać wokół niego jak podczas jazdy figurowej na lodzie (bug)?

5. Ile postaci występuje w MKT (licząc z podwójnymi odmianami)?

6. W jakiej części gry występuje kobieta ninja imieniem Khameleon?

7. Proszę podać kombinację za pomocą której możemy wykonać fatality Sonii z MK1

8. Kto wygrał pojedynek Liu Kang vs Kitana w filmie MK1?

9. W jaki sposób Kano stracił oko w Mortal Kombat Legacy?

10. Co trzeba zrobić, aby zagrać postacią Human Smoke w UMK3?

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Weird Stuff
Mortal Kombat PL Pixele velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat