kwi
26
2011
0

Poradnik Mortal Kombat – ciosy i fatality na wyciagnięcie ręki

Pierwotnie dostępny jedynie w wersji papierowej, teraz zamieszczony został także za darmo w wersji elektronicznej. Mowa oczywiście o poradniku Mortal Kombat od Prima Games (na podstawie wersji dla PlayStation 3). Dostępna z poziomu gry lista zagrań z pewnością jest użyteczna, jednak zdecydowanie wygodniejsze może okazać się skorzystanie z kart poradnika, na których znajdziemy nie tylko historie postaci, ale także ich ciosy oraz fatality.

Co ciekawe użyta notacja bliższa będzie graczom znającym oznaczenia stosowane w Tekkenie – oni z pewnością poczują się jak ryby w wodzie, gdyż właśnie znane im symbole użyte zostały w poradniku (1 – kwadrat, 2 – trójkąt, 3 – krzyżyk, 4 – kółko), a nie te wykorzystywane do oznaczania wcześniejszych odsłon Mortal Kombat.

W każdym razie każdy bardzo szybko przyswoi sobie legendę, po czym bez skrępowania zanurzy się w omawianym poradniku do Mortal Kombat 9, który pobrać można tutaj.

Update! Osoby które poza podstawowymi informacjami, chciałyby także zapoznać się z systemem gry, najważniejszymi pojęciami i zagadnieniami stosowanymi w najnowszym Mortal Kombat, powinny odwiedzić Polskie Forum Mortal Kombat, na którym to forum do przeczytania znajduje się bardzo dobry poradnik dla początkujących: Mortal Kombat: legenda i system gry – poradnik ogólny (oczywiście za darmo i po polsku).