kwi
18
2009
1

Poradniki do King of Fighters – video tutorial + tekstowe FAQ

KyoTrochę czasu zostało do premiery The King of Fighters XII. Co z tym czasem zrobić? Jeśli jeszcze nie zgłębiliście tajników systemu serii KoF, to obecnie jest najlepsza okazja, aby to zrobić. Ta zasłużona dla gatunku bijatyka ze stajni SNK oferuje wiele godzin dobrej zabawy i system z wieloma możliwościami – warto w końcu nauczyć się kopać zadki pozostałym graczom. Zwłaszcza teraz, gdy giercowanie online w starsze odsłony serii jest tak proste i przyjemne.

Bardzo możliwe, że nadchodzący The King of Fighters XII będzie dla wielu graczy pierwszym kontaktem z tą serią lub też powrotem po mglistej przygodzie sprzed lat, z której niewiele się pamięta. W tej sytuacji bardzo pomocny może okazać się video poradnik The Beginner’s Incomplete Guide by Dandy, będący bardzo dobrym tutorialem dla początkujących, przedstawiającym głównie podstawy samej gry oraz gameplay’u. Warto się tym zainteresować jeśli język angielski nie stanowi w tym wypadku przeszkody (zawsze w razie potrzeby można podeprzeć się słownikiem), przy okazji przydać może się także legenda ciosów w bijatykach 2D.

oraz druga część:

Powyższe filmiki dostępne są na Youtube również w bardzo dobrej jakości (przycisk HQ), jeśli jednak ktoś chce pobrać oryginalny plik z tym video poradnikiem na dysk w jeszcze lepszej jakości, może to zrobić tutaj (part 1, ~450 MB) oraz tutaj (part 2, ~305 MB).

W każdym razie video tutoriale to nie wszystko i nie można zapomnieć o świetnych poradnikach znajdujących się na naszym forum, oczywiście po polsku. Teraz jest świetna okazja, aby je odświeżyć, poza tym tekst pisany może być nawet znacznie wygodniejszy, jeśli zamierzamy przystąpić do gry i sprawdzania teorii w praktyce.

Mai
Pierwszym z nich jest The King of Fighters 2001 faq by equimanthorn (eq2D), czyli potężna baza wiedzy na temat KoF. FAQ jest podzielony na kilka głównych punktów i zawiera masę konkretnego stuffu. Zresztą nie ma co się bawić w opisywanie poradnika, zamiast tego należy brać się do czytania, grania i trenowania.

Drugi poradnik na forum dotyczący King of Fighters, którego z pewnością nie powinienem w tym miejscu pominąć jest King of Fighters 2002 – Challenge to Ultimate Battle by Aserot. Jest to kolejny FAQ-poradnik, z którego początkujący adept serii (i nie tylko) wyciągnie wiele wartościowych, konkretnych i użytecznych informacji (swoją drogą KoF 2k2, obok ’98, jest obecnie najpopularniejszym KoFem granym na turniejach i online).

Pomimo, iż oba te poradniki, nie są uznane jako w stu procentach ukończone, można spokojnie je traktować jako ogromnie wartościowe i rozbudowane teksty dla kogoś kto chce zapoznać się z systemem, zgłębić tajniki serii, czy też poznać nowe aspekty gry itp. Gorąco polecam!


Podziel się

Podobał Ci się ten wpis? Może warto podzielić się ze znajomymi?

Interesuje Cię temat gier?

Nie przegap najciekawszych treści! Dołącz do setek graczy, miłośników bijatyk, zostaw lajka na naszym fanpage’u Honmaru oraz wpadnij na grupę Honmaru FGC.

Jesteśmy obecni na różnych serwisach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia nas na:

Chcesz pogadać luźno w czasie rzeczywistym? Wpadaj na Discorda.