wrz
05
2015
7

10 lat Honmaru

Wakacje 2005 to ważna data w życiu Honmaru. To właśnie dekadę temu powstał serwis z którego wkrótce korzystały setki osób, biorąc aktywny udział w jego życiu, kształtowaniu się i rozwoju. W szczytowej formie byli sponsorzy, nagrody w turniejach online, niezwykle wysoka frekwencja w rozgrywkach, wiele ciekawych inicjatyw i spotkania w „realnym” świecie. Dziś wchodząc pod adres Honmaru.pl naszym oczom ukazuje się serwis który 10 lat istnienia ma już za sobą.

Honmaru

Długo zastanawiałem się co napisać z tej okazji. Z jednej strony do głowy wpadały elaboraty o tym co działo się tutaj przez te wszystkie lata. Z drugiej krótkie pozbawione emocji info o samym fakcie historycznym. Gdzieś pomiędzy przemykały także wspominki i ciekawostki, które mógłbym publikować. Ostatecznie żadna z wersji mnie nie przekonała i po wielokrotnym odkładaniu tego faktu w czasie postanowiłem usiąść i z marszu napisać spontaniczny wpis, bo taka też była historia Honmaru – spontaniczna. Często nieplanowana, powstała w wyniku wielokrotnych burz mózgów, pasji i zaangażowania grupy pasjonatów, w której każdy dawał coś od siebie.

Tym symbolicznym wpisem chciałem przede wszystkim odnotować ważny moment w naszej historii oraz ponownie, jak to zwykle przy tego typu okazjach, podziękować wszystkim którzy przez te 10 lat dołożyli swoją cegiełkę do rozwoju Honmaru.

Nie mam tu na myśli tylko redakcji, która z oczywistych względów zasługuje na ogromne podziękowania, ale także wszystkich użytkowników, którzy przez te lata sprawiali, że nasza wielokrotnie ciężka, wielogodzinna praca miała sens, napędzała i pasjonowała nas.

Wielkie dzięki dla Was wszystkich!

Nie ma co ukrywać, że najlepsze lata Honmaru już minęły. Co prawda w dynamicznym świecie rozrywki elektronicznej i realiów internetu nigdy nie wiadomo jaka przyszłość jeszcze nas czeka. Dziś jednak przy życiu Honmaru trzymają jeszcze tylko okazjonalne wpisy na forum, gdyż nawet dział newsów nie oparł się upływowi czasu i wpływowi mediów społecznościowych na rozchodzenie się informacji oraz źródła z których użytkownicy najczęściej je czerpią. Swoje piętno odcisnęły też obowiązki związane z pracą, studiami i życiem osobistym. Nie bez znaczenia była też kondycja samego gatunku bijatyk w naszym kraju, jednak to nie czas i miejsce na takie rozważania.

Honmaru nadal pozostaje niezwykle bogatym i cennym źródłem wiedzy i informacji o bijatykach. Szczególnie fani oldschoolowych pozycji znajdą tutaj masę wartościowych materiałów. Od czasu do czasu pojawia się też coś niespodziewanego, jak ostatni wysyp nowych strojów do Tekkena 3 autorstwa „ojca tekkenowej customizacji” Mr Editora.

Choć mam świadomość, że dla większości ten wpis nie będzie miał większego znaczenia, a dla jeszcze innych Honmaru to po prostu zwykły niczym niewyróżniający się dinozaur internetu, to jednak jest garstka osób która zostawiła tutaj kawałek życia i wolnego czasu. Dla wielu innych była to po prostu dobra zabawa i trochę fajnie spędzonych chwil.

Dla mnie osobiście praca przy Honmaru w tak różnorodnym zespole, z tyloma niezwykłymi ludzmi oraz przy tylu ciekawych inicjatywach na przestrzeni lat miała ogromne znaczenie. Honmaru wpłynęło na moje życie na wielu płaszczyznach, które dopiero po latach potrafiłem docenic.

Niezależnie od wszystkiego z nostalgią i sentymentem kończę ten wpis ze świadomością 10 niezapomnianych lat które właśnie minęły.