Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Honmaru

Tekken Tag Tournament 2 Online Cup – podsumowanie

Data: 20.12.2012 |
przez: Krelian

Tekken Tag Tournament 2 Online Cup - TTT2 Honmaru.plW dniach od 20 października do 25 listopada odbył się pierwszy oficjalny turniej online w najnowszego Tekkena pod nazwą Tekken Tag Tournament 2 Online Cup. Długo oczekiwany TTT2 miał być przełomowy nie tylko pod względem grywalności, co przede wszystkim stabilnego trybu online.

Oczekiwania tym większe, że już Soul Calibur V oraz Virtua Fighter 5: FS pokazały, że można na poziomie pograć przez sieć, skutecznie omijając lagi. W końcu TTT2 zawitał na rynku i przywalił z grubej rury z niemal bezbłędnym trybem online. W rezultacie na turniej Tekken Tag Tournament 2 Online Cup zapisało się aż 68 uczestników, co stanowi nowy rekord w historii frekwencji turniejów na Honmaru (wcześniej należący do turnieju TK3 Reload Cup).

Biorąc pod uwagę tak sporą ilość uczestników, miesiąc czasu na rozgrywki grupowe wraz z Double Elimination poszły bez większych problemów. Nie obyło się niestety bez walkowerów (pomimo sporej ilości czasu na rozegranie walk), ale to już chyba tradycja. Każdy zainteresowany bez trudu rozegrał swoje walki, dzięki czemu do drugiej rundy przeszło 32 uczestników. W przypadku grup obyło się bez większych niespodzianek, nie zawiodły również osoby zainteresowane grą i znane ze sceny turniejów offline.

Sporą niespodzianką wśród osób ze sceny offline okazał się być Shin_The_Best. W drugim półfinale drabinki wygranych spotkał się z Greyem, którego pokonał 5:2. W finale DW Bati nie dał sobie jednak odebrać pierwszego miejsca w finale. O drugie wciąż trwała walka, zaś na końcu drabinki przegranych po raz kolejny zmierzyli się Grey z Shinem. Tym razem błędy zostały przeanalizowane po stronie Greya i to on wyszedł zwycięsko z tej potyczki. W finale turnieju spotkali się Bati i Grey. Warto dodać, że grali już wcześniej w pierwszej fazie turnieju i to Grey wysunął się na prowadzenie swojej grupy. W finale jednak role się odwróciły i ostatecznie Batiemu wystarczył jeden set, by zakończyć turniej na swoją korzyść wynikiem 5:1.

Zwycięzca otrzymał plakat TTT2, koszulkę z Alisą, breloczek oraz grę Street Fighter x Tekken na PC. Grey otrzymał grę Outrun na PC, koszulkę i breloczek, natomiast Shin zainkasował grę Sonic Mega Collection na PC oraz breloczek. Podziękowania idą również dla Di za wsparcie oraz dla Cenegi, która jest sponsorem nagród.

Ze swojej strony raz jeszcze dziękuję wszystkim za udział w turnieju oraz gratulacje dla finalistów.

Podium:

1. Bati
2. Grey
3. Shin_The_Best
========
4. Rafimaru

Poniżej prezentujemy wszystkie walki, jakie udało się nagrać w czasie turnieju (z tej okazji podziękowania dla Batiego i Rafimaru).

Shin vs. Bati

Rafimaru vs. grey

Bati vs. grey

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Cross-Play Weird Stuff
Mortal Kombat PL velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat