Tekken | Dead or Alive | Street Fighter | Guilty Gear | Virtua Fighter | Mortal Kombat | Melty Blood | Customize-Arena
Select language: Honmaru TK3Online in English
Honmaru

Urodziny Honmaru – serwis ma już 5 lat!

Data: 14.08.2010 |
przez: Dumian

HonmaruCóż można napisać po 5 latach istnienia strony internetowej, która zaczynając od zera, jako nikomu nieznana garstka osób grająca w Tekkena 3 Online (bezproblemowo online i to na PC, co było wtedy prawdziwą rewolucją dla fanów Tekkena!) stała się dobrze prosperującym, dużym serwisem odwiedzanym przez graczy z całego świata, którego pionierskie poradniki tłumaczone są od Europy po Azję… (widok poradnika Honmaru przetłumaczonego i umieszczanego na forach m.in. w Korei, Japonii, Tajlandii czy krajach arabskich – bezcenny). Przy okazji różnych rocznic czy okrągłej ilości postów/tematów na forum, wspominaliśmy ciekawe wydarzenia z historii – warto w tym momencie przytoczyć ten temat – znajdziecie tam sporo ciekawostek „z życia Honmaru”. Jedną z ciekawostek, które tam nie padły jest z pewnością fakt, że Honmaru – Tekken 3 Online zaczynało również od Honmaru – Dead or Alive Online, gdyż to właśnie na tym tytule eksperymentowaliśmy na samym początku. Z pewnością nie pomagał nam przy tym zabawny bug odkryty przez Antka i przeze mnie, podczas prawdopodobnie pierwszych na świecie sparów online w Dead or Alive z PSXa :)

Bonusowo dodam w tym miejscu zrzut ekranu z pierwszej wersji Honmaru, która trafiła do sieci:

Pierwotny wygląd Honmaru

Choć obecnie na Honmaru przy prowadzeniu turniejów niejednokrotnie korzystamy z zaawansowanych skryptów i algorytmów wypracowanych na przestrzeni lat, to jednak najintensywniejszy rozwój Honmaru przypadał na czasy, gdy wszystko wykonywaliśmy ręcznie. Niezliczona ilość podliczeń, statystyk, tabelek, rankingów, grup, drabinek itp. – jeśli udało nam się tak rozwinąć przy pracy ręcznej do tego stopnia, myśl o tym jak wiele możemy zrobić z obecnym dorobkiem wydaje się naturalnie wpadać do głowy – stąd też optymistycznie patrzę w przyszłość. Pytanie tylko czy starczy chęci, zapału, pomocnych osób i tego nieuchwytnego pierwiastka, który napędzał nas przez te lata – klimatu tworzonego przez ludzi odwiedzających serwis, graczy oraz samą redakcję. Pożyjemy zobaczymy…

5 lat

Na zakończenie mam dla Was propozycję małej zabawy w stylu „Co Ty wiesz o Honmaru”. W specialnie przygotowanym quizie zebraliśmy pytania tyczące się głównie klimatu i osób, które są lub były z nami przez te 5 lat. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, niektóre pytania mogą Ci się wydać dziwne/niezrozumiałe, jednak spora część z nich dotyczy w pewnym sensie kultowych, „klasycznych” wydarzeń, a na kilka powinieneś być w stanie udzielić odpowiedzi. Nie wymagane jest odpowiadanie na wszystkie pytania – odpowiedz na te, na które chcesz. Rejestracja także niewymagana, choć zachęcam, aby przed przystąpieniem do quizu zalogować się.

Podsumowując: Honmaru STO LAT!

5 lat Honmaru – QUIZ

Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live

Autor
 
Ostatnio na forum
POLECAMY W SERWISIE
Najnowsze komentarze
OBECNE/NADCHODZACE TURNIEJE
NAJNOWSZE PLIKI
HONMARU.PL
ANKIETA
Która serię bijatyk cenisz najbardziej?

Tekken
Dead or Alive
Soul Calibur
Virtua Fighter
Street Fighter
KAILLERA CENTER
BUTTONY
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl PSEmu.pl - PlayStation Emulation Weird Stuff
Mortal Kombat PL Pixele velmundi.com yacht charter croatia Mortal Kombat