Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Honmaru

SF Impact Area – wywiad ze zwycięzcą dotychczasowych turniejów

Data: 15.11.2010 |
przez: Dumian

Za nami już dwa turnieje z serii Street Fighter Impact Area, w których gracze zmagali się o tytuł najlepszego w Street Fighter III 3rd Strike. Zakończone rozgrywki Awakening Cup oraz Revenge Cup wyłoniły lidera rozgrywek SF Impact Area – podwójnego zwycięzcę – gracza o nicku Pychu. Z tej okazji przygotowaliśmy, zgodnie z zapowiedzią, kolejny wywiad, do przeczytania którego zapraszam w rozwinięciu wiadomości.

Witaj! Przede wszystkim gratuluję kolejnego zwycięstwa w turnieju na Honmaru. Po raz kolejny pokazałeś, stabilną i wysoką formę podczas całych rozgrywek, nie przegrywając żadnego meczu. W związku z tym nie było wątpliwości kogo wybrać na pierwszy ogień jeśli chodzi o wywiad dotyczący klasycznych części Street Fightera oraz działu Impact Arena;). Przygotowałem krótki zestaw pytań, w których będziesz miał okazję przedstawić swoje zdanie odnośnie formy, ulubionych części Ulicznego Wojownika oraz samych rozgrywek. Zaczynamy!

1) Od jak dawna grasz w serię Street Fighter? Od, której części zaczynałeś? Która jest Twoją ulubioną?

Pychu:
Moja przygoda ze Street Fighterem zaczęła się w 1996 roku, gdzie w salonie „na dworcu” ujrzałem Super Street Fighter 2 Turbo, wrzuciłem żetona i zacząłem mashować. Moją ulubioną częścią jest oczywiście 3rd Strike, w której się zakochałem od pierwszego wejrzenia.

2) Jak oceniasz część, w którą do tej pory najintensywniej gramy w SF Impact Arena, czyli 3rd Strike? Jak Twoim zdaniem wypada na tle nowszych SF4 i SSF4?

Pychu:
SF3rd jest dla mnie Street Fighterem idealnym, genialny system parry oraz bufforowania sprawia, że gra mi się w tą część najprzyjemniej ze wszystkich SFów. Seria SF4 jest serią dobrą, aczkolwiek jak dla mnie zbyt ślamazarną i nudną, 3rd Strike cenie sobie za dynamikę rozgrywki i genialny mind-gaming.

3) Utrzymujesz bardzo wysoką formę, co potwierdzają kolejne zwycięstwa. Od jak dawna grasz i ile czasu poświęcasz na treningi? Jaka jest Twoim zdaniem recepta na sukces w SFIII 3rd Strike?

Pychu:
W SF3rd gram od 2005 roku, ale prawdziwą jego moc odkryłem dopiero przy złamaniu kodu CPS3, co błyskawicznie umożliwiło rozgrywki on-line, gdzie pierwszy raz spotkałem się z poziomem „europejskim”, więc można powiedzieć, że od tamtego czasu gram „na poważnie” w tą część. Trenuje raz na 2-3 dni, czasami pogrywając online, a czasami odpalając PS2 i ćwicząc jakieś przegięte akcje. Receptą na sukces jest duża ilość treningów (jak w każdej grze zresztą) no i manual, który w tej części jest bardzo wymaganą umiejętnością.

4) Które z postaci uważasz za najmocniejsze i dlaczego?

Pychu:
Nikogo nie zdziwi, że powiem Ken, Chun-Li i Yun. Ken za ogólną „pedałowatość” (nigdy nie wyczujesz turtlującego Kena, NIGDY!), Chun-Li za przegięte hitboxy, zasięg kara-throwa i SA2, Yunowi oczywiście podziękujemy za Genei-Jina.

5) Ktore z postaci uważasz za najciekawsze i z jakiego powodu?

Pychu:
Najciekawszymi postaciami jak dla mnie są mid/low tierzy, czego najlepszym przykładem jest Urien, Hugo oraz Ryu, czyli moja ulubiona święta trójca. Najbardziej cenię sobie Uriena za to, że wymaga perfekcyjnego manuala (charge buffering, partitioning, SA3) aby móc zrobić komuś krzywdę.

6) Jak oceniasz dostępne platformy do gry online? Czy zapewniają dostateczny komfort gry, aby móc sensownie pograć na wyższym poziomie, czy jednak czujesz się mocno ograniczony z powodu lagów i opóźnień?

Pychu:
Istniejące platformy do grania online są niemal idealne, najlepszym przykładem jest GGPO, gdzie lag przy dobrym pingu jest zerowy, co pozwala na bardzo komfortową, rzekłbym „przykonsolową” rozgrywkę. Ciekawą opcją jest też nowa platforma ARC-live, lag też jest zerowy, a pozwala na więcej, zobaczymy jak się rozwinie, bo jest dość świeża w internecie.

7) Jak oceniasz ogólny poziom graczy, których można spotkać online w SFIII 3rd Strike?

Pychu:
Poziom jest dobry, mamy lepszych i słabszych graczy na scenie online. Największe wrażenie ostatnio robi na mnie Bartaaz, który bardzo szybko nabywa nowe umiejętności :). Ogólnie też uważam, że najlepszym graczem (zaraz po mnie :P) jest Chris[NM], który niestety dał „ciała” przy ostatnim evencie ;).

8) Co skusiło Cię do do zapisu na turniej [3S] Revenge Cup?

Pychu:
Zwycięstwo w poprzedniej edycji.

9) Jak oceniasz organizację eventu?

Pychu:
Pozytywnie, wszystko szybko i sprawnie, za co trzeba podziękować tom21 za ogólne podejście do sprawy.

10) Co możesz powiedzieć graczom, którzy wahają się zapisać na tego typu turnieje?

Pychu:
Nie wiedzą co tracą, takie eventy to wielka frajda dla mnie, nawet jak nie posiadasz zbyt wielkich umiejętności w tą grę to taki właśnie event pozwala na rozwijanie skilla.

11) Czy masz jakieś uwagi lub pomysły jak jeszcze bardziej uatrakcyjnić formę kącika SF Impact Arena?

Pychu:
Wszystko jest mocno OK, jedynie mam zastrzeżenia do frekwencji, ale mam nadzieję, że poprawi się to z biegiem czasu.

To by było na tyle. Życzę kolejnych sukcesów i już teraz zapraszam na kolejne rozgrywki. Dzięki za wywiad!

Pychu:
Dziękówa.

Poniżej do obejrzenia finał turnieju Street Fighter III 3rd Strike Online
(Akuma) Dreamcast-PL vs. Pychu (Yun)
[3S] Revenge Cup

SF3: Third Strike: Jak Zabić Urienem? (by Pychu)

Pychu prezentował wcześniej swoje umiejętności również w inne bijatyki, m.in. „versusy” czego przykład możecie zobaczyć w filmikach X-Men vs. Street Fighter & Marvel vs. Capcom MANIA oraz XMVSF & MVSC MANIA part 2.


Chcecie dołączyć do rozgrywek? Nic prostszego! Ściągnijcie Street Fighter Arcade Collection na PC, dzięki czemu oprogramowanie będzie od razu gotowe do gry, sprawdźcie dokumentację, a następnie udajcie się do działu Street Fighter Impact Arena i zapiszcie na wybrany turniej.

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Weird Stuff
Mortal Kombat PL Pixele velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat