Warning: Illegal string offset 'width' in /home/honmaru/domains/honmaru.pl/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/inc/schema/graphs/graph-organization.php on line 114 Warning: Illegal string offset 'height' in /home/honmaru/domains/honmaru.pl/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/inc/schema/graphs/graph-organization.php on line 115
Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Honmaru

Nowy cykl turniejów Street Fighter Impact Area – info oraz wywiad

Data: 09.09.2010 |
przez: Dumian

Sporo ostatnio wiadomości dotyczących rozgrywek online na Honmaru. Szczególnie rozpieszczaną pod tym względem grupą są miłośnicy Street Fightera, którzy po krótkiej przerwie kontynuują zmagania w SF Historical League oraz od niedawna mogą dołączyć do rankingu SSF4. Jakby tego było mało tom21 wyszedł z inicjatywą nowego działu nazwanego Street Fighter Impact Area – tak więc idąc za ciosem rozgrywek w Ulicznego Wojownika zapraszamy na kolejny cykl zmagań online w nowej serii turniejów w dziale Street Fighter Impact Area.

Czym w skrócie jest ten dział? Jakie zamiary co do niego ma pomysłodawca? Czego mogą oczekiwać sami gracze? Przekonajcie się czytając dalej!

Oto krótka seria pytań odnośnie Street Fighter Impact Area, które zadałem pomysłodawcy działu i lista odpowiedzi jakie otrzymałem.

Do kogo kierowany jest nowy dział Street Fighter Impact Area i jaki główny cel ma spełniać? Może jakieś słowo wstępu co do ogólnych założeń działu?

tom21:
Dział przede wszystkim ma przyciągnąć nowych graczy do serii Street Fighter jak i obudzić stare wygi do częstszego uczestniczenia w turniejach rozgrywanych na forum Honmaru.

Ponadto możliwe będą realizacje rozgrywek spoza podstawowej trójki – [3S] Street Fighter III: Third Strike, [ST] Super Street Fighter 2 Turbo, [A3] Street Fighter Alpha 3, jeśli gracze będą mieli specjalne życzenia. Prócz tego osoby, które mają pewne predyspozycje oraz chęci mogą spróbować zabrać się za organizację jakiegoś eventu.

Kooperacja na linii organizatorzy-gracze jest wymagana, aby dział mógł się dalej rozwijać. Apeluję wiec do graczy (tych nowych, jak i tych starszych), aby wypowiadali się na temat rozgrywek oraz tego co chcą, bo dla nich jest ta sekcja specjalnie założona.

Skąd pomysł na dział, czy to dostrzeżenie potencjału w zainteresowaniu serią na Honmaru po cyklu udanych turniejów Street Fighter Historical League, czy może nosiłeś się z tym zamiarem od dawna jako fan serii i w końcu postanowiłeś go zrealizować?

tom21:
Jako ze jestem adminem w innym serwisie staram się promować rozgrywki oraz zachęcać nowych do zapisu na nie. Na polu bijatyk nie mam doświadczenia jako organizator, ale pewne schematy się powtarzają.

Seria Street Fighter obok Tekkena jest niewątpliwie najpopularniejsza w naszym kraju. Na świecie również jest rozpoznawalna. Ponadto nie wymaga od poczatkujacych graczy kilkomiesięcznych przygotowań do gry aby dobrze się bawić w większym gronie. Czyni to serię łatwo dostępną dla przeciętnego gracza.

Udany cykl SF Historical League też dołożył cegiełkę do realizacji tego projektu, bo daje nadzieje, że można jeszcze powiększyć bazę graczy.
Pomysł na dział zrodził się dosyć szybko. Jak już wspomniałem promuje rozgrywki na własnej scenie, a ze jestem obecnie w ‚gazie’ to nie waham się czy dany projekt realizować, bo mam dużą skuteczność. Poza tym jestem ciekawy jak na innej scenie mój pomysł się przyjmie.

Już na pierwszy rzut oka widać profesjonalne podejście oraz przemyślany regulamin. Możemy zatem spodziewać się wysokiego poziomu organizacji rozgrywek, jednak udany turniej to nie tylko podejście organizatorów, ale również podejście uczestników. Jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii?

tom21:
Mechanizm operowania w dziale zapożyczam w pewnym stopniu z wlasnej sceny. W pierwszej kolejnosci należy jasno nakreślić zasady jakie panować będą w kąciku.

Później należy zadbać o rozgrywkę, która musi byc sprawnie prowadzona przez organizatorów danego turnieju. Na graczach również będzie spoczywac odpowiedzialność poprzez respektowanie ustalonych terminów na grę. Olewacze beda usuwani z rozgrywek, a w ostateczności lądować beda na czarnej liscie działu. Nie wszyscy olewają turnieje, a należy wziąć pod uwagę to ze gracze (sumiennie grający) poświęcają swój prywatny czas zapisując się na daną rozgrywkę. Jeśli przez olewaczy taka rozgrywka będzie się ciągnąć w nieskończoność to ponosimy większe straty, bo żaden gracz ceniący sobie czas nie zapisze się na następny event. Natomiast gdy rozgrywka przebiega sprawnie organizatorzy zdobywają zaufanie u graczy, którzy w późniejszym czasie moga nawet w ciemno zapisywać się na rozgrywki. Aby do takiego stanu rzeczy dojść potrzebna jest konsekwencja i ciezka praca nad działem.

Jak widać możemy być spokojni o poziom nowego działu i z optymizmem patrzeć w przyszłość śledząc jego rozwój. Kluczowe pozostaje pytanie czy wraz z wysokim poziomem organizacji przyjdzie zadowalająca frekwencja na poszczególnych turniejach. Z pewnością wpływ na to będą mieli sami gracze, dlatego apeluję również o zgłaszanie swoich uwag, spostrzeżeń oraz tego w co chcielibyście zagrać w najbliższym czasie w kąciku.

Mam również nadzieję, że taka forma newsów turniejowych Wam odpowiada – dajcie znać, a być może w przyszłości będziemy częściej zamieszczać tego typu wpisy.

Na zakończenie najważniejsze linki dotyczące Street Fighter Impact Area:

Street Fighter Impact Area
Regulamin Street Fighter Impact Area
Off-Top działu SF Impact Area

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Weird Stuff
Mortal Kombat PL Pixele velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat